Anasayfa DİNİ GÜNLER Miraç kandili ve cumanız mübarek olsun

Miraç kandili ve cumanız mübarek olsun

by kacgun

İçindekiler

Miraç kandili mesajları ve sözleri! Cuma ve Kandil mesajı birlikte resimli! 2023 Miraç Kandili güncel resimli yazılı anlamlı dualı ayetli mesajları!

Miraç kandili mesajları ve sözleri! Cuma ve Kandil mesajı birlikte resimli! 2023 Miraç Kandili güncel resimli yazılı anlamlı dualı ayetli mesajları!

Miraç kandili mesajları ve sözleri! Cuma ve Kandil mesajı birlikte resimli! 2023 Miraç Kandili güncel resimli yazılı anlamlı dualı ayetli mesajları!

Hem Kandil hem Cuma mesajları bir arada! Bugün hem cuma hem Kandil olması sebebiyle ‘Cuma ve Kandil mesajı birlikte olan sözler’ araştırılıyor. Miraç Kandili, 17 Şubat 2023 tarihinde idrak ediliyor. Müslüman dünyasında büyük bir öneme sahip olan Miraç Kandili’nde çeşitli ibadetler yapılır. Miraç Kandili başta olmak üzere kandillerde en önemli olan ibadetler arasında ise tebrik yer alıyor. Hayattaki büyüklerimizin, anne ve babamızın, dostlarımızın ve diğer yakınlarımızın kandilleri bizzat giderek veya telefonla aranarak tebrik edilmeli. Üç ayların başlamasıyla yılın ikinci kandili de idrak ediliyor. Miraç Kandilini kutlamak isteyenler; güzel, anlamlı, dualı, ayetli, resimli, gifli kandil mesajlarını sorgulatıyor. İşte en anlamlı kandil mesajları…

Kandil ve Cuma mesajları aynı metinde sorgulanıyor. Hem Cuma hem de Kandil mesajının aynı cümlede olan yazılar da merak ediliyor. Haberimizde birbirinden güzel Miraç Kandili mesajlarını resimli, anlamlı, dualı, ayetli Miraç Kandili mesajlarını bulabilirsiniz. 2023 yılının ikinci kandili, Miraç Kandili 17 Şubat 2023 Cuma akşamı idrak ediliyor. İslam dünyasında önemli günler arasında kandiller de yer alır. Geçen ay Regaip Kandili tebrik edilmişti. Üç ayların ikinci kandili Miraç Kandili olarak biliniyor ve Cuma günü eller semaya yükselecek. Birçok Müslüman bugüne özel dualar edip ibadetler gerçekleştiriyor. Bu özel günde yapılacaklar arasında sevdikleriniz tebrik edilmeli, Sevgili Peygamberimize bol bol salât ve selâm okunmalı. İşte 17 Şubat 2023 Cuma Miraç Kandili özel ayetli tebrik mesajları…

17 ŞUBAT 2023 MİRAÇ KANDİLİ MESAJLARI

Kandil Mesajları 1: Bu özel gecenin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun… Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Kandil Mesajları 2: Ey rabbim bu gece şu sonsuz merhamet ve rahmet dünyasından bir damlada olsa nasiplenmeyi kısmet eyle…

Kandil Mesajları 3: Yeryüzündeki tüm hastaların şifa, hastalıkların son bulması ümidiyle dua edelim. Miraç Kandiliniz Mübarek olsun.

Kandil Mesajları 4: Bu yalan dünyanın cazibesine yenik düştük. Esiri olduk ama adını kalbimize yazdığımız kardeşlerimizi hiç mi hiç unutmadık. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Kandil Mesajları 5: Bu gece Yürekler tüm müslümanlar için atsın. Hep beraber ellerimizi semaya açıp dua edelim. Miraç Gecemiz Mübarek olsun.

Kandil Mesajları 6: Allah hikmetiyle bir kapıyı kapatırsa rahmetiyle diğer kapıyı açar. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Kandil Mesajları 7: Tüm Müslüman aleminin mübarek Miraç Kandili’ni kutluyorum… Bu hayırlı günde Allah ‘Barış, Huzur, Sağlık’ nasip etsin. Bugün ellerini semaya, gönlünü Mevla’ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç, çünkü bugün miraç kandili, kandiliniz mübarek olsun.

Kandil Mesajları 8: Tüm İslam aleminin Miraç Kandili kutlu olsun.. Böyle mübarek bir günde tüm dualarımızın kabul olması dileğiyle.. Herkese hayırlı günler.

Miraç Kandili Mesajları 9: Kandil gönüllerin kardeşlikle çarpıştığı ellerin dualarda buluştuğu gündür. Bugünü hakkıyla geçirebilenlerden olmak duasıyla hayırlı kandiller.

Miraç Kandili Mesajları 10: İnsanı miraca götüren yol barıştan, sevgiden ve kardeşlikten geçer. Birlik ve beraberlik içinde Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları 11: Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, binbir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Miraç kandilin mübarek olsun…

Miraç Kandili Mesajları 12: Güneş geçer gece gelir. Yaşam biter, ölüm gelir. Unutulduğunu sansa da insan, her önemli günde akla ilk yürekten sevilenler gelir. Yüzünde nur, aklında ilim, kalbinde Allah, La ilahe illallah. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları 13: Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun…Peygamber Efendimizin bu kutlu yolculuğu; sevgi, saygı, hoşgörü, sağduyu, iyi niyet, kalplere güzellik serpilen bir gün olması dileğiyle Miraç kandilimiz hayırlı olsun.

Miraç Kandili Mesajları 14: Miraç Kandili mesajları haberimizdde… Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kalbiniz nur dolsun, makamınız firdevs, dualarınız kabul olsun. Miraç kandiliniz kutlu olsun… Miraç Kandili mesajları devam ediyor…

Miraç Kandili Mesajları 15: İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle… Kandilinizi en içten dileklerimle kutlarım.

Miraç Kandili Mesajları 16: Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun!

Miraç Kandili Mesajları 17: Sen ki; suskun gönüllerde saklı kalanları bilirsin, ne arzu ediyorsak en hayırlısını naip et bize Allah’ım… Hayırlı kandiller.

Miraç Kandili Mesajları 18: Af ve namazın müjdeleyicisi Miraç Kandili’miz mübarek olsun. Allah dualarımızı kabul etsin İnşaallah. Hayırlı kandiller.

Miraç Kandili Mesajları 19: Ey Rabbimiz! Unutur veya yanılırsak bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme. Bizi affet, bizi bağışla ve bize acı. Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et. (Bakara, 2/286) Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları 20: Allah’ım! Recep ve Şaban’ı hakkımızda mübarek eyle, bize Ramazan’a ulaştır. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları 21: Peygamber Efendimiz buyurdular ki : “Hatırlayan güzelse, hatırlanan da güzeldir. Gül bahçesine giren ya gül olur, ya da gül kokar” manevi bollukların yaşandığı bir gece olması dileğiyle, kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları 22: Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.

Miraç Kandili Mesajları 23: Allahım! Seçtiğin Peygamberinin hürmetine, bizi, anne ve babamızı Cehennem ateşinden koru. Bizi iyilerle beraber Cennete koy, Duâmızı kabul buyur. Âmin! Hayırlı Kandiller.

Miraç Kandili Mesajları 24: Ey gecenin sahibi.. Nasıl ki kudretinle geceyi gündüzle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört. (Amin) Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun.

Miraç Kandili Mesajları 25: ‘Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem’ diyen Sevgilinin (s.a.s.) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile… Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları 26: Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları 27: Allah gönlünüzden geçen her duayı hakkınızda hayırlı ise kabul etsin… Amin! Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları 28: Bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Miraç Kandili Mesajları 29: Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun? Bu gece beraat gecesi. Dua edelim.. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. İyi kandiller.

Miraç Kandili Mesajları 30: Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller…

En güzel Miraç kandili mesajları 31: Miraç Kandili Mesajları 31: Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer. Kandiliniz Mübarek Olsun!

En güzel Miraç kandili mesajları 32: Tüm Müslüman aleminin mübarek Miraç Kandili’ni kutluyorum… Bu hayırlı günde Allah ‘Barış, Huzur, Sağlık’ nasip etsin.

En güzel Miraç kandili mesajları 33: Günler bize dostların güzelliği ile, geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Kandiliniz mübarek olsun..

En güzel Miraç kandili mesajları 34: Allah’ım! Lütfundan bize rızk ver, bizi rızkından mahrum etme, bize verdiğin rızıkları bizim için bereketli yap, katında bulunan nimetlere rağbetimizi arttır ve bizi gönül zengini eyle. (İbn Ebi Şeybe, Dua, 42) Kandiliniz mübarek olsun.

En güzel Miraç kandili mesajları 35: Gül bahçesine girenler, gül olmasada gül gibi kokarlar. Kâinatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece kandiliniz mübarek olsun…

En güzel Miraç kandili mesajları 36: Miraç kandiliniz mübarek olsun. Allah sizi sevdiklerinizle beraber mutlu ve huzurlu bir hayat nasip etsin.

En güzel Miraç kandili mesajları 37: Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

En güzel Miraç kandili mesajları 38: Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamberimizin miraca çıkmasıyla bize verilen müjdeye nail olan ümmetin Miraç Kandili mübarek olsun.

En güzel Miraç kandili mesajları 39: İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun makamınız cennet, Hz. Muhammed (sas) komşunuz olsun günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

En güzel Miraç kandili mesajları 40: Miraç Kandiliniz mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

En güzel Miraç kandili mesajları 41: Kandilinizi en içten dileklerimle kutlarım. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun!

En güzel Miraç kandili mesajları 42: Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

En güzel Miraç kandili mesajları 43: Rabbim bizi özünden iman eden gözünden düşmeyen kullarından eylesin. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

En güzel Miraç kandili mesajları 44: Tüm İslam âleminin mübarek Miraç Kandili’ni kutluyor, bu gecenin hayır ve bereketiyle hepimizi iç huzura eriştirmesini Yüce Allahtan diliyorum… Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı kandiller.

En güzel Miraç kandili mesajları 45: Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah’a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

En güzel Miraç kandili mesajları 46: Miraç Kandiliniz mübarek olsun; dualar müşterektir, duanızla gücümüze güç katmak ne güzel.. Allah kabul ve hayra vesile kılsın.

En güzel Miraç kandili mesajları 47: Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

En güzel Miraç kandili mesajları 48: Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak gibi yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların sizleri sırılsıklam etmesi dileğiyle… Kandiliniz mübarek olsun!

En güzel Miraç kandili mesajları 49: Sen ki; suskun gönüllerde saklı kalanları bilirsin, ne arzu ediyorsak en hayırlısını naip et bize Allah’ım… Hayırlı kandiller.

En güzel Miraç kandili mesajları 50: Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak gibi yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların sizleri sırılsıklam etmesi dileğiyle… Kandiliniz mübarek olsun!

En güzel Miraç kandili mesajları 51: Sen ki; suskun gönüllerde saklı kalanları bilirsin, ne arzu ediyorsak en hayırlısını naip et bize Allah’ım… Hayırlı kandiller.

Hem Cuma hem kandil mesajları 1: Deprem felaketini yaşadığımız bu günlerde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Başımız sağolsun. Kandiliniz ve cumanız mübarek olsun.

 

Hem Cuma hem kandil mesajları 2: Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller. Hayırlı cumalar.

Hem Cuma hem kandil mesajları 3: Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Miraç kandiliniz ve cumanız mübarek olsun.

Hem Cuma hem kandil mesajları 4: Rabbim Sen affedicisin affetmesini seven ve bilensin. Sen bizleri mübarek Miraç kandili hatırına Affı Mağfiret eyle. Amin! Hayırlı Kandiller.

Hem Cuma hem kandil mesajları 5: Miraç kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Hem Cuma hem kandil mesajları 6: Miraç; varoluşun gaye ve hikmetini anlayarak, kendisi, çevresi ve Rabbiyle barışık, huzur ve güven içinde bir hayatın; kan, gözyaşı, işgal, yoksulluk ve sefaletin olmadığı bir dünyanın inşası için çalışmaktır.

Hem Cuma hem kandil mesajları 7: Bu gece Miraç Gecesi. Dua edelim.. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. İyi kandiller.

Hem Cuma hem kandil mesajları 8: Bu gece, Kur’an-ı Kerimde; ” Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescidi Haramdan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescidi Aksa’ya götüren Allah’ın şanı ne yücedir. Hiç şüphesiz o, layıkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.” şeklinde beyan edilmektedir. Hayırlı kandiller. Hayırlı cumalar.

Hem Cuma hem kandil mesajları 9: Miraç; ferdi, toplumu ve bütün insanlığı yücelten ve yükselten değerlerle buluşarak, zamanın önemini idrak ve sorumluluk bilinci ile her türlü kötülüklerden arınma ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek, yüce mertebelere ulaşma azmini kuşanmaktır. İyi kandiller. Cumanız mübarek olsun.

MİRAÇ KANDİLİNE ÖZEL CUMA MESAJLARI: WhatsApp, Telegram, Facebook, Instagram ve SMS İle Gönderilebilecek Hem Cuma Hem Kandil Mesajları Taslakları!

MİRAÇ KANDİLİNE ÖZEL CUMA MESAJLARI: WhatsApp, Telegram, Facebook, Instagram ve SMS İle Gönderilebilecek Hem Cuma Hem Kandil Mesajları Taslakları!

Miraç kandiline özelcuma mesajları hem depremin yaşattığı felaket hem de bu zor günlerde aradaki bağları kuvvetlendirme nedeniyle müslümanlar tarafından gönderiliyor. Bugün yani Recep ayının 27. gecesi yapılacak tüm ibadetler, tutulacak oruçlar, okunacak dualar yüz seneye eş değerdir. Bu sebeple içerisinden de geçmiş olduğumuz zor günler göz önünde bulundurulduğunda anneye, babaya, halaya, amcaya, dayıya, teyzeye, eşe, dosta, akrabaya miraç kandiline özel cuma mesajları göndermenin yeri de ayrıdır. Bu noktada tgrthaber.com.tr olarak sizler için devreye girerek WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram, Instagram ve SMS  uygulamalarından gönderebileceğiniz en anlamlı, en güzel, en farklı, hiç duyulmamış, gül ve çiçek resimli cuma mesajları taslaklarını sizler için hazırladık. 2023 hem kandil hem cuma mesajları listesini görmek için haberimizi okuyabilirsiniz.

MİRAÇ KANDİLİ MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ..

MİRAÇ KANDİLİNE ÖZEL CUMA MESAJLARI 2023

Miraç Kandiline özel cuma mesajları eşe, dosta, akrabaya gönderilebilir. Yukarıdaki paragrafta Miraç gecesi anlamı ve öneminden bahsettik. Yüz sene teheccüd ne demeke miraç gecesindeki anlam ve önem de o’dur. Zikrettim, yüz senelik zikir, gece Kur’an okudum hep yüz senelik hasenat. Böylesine anlamlı ve adeta Allah’ın tövbe kapılarını sonuna kadar açtığı günde müslümanlar da ibadetlerinin haricinde sevdiklerine sevmediklerine anlamlı, barış dolu, hadisli dualı,  sözlü, resimli miraç kandiline özel cuma mesajları göndermelidir. Bu noktada devreye giren tgrthaber.com.tr WhatsApp, Telegram, Facebook Messenger ve SMS uygulamaları üzerinden gönderebileceğiniz dualı, hadisli, en anlamlı, en özel, en güzel ve resimli cuma mesajları taslaklarını sizler için hazırladı… İşte 2023 kandil mesajları!

RESİMLİ CUMA MESAJLARI 

Eğer imtihan oluyorsanız, bu ALLAH’ın sizi unutmadığının müjdesidir… Ellhamdülillah! Hayırlı Cumalar…

Ey Allah”ım aklımızı senin yolunda, nefsimize ve şeytana mağlup etme… Kalplerimizi islam nuruyla bertaraf et ve günahlarımızı bağışla..Amin! Hayırlı Cumalar.

Ey benim güzel mevlam! Benim senden istedikIerimi değil; senin bende görmek istediklerini yaşat bana. Hayırlı Cumalar!

Cennet bahçelerinin gülleri yüzünüze, bülbüllerin nameleri dilinize, Allah’ın sevgisi gönlünüze ve bu güzel günün bereketi üzerinize olsun.

Allah’ım dilimizden ve gönlümüzden adını eksik etme Bizlere senin sevdiklerinin arasında olmayı ve cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar…

Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar…

“Allah’ım! Senden Seni sevmeyi, Seni sevenleri sevmeyi ve Senin sevgine ulaştıran ameli yapmayı isterim…” (Tirmizî, “De’avât”, 73)

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun ne de dostlar unutulsun. Cumanız Mübarek Olsun…

Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, Ya Rabbi Cennet te gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahibimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne.

Rabbim! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdin tane tane. Her çekişte AFF diyorum ve sığınıyorum Rahmetine.

Sen affedicisin affetmeyi seversin. Bizleri de AFF Eyle! Dua İle Hayırlı Cumalar…

Kalbimiz iman ile gönlümüz İslam ile dilimiz Kur’an ile kulağımız ezan ile gözümüz nur ile dolsun… Evimiz huzurlu ve neşeli olsun. Hayırlı Cumalar…

Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar…

Rabbimizin buyur kulum hitabıyla müşerref olanlardan olmamız dileğiyle… Hayırlı Cumalar

Ey nefsim! Şeytana yem olmak mı yoksa cennette gül olmak mı niyetin? Bırak yakamı secde edeyim. Sen huzura er, ben imanla öleyim. Rabbim hepimizi imanla ölen kullarından eylesin. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.

KANDİL VE CUMA MESAJLARI

Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Miraç kandiliniz ve cumanız mübarek olsun.

Bu gece Miraç Gecesi. Dua edelim.. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. İyi kandiller.

Bu gece, Kur’an-ı Kerimde; ” Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescidi Haramdan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescidi Aksa’ya götüren Allah’ın şanı ne yücedir. Hiç şüphesiz o, layıkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.” şeklinde beyan edilmektedir. Hayırlı kandiller. Hayırlı cumalar

Miraç kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.
Miraç; ferdi, toplumu ve bütün insanlığı yücelten ve yükselten değerlerle buluşarak, zamanın önemini idrak ve sorumluluk bilinci ile her türlü kötülüklerden arınma ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek, yüce mertebelere ulaşma azmini kuşanmaktır. İyi kandiller. Cumanız mübarek olsun.

Ruhu aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, Miraç Kandiliniz mübarek olsun…

Bu gecenin feyzi üzerinize rahmeti geçmişinize bereketi evinize nuru ahiretinize sıcaklığı yuvanıza dolsun kandiliniz mübarek olsun.

Miraç, paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı ve güzel ahlak gibi değerlerle insani yükseliş için büyük bir fırsat; merhameti azalan kalplerin, eşref-i mahlûkat olma bilinci zayıflayan insanın yeniden dirilişi için en büyük imkândır. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Deprem felaketini yaşadığımız bu günlerde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Başımız sağolsun. Kandiliniz ve cumanız mübarek olsun.

Miraç; varoluşun gaye ve hikmetini anlayarak, kendisi, çevresi ve Rabbiyle barışık, huzur ve güven içinde bir hayatın; kan, gözyaşı, işgal, yoksulluk ve sefaletin olmadığı bir dünyanın inşası için çalışmaktır.

Rabbim Sen affedicisin affetmesini seven ve bilensin. Sen bizleri mübarek Miraç kandili hatırına Affı Mağfiret eyle. Amin! Hayırlı Kandiller.

Mümin yüreklerin manevi duygu ve hislerle coştuğu bu gecelerde, bütün insanlığın huzuru ve iyiliği için yapacağımız içten ve samimi dualarımız, miracın bize sunduğu en büyük imkândır. Hayırlı kandiller, hayırlı cumalar.

Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kâinatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun bu gece. Miraç kandiliniz mübarek olsun.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller. Hayırlı cumalar.

MİRAÇ KANDİLİ MESAJLARI

Mübarek Miraç kandilinizi kutlar, herşeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Kandiliniz mübarek olsun.

Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın aminler,mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler İyi Kandiller.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kalbiniz nur dolsun, makamınız firdevs, dualarınız kabul olsun. Miraç kandiliniz kutlu olsun..

Peygamber Efendimizin bu kutlu yolculuğu; sevgi, saygı, hoşgörü, sağduyu, iyi niyet, kalplere güzellik serpilen bir gün olması dileğiyle Miraç kandilimiz hayırlı olsun.

Allah gönlünüzden geçen her duayı hakkınızda hayırlı ise kabul etsin…Amin! Hayırlı kandiller.

Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Miraç Kandilin mübarek olsun.

Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır Hacdan döner gibi, Miractan iner gibi gel gel bekliyoruz yıllardır. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç Çünkü bugün Miraç kandili, kandilin mübarek olsun.

Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun Miraç kandiliniz mübarek olsun

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Miraç Kandilinizi kutlarım ALLAH’a emanet olun. Güzel kandiller.

Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, kandilin mübarek olsun.

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle Miraç Kandilin mübarek olsun.

HADİSLİ AYETLİ CUMA MESAJLARI

Allah’ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden Sana sığınırım. (Ebu Dâvûd, Vitr, 32.) Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım beni senin sevginle, Seni sevenlerin sevgisiyle ve Sana yaklaştıracak davranışların sevgisiyle rızıklandır. (Hadis-i Şerif) Hayırlı cumalar.

Ey Rabbimiz! nurumuzu bizim için tamamla, bizi bağışla; çünkü senin her şeye hakkıyla gücün yeter. Cumanız mübarek olsun! (Tahrim,66/8)

“İnanan ve salih amel işleyenler için, mutluluk ve güzel bir dönüş yeri vardır.”(Ra’d 29). CUMA’nın Hayrı Feyzi Bereketi İman Edenlerin Üzerine Olsun.

Allah, insanlar için ne rahmet açarsa, artık onu tutacak (engelleyecek) yoktur. Neyi de tutarsa, bundan sonra onu gönderecek yoktur. (Fatır suresi 2.ayet) Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

Allah (c.c) buyuruyor ki! Halbuki kötülük tuzakları, kuranların ayağına dolaşır. (Fâtır suresi 43.ayet) Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

Allah (c.c) buyuruyor ki; Hiç kuşkusuz biz insanı zorluklarla mücadele etme gücüyle yarattık. (Beled suresi 4.ayet) Cuma günümüzün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun

”Rabbimiz! Bize katından rahmet gönder ve bize içinde bulunduğumuz durumdan bir çıkış yolu göster!” (Kehf suresi 10.ayet) Cumamız mübarek olsun.

“Zulmedenlere meyletmeyin; yoksa size ateş dokunur…” (Hûd suresi 113.ayet) Mevlam! Tüm mazlum ve mağdurların yardımcısı olsun. Cuma gününün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

O mü’minler, kendilerine verilen her türlü emâneti, vazîfeyi dikkatle gözetir ve verdikleri sözleri tastamam yerine getirirler. (Meâric Suresi 32.ayet) Cuma günümüzün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

Allah (c.c) buyurdu ki! Ey iman edenler! Mallarınız da çocuklarınız da sizi Allah’ı anmaktan alıkoymasın. (Münâfikün suresi 9.Ayet) Cuma günümüzün hayr-ı ve bereketi üzerimize olsun.

Rabb-im! Suçlarımın hepsini küçüğünü ve büyüğünü ilkini ve sonunu gizlisini ve bellisini affet. (Hadis-i Şerif/Müslim) Hayırlı cumalar.

DEPREM GEÇMİŞ OLSUN MESAJLARI

Geçmiş olsun güzel ülkemin güzel insanları…

Depremde yakınlarını kaybedenlere Allah’tan sabır diliyorum. Geçmiş olsun Türkiye’m

Üst üste yaşanan depremlerle sarsılan vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim beterinden korusun.

Rabbim aynı çaresizliği bir daha yaşatmasın. Geçmiş olsun Kahramanmaraş, Geçmiş olsun Gaziantep

Yine yüreğimiz yandı Allah beterinden saklasın.

Ey Rabbim her şey senin hizmetindedir. Sen bizi koru, bize yardım et ve bize rahmet et. Geçmiş olsun.

Kalbimiz sizinle, bir an önce depremlerin son bulması dilekleriyle.

Kahramanmaraş, geçmiş olsun Gaziantep

#Kahramanmaraş #Gaziantep dualarımız sizinle

‘Allah’ım, önümden, arkamdan, sağımdan, solumdan, gökten ve yerden gelecek bütün felaketlerden beni koru’

Gönüllerimiz ve dualarımız sizinle…

Kahramanmaraş ve Gaziantep’teki deprem için hepimize geçmiş olsun.

Depremden zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

KISA UZUN CUMA MESAJARI

Semadan ne geldi de yeryüzü istemedi. Toprağa ne ekildi de bitmedi. Bu evrene kim geldi de gitmedi. Hangi sıkıntı hangi problem giderilmedi. Rabb’in rahmeti, mağfireti kime yetmedi. Kim Allah dedi de O yetişmedi. Kim gizli gizli yakardı da o dinlemedi. Kim Rabbim söyledi de O buyur kulum demedi. Rabbimizin buyur kulum söylemiyle müşerref olanlardan olmamız dileğiyle…Hayırlı Cumalar!

Ya Allahım! Bu faziletli cuma günün hatrına hürmetine biz aciz kulların ne derdi varsa, ne problemi varsa; dertlilere deva, hastalara şifa, borçlu kullarına edalar nasip et Ya Rabbim. Biz kulların dualarını kabul et. Amin. Hayırlı nurlu cumalar.

Büyük Rabb’im bu mübarek Cuma-ı şerif hatrına yaşamın onurlusunu, rızkın bolluğunu, bedenini sağlıklısını, ahlakın güzelini, evladın adaplısını nasip ve müesser eylesin.

Bazı müslümanlar ireme özlemle hayat bulur. Bazı müminler de vardır ki cennet onları hasretle bekler. Cennetin hasrete beklediği müminlerden olmak duasıyla, hayırlı cumalar.

“Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibâdet usûllerimizi göster, tevbemizi kabul et. Zîrâ, tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen”sin.” (Bakara, 128) Alemlerin efendisine selatu selam(a.s.m) ile … Hayırlı Cumalarr Dua ie…

Rabbim Sen benim Rabbimsin; Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın; ben senin kulunum ve kuvvetim olduğunca Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım. İşlediklerimin (şerlerin) şerrinden sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini söyler ; günahlarımıda ikrar ederim. Beni bağışla. Çünkü günahları affeden sadece Sensin. Cumamız kutlu olsun. Hayırlı Nurlu Cumalar…

Ya Allah; sana yapılan duları, sana açılan kalpleri, sana secde eden boyunları, sana yakaran dilleri, ne olur boş çevirme. Hayırlı cumalar.

Allahım, fayda getirmeyen bilgiden, korkmayan yürekten, işitilmeyen duadan, doymak bilmeyen nefisten, açlıktan ki o şer bir dosttur hıyanettenki o ne kötü sırdaştır tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, kocamaktan, ezel-i ömre döndürülmekten, şeytan fitnesinden şerrinden, kabir azabından, yaşamın ve terkedişin fitnesinden Sana sığınırım.

CUMA DUASI

Allahım gazabına uğramaktan, öfkene müstahak olmaktan karanlıkları aydınlatan ilahi nuruna sığınırrız. Razı oluncaya kadar sana tevbe ve niyazda bulunuyoruz. Güç de senin kuvvet de senindir şüphesiz. Sevip razı olduğun şeylere muvaffak eyle bize.

Günlerden cumanın rüzgarı eser ilahi aşkınla yanmak arzusuyla yanan bu yüreklerde. Bugün cumadır ve bizler biliriz ki dua kapıları ebedi açıktır. Gaflette olup dua kapıların sırtını dönenlerde eyleme ya rab. Sana sırtını dönme gafletinde bulunanları affet. Biz inandık ve yalnız sana güvendik. Cumalar hürmetine affet Allahım, amin. Cumanız mübarek olsun.

 

Miraç Kandili ve Cuma mesajları birlikte gönderiliyor! İşte en farklı Cuma ve kandil mesajları

Peygamber Efendimize ve tüm Müslüman alemine bu gecede namazın 5 vakit olduğu buyurulmuştur. Farz ibadetlerinden olan namazla ilgili Peygamberimize, “Peygamberlerden hiçbiri Sen’den evvel, ümmetlerden hiçbiri de Sen’in ümmetinden evvel cennete girmeyecektir!” müjdesi verilmiştir. (Râzî, XXVIII, 248)

Yine Müslim’de rivâyet edilen bir hadîs-i şerîfte şöyle buyrulur:

“Rasûlullâh -sallâllâhu aleyhi ve sellem-‘e (Miraç’ta) üç şey verildi: Beş vakit na­maz, Bakara Sûresi’nin sonu ve ümmetinden şirke düşmeyenlere büyük günahlarının affedildiği haberi…” (Müslim, Îman, 279) müjdesi verilmiştir.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Son Eklenenler

Çok Okunanlar

Takvim 2024 – KaçGün