Anasayfa » ağrı » Burcunuza göre hastalıklarınız

Burcunuza göre hastalıklarınız

Burç bilimi olarak da adlandırılabilen astrolojiye inanan bireylerin sayısı her geçen gün artmakta, bu artışla birlikte de hayat akışlarında olan biteni burçlarıyla ilişkilendiren insanların sayısı da aynı oranda yükselmektedir.

Doğum ayınızın, gününüzün ve saatinizin sahip olduğunuz burcun üzerindeki etkilerine göz atılırsa, hayatınızdaki her duruma etki ettiği düşünülen burçların sağlığınıza da etki ettiğini düşünmek yadsınamayacak bir noktadır. Her burcun kendine has özellikleri bulunduğu gibi, her burcun kendine has farklı sağlık problemlerinden de söz edebilmek mümkün hale gelmiştir.
Hal böyle olunca, burçların yaşadıkları sağlık problemleri ve diğer bağlantılı detaylar şu şekilde özetlenebilmektedir;

koç burcu
Koç burcu : Bu burcun bedendeki yönetim alanı baş bölgesidir. Koç burcundaki kişilerin sıklıkla baş ağrısı problemiyle karşılaşmaları da bu durumla ilişkilendirilmiştir. Bunun dışında koç burcu insanlarının normal yaşantılarında da hareketli ve enerjik bir yapılarının olması her an başlarına beklenmedik bir kaza gelebilmesine sebebiyet vereceği için mümkün mertebe daha dikkatli hareket etmeleri önerilmektedir.
Bu burca dair en sık rastlanan hastalıklar; migren, ateş yüksekliği ve mide rahatsızlıklarıdır. Mideleri genellikle çok sinirlendikleri durumlarda devreye girerek hastalanır. Bunun dışında az önce de bahsettiğimiz gibi hareketliliklerinden dolayı başlarına gelebilecek kazalarda en çok baş bölgeleri ve dolayısıyla yüz bölgeleri etkileneceğinden bu bölgelerini korumaya ekstra özen göstermelidirler.
boğa burcu
Boğa burcu : Boğa burcu olan kişilerin hastalığa karşı en savunmasız oldukları bölgeleri enseleri ve boyun yapılarıdır. İncinme, üşütme gibi hafif vakalar boğalarda bu bölgelerin hassaslığı yüzünden daha ağır geçirilebilmektedir. Bunun dışında Boğa burcu kişilerinin hayatlarında en sık rastladığı hastalıklar ses telleri hastalıkları, bademciklerin şişmesi, bademcik hastalıkları, yutakta oluşan hastalıklar, tiroid bezi hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, guatr hastalığı, sinüzit hastalığı, böbrek hastalığı, diyabet hastalığı ve rahim hastalıkları gibi hastalıklardır.
ikizler burcu
İkizler burcu : Tıpkı Boğa burcu gibi hareketli olan bu burcun, bu hareketlilikleri yüzünden en sık rahatsızlandıkları alanlar kırılan köprücük kemikleri ve kol kemikleridir. Kemik kırılması sorunlarıyla sıklıkla uğraşan İkizler insanları, bunun dışında bronşit, soğuk algınlığı, nezle vb. hastalıkların da sıklıkla etkisi altında kalabilmektedirler. Bu burcun hem erkeği hem de kadını için en sevindirici nokta, İkizler burçluların çok zor kilo almaları durumudur. Sağlıklı ve fit kalmaları çok daha kolay olan İkizler burçları, bu özelliklerini dinamik yapılarının sindirim sistemlerini çok daha iyi çalıştırmasından dolayı elde etmektedirler.
yengeç
Yengeç burcu : Bu burcun en hassas olduğu noktalar mide rahatsızlıkları, göğüs rahatsızlıkları ve göğüs kafesinde oluşan ağrılardır. Bununla birlikte hazımsızlık şikayetleri, bağırsaklarda oluşan iltihaplanmalar, ülser problemleri, pankreas hastalıkları ve gastrit problemleri kişilerin sıklıkla sorun yaşadığı hastalık çeşitleridir. Bunun dışında vücut yapıları şişkinlik yaşamaya ve daha fazla su tutmaya daha elverişli olduğundan doğrudan alakalı olarak nefes alış verişiyle ilgili şikayetler ve mideyle alakalı şikayetleri yaşaması mümkün olmaktadır.
aslan
Aslan burcu : Bu burcun insanlarının herhangi bir hastalık durumuna karşı oldukça sağlıklı oldukları söylenmektedir. Aslında herhangi bir hastalığın başlangıç aşamasında ve hastalık seyretmeye başladığında oldukça panik olup korkmaya başlasalar da çok kısa süre içinde hastalığı kabullenip bir an önce atlatabilmek adına çaba göstermektedirler.
Aslanların diğer burçlardan ayrıldığı noktalardan biri, başlarına gelen herhangi bir hastalım durumunda dünyanın en kötü felaketi yaşanıyormuş gibi davranılmalarını istemeleri ve kendilerine de aynı şekilde müthiş bir ilgi beklemektedirler. İstedikleri yoğun ilgiyi alamadıkları sürece de sinirlenerek işi rol yapmaya kadar da götürebildikleri görülmüştür. Ayrıca bu abartma huylarının kendilerini diğer burçlarda olduğu gibi zor durumlara sokacağı ve hatta ufak çaplı kazalar geçirmelerine sebep olacağı gibi durumlardan bahsetmek mümkündür.
başak
Başak burcu : Oldukça evhamlı ve kuruntulu burçlar olduklarından en ufak ve basit durumlarda bile kendilerinin çok ağır hasta olduklarına kendilerini inandırıp yersiz duygu durumların içerisine düşebilmektedirler. Başakların çok çabuk sinirlenmeleri yüzünden öfke sorunları olduğu, kan şekeriyle alakalı yetersizlik yaşayabilecekleri, sindirim sistemi problemlerinin olabileceği; karaciğer hastalıkları, safra kesesi hastalıkları, apandisit hastalıkları, ayak hastalıkları; kısacası hastalık hastalığı olarak adlandırabileceğimiz her türlü alakalı alakasız konu hakkında bir sorunları bulunmaktadır.
terazi
Terazi burcu :
Çabuk hastalanırlar ve aşırı ilgi görmek isterler. Bakılması güç bir hastadırlar.
Olası Hastalıkları:
Yorgunluk, sinir hastalıkları, depresyon, böbrek ve üreme organı hastalıkları, nefrit, bel fıtığı, adele krampları, lumbago, siyatik, baş ve göz hastalıkları. Bulaşıcı hastalıklara da kolay yakalanırlar.
Soğuk algınlığına ve bulaşıcı hastalıklara yatkındırlar. Her türlü hastalığa karşı dirençsizdirler. Romatizma ve sırt ağrısına neden olabilecek soğuk ortamlardan kaçınmalıdırlar. Bu burcun insanı sessizce acı çekmez, genelde çok özen beklerler. Hastayken kendilerine gerekli ilgi ve alakanın gösterilmemesi içerlenip, huysuz olmaları için yeterlidir.
akrep
Akrep burcu :
Bünyeleri kuvvetlidir. Tedavileri için ellerinden geleni yaparlar ve genellikle çabuk iyileşirler.
Olası Hastalıkları:
Boğaz, boyun, burun, tad alma hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, fıtık, kabızlık, prostat, polip, basur, mesane, üretra, makat, böbrek, idraryolları, üreme organı hastalıkları; ayrıca kadınlarda rahim ve yumurtalık hastalıkları.
Hastalığa karşı savaşan bir ruh taşırlar. Hasta oldukları kabul edince, olayı bir iş gibi ele alarak iyileşmeye çalışırlar. Alınabilecek en etkili ilacı çekinmeden kullanırlar. Hastalık konusunda sabırsız ama dayanıklıdırlar.
yay
Karaciğer, romatizma, siyatik ve gut gibi rahatsızlıklara eğilimli olan Yay burcunda, diş eti rahatsızlıkları ve kemik erimesi görülebiliyor.
Karaciğer fonksiyonlarını artırmak için toksinler vücuttan atılmalı ve açık hava sporları yapılmalıdır. Kuşkonmaz, salatalık, adaçayı, muskat ve karanfil önerilir..
oğlak
Oğlak burcu : Burçlar arasında hastalıklara karşı en dayanıklılık gösterebilen burçlardan biri olarak sayılabilecek Oğlak burcu, diğer burçların atlatmakta zorlandığı durumlardan çok daha rahat bir şekilde kurtulabilmektedir. Diğer burçların çok sancılı geçirdikleri, ağrılarla boğuştukları hastalıklarda Oğlak burçları çok daha dirayetli olup durumdan neredeyse hiç şikayet etmeden hastalık sürecini atlatmaya çalışmaktadırlar.
Bu burçların en çok rahatsızlandığı bölgeler ise sindirim sistemleri ve ortopedik sorunlardır. Diz kapağı problemleri, eklem problemleri, iskelet sistemindeki diğer problemler ve diş rahatsızlıkları Oğlakların sıklıkla baş etmek zorunda kaldıkları sağlık sorunlarıdır.
kova
Kova burcu : Kova burcu olan insanlar, diğer burçlara nazaran daha az hastalık geçirmektedirler. Bunun sebebi hem çevreyle daha ılımlı yaşamaları hem de kendilerini hasta edebilecek koşullardan uzak durmalarıdır. Ayrıca hasta olduklarında da bu bireylerin hastalıklarıyla savaşma konusunda daha bilinçli oldukları ve hastalıkları çok daha kolay atlattıkları bilinmektedir. Kalp rahatsızlıkları, boğaz rahatsızlıkları, baldır ağrıları, lenf sistemi rahatsızlıkları ve cinsel organ rahatsızlıkları kova burcunun en sık karşılaştıkları rahatsızlıklardan sayılmaktadır.
balık burcu
Balık burcu : Burçlar arasında hastalığa karşı en dayanıksız olanlardan sayılabilecek bir tür de Balık burçlarıdır. Balık burcu olan kişiler cinsiyet fark etmeksizin bir hastalık geçirdiklerinde, tamamen moral olarak çöküşe geçebilmekte ve bu çöküşlerini yanlarındaki insanlara da yansıtıp onların da hem gerilmesine hem de üzülmesine sebep olmaktadırlar.
Bu burçtaki insanların en çok bağışıklık sistemi rahatsızlığı yaşadıkları göz önüne alınırsa, Balık burcu kişilerin hastalık geçirmemeleri adına sık sık masaj yaptırmaları, sebze ve deniz ürünü tüketimini arttırmaları öğütlenmektedir.

Yorum Yaz