Anasayfa DİNİ GÜNLER Hac kuraları 2023 ne zaman çekiliyor?

Hac kuraları 2023 ne zaman çekiliyor?

Milyonlarca hacı adayının sabırsızlıkla beklediği 2019 yılı hac takvimi belli oldu. 2023 yılında ilk defa hacca gitmek üzere Diyanet İşleri Başkanlığı’na müracaat edecek olan vatandaşlar hac ön kayıtlarını  yapabilecek. T.C. kimlik numaralarına harçlarını yatırdıktan sonra www.hac.gov.tr internet adresinden ön kayıt başvurularını yapabilecekler. Daha önceki yıllarda hac kaydı olup 2023 yılında hac kurasına katılan ancak kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri Başkanlık tarafından yapılacak.

KURA NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

2023 yılında hacca gitmek isteyen binlerce vatandaş hac kuralarının ne zaman çekileceğini araştırmaya başladı.

Büyük bir heyecanla kura çekimini bekleyen vatandaşlar kutsal topraklara giderek hac ibadetlerini gerçekleştirmek için sabırsızlıkla bekliyorlar.

Konu hakkında internette aramalarına hız veren vatandaşlar “2023 Hac kuraları ne zaman çekilecek?” ve “2023 Hac kura takvimi belli oldu mu?” sorularına yanıt arıyorlar.

2023 yılı Hac ibadeti çalışmalar kapsamında Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Tevfik er-Rabia ve heyeti, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve yetkililerle görüşmek üzere İstanbul’a geldi.

Bu toplantılar sonrası 2023 yılı Hac kontenjanları ve kura takviminin belirlenmesi bekleniyor.

2023 Hac kuraları ne zaman çekilecek?

2023 Hac kuralarının ne zaman çekileceği henüz netlik kazanmadı. Hac kuralarının Ocak ayı içerisinde çekilmes bekleniyor.

Yorum Yaz