Anasayfa » astroloji » 2020 Retro Tarihleri

2020 Retro Tarihleri

Yеni yıla dolu dolu girеrkеn, Rеtro zamanları da еlbеttе unutamayız. En gеnеl tanımıyla bir gezegenin gеri harеkеt еdiyor olması, tеmsil еttiği konularda gеcikmеlеr, aksaklıklar, sorunlar oluşturabilir dеmеktir. Zira gezegenin pеrformansı düşmеktе. Hangi gezegen Rеtro isе gezegenin tеmsil еttiği konuları o dönеm yapılmamasında fayda vardır. İstеnilеn sonuç еldе еdilеmеz, gеcikmеlеr olur.

MERKÜR VENÜS MARS RETROSU
2020 Yılında Merkür 3 kez retro  (gerileme) olayı yaşanıyor olacak.
17 Şubat – 10 Mart arası balık burcunda gerilemeye başlıyor.

Bu dönem inziva zamanı, hayatı en derin haliyle anlama karşılıksız iyilikler sunup fayda yaratma zamanını işaret ediyor, özellikle rüyalar iyi sorgulanmalı ve rehber mesajcı rüyalar görülebilir, dalgınlıklar unutkanlıklar ve gerçeklerden kaçma, izole olma yalnızlaşma gibi durumları da tetiklemekte, kendi içinizde kaybolmamaya özen gösterin.
18 Haziran – 12 Temmuz arası yengeç burcunda gerilemeye başlıyor.
Aile, yuva, ev gibi konularda eskiye özlem duymak, unutamamak ve kırılgan hassas duygusal güvenlik arayışı içerisinde melankolik haller düşünceler kafamızda belirebilir.
14 Ekim – 3 Kasım arası akrep burcunda gerilemeye başlıyor.
VENÜS RETROSU
13 Mayıs – 25 Haziran arası ikizler burcunda geri hareketine başlıyor, palavra palavra palavra diye bir şarkı vardı işte bu dönemi en iyi ifade eden sözcük tam olarak bu, aslı astarı olmayan dedikodular, haberler havada uçuşabilir, çocukluk aşkınız bir anda tekrar karşınıza çıkabilir.
MARS RETROSU
2020 Yılında 9 eylül – 14 kasım tarihleri arası koç burcunda geri hareketiyle transit ediyor olacak. Gökyüzünde marsın eğlenceli bir dönemi olacak Jüpiter, satürn ve plüton kardeşleriyle şubat ayı epey sorumluluklar aldığımız tedbirli kararlı bir ay olacak bizler için, 16 şubat ve 30 mart arası gökyüzü bizleri sorumluluk almaya davet ediyor bizler.
2020 Yılında birçok gezegen oğlak burcunda kol kola transit ediyor olacak, 13 0cak tarihinde Merkür, Güneş, Satürn, Plüton kavuşum halinde olacak bu stelyum halinde olan gezegenler dünyada yeni olayları başlatıyor olacaklar.
Jüpiterin, Satürn ve Plütonla oğlak burcunda kavuşum halde olması çok nadir görülen bir olaydır özellikle dünya tarihine baktığımızda deprem, toprak kayması, büyük felaketler, toplu ölümleri getirmiştir.
Siyasi ayaklanmalar, otoriteye karşı hareketlilikler, din mezhep savaşları, ekonomik krizler ve

İbrahim’ in göç etmesi gibi büyük din adamları, rahiplerin öldürülme olaylarını da tetiklemiştir.

Yorum Yaz