Anasayfa » peygamber » Peygamberimizin doğum günü sözleri

Peygamberimizin doğum günü sözleri

Kutlu Doğum Haftası Sözleri

SAYFA İÇERİĞİ: Kutlu Doğum Haftası, Kutlu Doğum Haftası Sözleri, Kutlu Doğum Haftası Sözleri 2020, Kutlu Doğum Haftası Mesajları, Kutlu Doğum Haftası Sözleri Kısa, Kutlu Doğum Haftası Mesajları Kısa, Kutlu Doğum Haftası Facebook, En Güzel Kutlu Doğum Haftası Mesajları, En Güzel Kutlu Doğum Haftası Sözleri

Hz. Muhammed’in doğum yıldönümüne eriştiğimiz bu mübarek günlerde yaptığımız ibadetlerle O’nun şefaatine nail olmayı dileyerek, hazırladığımız sayfamızda en güzel Kutlu Doğum Haftası sözlerini sizler için bir araya getirmeye çalıştım. Sayfamızda yer alan mesajları sosyal medya aracılığıyla veya mesaj yoluyla paylaşarak hatırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Hz. Muhammed, hürmet ve saygıya fazlasıyla lâyıktır. (Tolstoy)

Canım kurban olsun senin yoluna adı güzel kendi güzel Muhammed.

Hz. Muhammed’i sevmeyenler, O’nu yeterince tanımayanlardır. (Gibson)

Sözlerin en güzeliyle övüldün, ben seni nasıl öveyim Allah’ın sevgilisisin, kimim ki seni öylesi seveyim?

En sevgiliye,sin ey nur, içimize sin,sensin bize O’ ndan esin,hiç şüphe yok teksin kesin,en sevgilisi herkesin.

Biz seni bütün insanlara ancak müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdik; fakat insanların çoğu bilmezler. (Sebe, 28)

Allah’ım bize Peygamber Efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, Peygamber Efendimizin sevgisine layık olalım Amin.

O’na uyunuz..O’nu örnek alınız ki O, sizde hergün yeniden doğsun…Yüreğinizi verin ki O’na,yarın orada sizinle olsun.

Muhtaç değilsin ki kullara Resul, ümmetin sana muhtaçtır,Senin ümmetin olmak ya Muhammed, şereftir, başlarda taçtır.

Büyük İslâm Peygamberi, yüce Yaratıcı’nın katına çıkıp onunla buluşmuştur. ben miraç’a bütün kalbimle inanıyorum. (Dostoyevski)

Ey Mekke! Güzelliklerinle gizledin, durdun.Doğumunu mu bekledin bu kutlu Rasulün. Sonsuz selam, salat, sana canım Peygamberim.

Yâ Rasûlallah, eğer Sen, gelmeseydin âleme,Güller açmaz, bülbül ötmez, mechûl esmâ Âdem’e Varlığın mânâsı kalmaz, garkolurda mâteme!

Teşrifinle müşerref eyle şu garibi,Her açan gülde seni gören muzdaribi. Ey ümmetinin eşsiz şefaat sahibi,Gel sevindir,bak Yakub’a döndü gözlerim.

Andolsun, Allah’ın rasûlünde sizin için, Allah’a ve âhiret gününe kavuşmayı umanlar için ve Allah’ı çok ananlar için güzel bir örnek vardır. (Ahzâb, 21)

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.

Ey güzeller güzelinin geldiği bu gece gecelerin en güzelisin. Bu doğuş hepimizin doğuşu, bu gece her yer apaydın olsun. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Alemlere Rahmet Hz. Muhammed’in doğum yıldönümünü kutladığımız bu mübarek günlerde Peygamber Efendimizin şefaatine mazhar olmayı nasip eyle Allah’ım. 

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun.

Ey şanlı Muhammed! Adâlette öyle bir zirveye ulaşmışsın ki, kimsenin o seviyeyi aşması bugüne kadar mümkün olamamış ve bundan sonra da olamayacaktır! (La Fayette)

Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed’in(s.a.v) şefkat ve merhametinin tüm kanayan yaralarımıza çare olması dileğiyle tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası kutlu olsun.

Eğer mübarek ayağın bu toprağa basmış olmasaydı, teyemmüm kimseyi temizlemezdi. Bu mübarek haftanın herkese hayırlar getirmesini dilerim. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

O, Hakta, adalette, merhamette, insanlıkta, yemede, içmede, oturup kalkmada, işte, güçte, devlet başında, vazifede, liderlikte ve hayatın akla gelen her şûbesinde Tek Önder ve Tek İnsan.

N’ola tâcım gibi başımda götürsem dâim Kadem-i pâkini ol Hazret-i Şâh-i Rusûlün Gül-i gülzâr-ı nübüvvet o kadem sahibidir Bahtîyâ durma yüzün sür kademine o gülün (Sultan I. Ahmet)

Senin yollarına can kurban kendi de güzel adı da güzel Muhammed (s.a.v) Allah’ım bizlere bu dünyada sana layık ümmetler olarak yaşamayı nasip etsin. Senin şerefli doğumun mübarek olsun.

İslam’ın en büyük önderi şefaatçimiz sevgili efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ahirette komşunuz olsun, onun hadisleri ve sünnetiyle yaşamak cümlemize nasip olsun. Nurlu doğumu kutlu olsun.

Alem senle övüldü. Biz seninle hep güldük. 14 asırdır daim sensizliğe sürüldük. Sana salat ve selam gönlümüz senle dolsun. Bizleri sana ümmet yapana hamdler olsun. Güllerin gülistanı gül efendim.

Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya Rasul Allah Bu dünyada göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehid bile olamadık senin yolunda Bu aciz ümmetini ne olur sev Ya Resul Allah.

Canlar içinde cânân, ma’den-i ilm u irfân, ceddim ü pîrim sultân, sensin yâ Rasûlallâh. Açan râh-ı tevhîdi, bulan sırr-ı tefrîdi, hüdâyî’nin ümmîdi, sensin yâ Rasûlallâh. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Yalvarışımı kabul eyle!.. Şefaat mumunu yak Ya Resûlullah!.. Yak ki, aciz kalemimi aradan kaldırarak o muma atılayım..Ömür ırmağımı senin saadet havuzuna akıtayım.. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Barış ve kardeşliğin temsilcisi olan, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerimin son elçisi Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed’in (s.a.v) dünyaya gelişinin kutlandığı bu önemli haftanın güzel geçmesini temenni ederim.

Sadr-ı cemî’ mürselîn, sensin yâ Rasûlallâh, Bedr-i eflâk-i yakîn, sensin yâ Rasûlallâh. Nûrun sirâc-ı vehhâc, alemler sana muhtâç, sâhib-i tâc u mi’râc, sensin yâ Rasûlallâh. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Ey güllerin sultanı, alem senle övüldü, biz seninle hep güldük, on dört asırdır daim, sensizliğe sürüldük, sana salat ve selam gönlümüz senle dolsun. Bizleri sana ümmet yapana hamdlar olsun Efendimiz.

İki cihân sultânının, doğduğu ay geldi yine, ilm u meârif kânının, doğduğu ay geldi yine, gelsün şefâat isteyen, bulsun safâ anı seven, ol sâhib-i hulk-i hasen, doğduğu ay geldi yine. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Yaratılmışların en hayırlısı, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem için duygularımızı dile getirdiğimiz şu mübarek günde salat ve selam O’na olsun… Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Senin asrında yaşayamadığımdan dolayı çok üzgünüm Ey Muhammed!.. Kur’ân, Allâh’ın kitabıdır. İnsanlık, senin gibi bir kabiliyeti bir defa görmüş bir daha göremeyecektir. Ben senin önünde hürmet ve saygı ile eğilirim.

Alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumunun sene-i devriyesinde, bu kutlu günde, gönüllerimizin her zamankinden daha ferah, daha huzurlu, daha mutmain olmasını diliyorum.

Birimiz şarkta, birimiz garpta, birimiz cenupta, birimiz şimalde, birimiz ahirette, birimiz dünyada da olsak biz yine birbirimizle beraberiz. Bu mübarek hafta herkese hayırlar getirsin. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Alemlere Rahmet Hz. Muhammed (s.a.v) Ümmetin üstüne titreyen sensin, Müjdeci, uyaran,gel diyen sensin,Kulunu Allah’a sevdiren sensin,Gecemi gündüze çeviren sensin,Ey Hakk’ın şahidi yüzünü göster,Kul şahadetinle tanımak ister.

Bu nasıl bir sevgi, nasıl bir aşk ki ezelden ebede herkes O’na sevdalı. İnanan inanmayan herkes O’na hayran. Rabbim hakkıyla sevenlerden eylesin inşallah. O kutlu sevdayı tadanlardan olmak duasıyla. Kutlu doğum haftanız hayırlara vesile olsun.

Yarabbim ne olur affet bizi Peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine affet Bu aciz kullarını ne olur yolunda ayırma, ayırma ki sana kavuşalım Senin sevginden ver bize verki senin sevginle herşeyi unutup sadece senin için yaşayalım Affet bizi Allah’ım..

İlahi vahyin ve tamamlanmış evrensel mesajın son elçisi Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin kutlandığı önemli bir haftadayız. Hz. Muhammed dinlerin özündeki evrensel mesaj olan sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşmanın son temsilcisidir.

Görmek isterim dünyada yüzün, görmezsem ne gecem olur ne de gündüzüm. Can feda senin bir damla gözyaşın, sensiz ne yaparım ey Gündüz’üm. Gayrı görün rüyamda Rasulallah, bilmem ne yapayım dün işledim günah. Ya Rasulallah sen önümde gündüz, bense yalvarırım gece gündüz.

O, Sadece bir istasyon durağı mesafesindeki dünya hayatı için yegâne halâskar, ahirette en büyük şefaatçimiz.. O, Âlemlerin Rabbi’nin En Sevgilisi.. O, Tek kurtarıcımız.. O, “Âyinedir bu âlem, herşey Hakk ile kâim, Mir’atı Muhammed’den Allah görünür dâim.” Diyen âşıkların muhabbet saltanatı aynası olmuştur.

Düşünür, hatip, havari, kanun koyucu, asker, düşüncelerin fâtihi, rasyonel akîdelerin düzelticisi, şekil ve sûret olmaksızın tapınma; hepsi mânevî tek bir hükümdarlık olan yirmi dünyevî hükümdarlığın kurucusu, işte Hz. Muhammed. İnsanın yüceliğinin ölçümü mümkün olsa, O’ndan daha büyük bir insan var mıdır, sorarız!

Basıp üzerinde yürüdüğün toprak olsaydım. İçine girip saklandığın mağara, ”küheylanım” deyip sırtına bindiğin atın, avına saldığın kıtmirin, elinde taşıdığın sopan, omuzlarına aldığın ridan, gerdiğin yayın, düşmanın bağrına sapladığın okun olsaydım. Olduğuma da bin şükür; ya senden uzak kalsaydım. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

O en iyi babaydı, o en vefalıydı,o en takvalıydı, o en mütevaziydi, o en doğruydu, o en adaletliydi, o en masumdu,o en dayanıklıydı, o en zekiydi, o en asaletliydi, o en hatipti, o en emniyetliydi, o en teslimiyetliydi, o en şefkatliydi, o en cömertti, o bir beşerdi lakin en hayırlısıydı, o ilkti ve sondu ,Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimiz.

Alemlere Rahmet Olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed in bizlere sunduğu merhamet ve şefkat vurgusunun tüm yaralara merhem olması, tarih boyunca tüm insanlığın ortak değeri olan merhamet ve şefkati hayatın her alanına etkin kılmamız temennisi ile tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftasını tebrik eder selam ve saygılar sunarım.

Bu hafta, müslümanlar arasında uzun zamandan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) derin bir saygı ile anılmaktadır. Büyük Türk Alimi Süleyman Çelebi tarafından yazılan ve asıl adı ”Vesiletün’necat” olan mevlid kitabı O’nun doğumunu, üstünlüğünü ve mucizelerini en güzel bir şekilde dile getirmişdir.

Kutlu Doğum Haftası Sözleri

Sayfa İçeriği: Kutlu Doğum Haftası Sözleri, Kutlu Doğum Haftası Sözleri 2020, Kutlu Doğum Haftası Sözleri Dini, Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Sözler, Kutlu Doğum Haftası Mesajları, Kutlu Doğum Haftası Sözleri Anlamlı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(S.a.v)’ın doğumunu kutladığımız Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Sözleri sizler ile buluşturuyoruz. Sizlerde Kutlu Doğum Haftası Mesajlarını sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz.

Editörün Seçimi: Andolsun, Allah’ın Resulü’nde sizin için güzel bir örnek vardır. Doğum günün kutlu olsun Efendim.

Biz senin kardeşlerim deyişini özledik efendim.

”Alemlere Rahmet Hz. Muhammed’in doğum yıldönümünü kutladığımız bu mübarek günlerde Peygamber Efendimizin şefaatine mazhar olmayı nasip eyle Allah’ım. ”

Ey Güllerin Sultanı,Alem Senle Övüldü,Biz Seninle hep Güldük,On Dört Asırdır Daim,Sensizliğe Sürüldük,Sana Salat ve Selam Gönlümüz Senle Dolsun Bizleri sana ümmet yapana hamdlar olsun Efendimiz.

O, Hakta, adalette, merhamette, insanlıkta, yemede, içmede, oturup kalkmada, işte, güçte, devlet başında, vazifede, liderlikte ve hayatın akla gelen her şûbesinde TEK ÖNDER VE TEK İNSAN.. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun!

”Canlar içinde cânân, ma’den-i ilm u irfân, ceddim ü pîrim sultân, sensin yâ Rasûlallâh. Açan râh-ı tevhîdi, bulan sırr-ı tefrîdi, hüdâyî’nin ümmîdi, sensin yâ Rasûlallâh. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.”

Alem senle övüldü. Biz seninle hep güldük. 14 ɑsırdır dɑim sensizliğe sürüldük. Sɑnɑ sɑlɑt ve selɑm gönlümüz senle dolsun. Bizleri sɑnɑ ümmet yɑpɑnɑ hɑmdler olsun. Güllerin gülistɑnı gül efendim. Kutlu doğum haftanız kutlu olsun.

O’na uyunuz.. O’nu örnek alınız ki o,sizde hergün yeniden doğsun… yüreğinizi verin ki o’na,yarın orada sizinle olsun..

Sadr-ı cemî’ mürselîn, sensin yâ Rasûlallâh, Bedr-i eflâk-i yakîn, sensin yâ Rasûlallâh. Nûrun sirâc-ı vehhâc, alemler sana muhtâç, sâhib-i tâc u mi’râc, sensin yâ Rasûlallâh. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Alemlere Rahmet Hz. Muhammed (s.a.v) Ümmetin üstüne titreyen sensin, Müjdeci, uyaran, gel diyen sensin, kulunu Allah’a sevdiren sensin, gecemi gündüze çeviren sensin, ey Hakk’ın şahidi yüzünü göster, kul şahadetinle tanımak ister.

Sözlerin en güzeliyle övüldün, ben seni nɑsıl öveyim Allɑh’ın sevgilisisin, kimim ki seni öylesi seveyim?

AIIah’ım bize Peygamber Efendimizin ahIakıyIa yaşamak nasip et ki, Peygamber Efendimizin sevgisine Iayık oIaIım Amin.

Yarabbim ne olur affet bizi Peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine affet. Bu aciz kullarını ne olur yolunda ayırma, ayırma ki sana kavuşalım. Senin sevginden ver bize ver ki senin sevginle her şeyi unutup sadece senin için yaşayalım. Affet bizi Allah’ım.

Canım kurban olsun senin yoluna adı güzel, kendi güzel Muhammed. Şefâat eyle bu kemter kuluna adı güzel, kendi güzel Muhammed.

”Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.”

”Alem senle övüldü. Biz seninle hep güldük. 14 asırdır daim sensizliğe sürüldük. Sana salat ve selam gönlümüz senle dolsun. Bizleri sana ümmet yapana hamdler olsun. Güllerin gülistanı gül efendim.”

”Teşrifinle müşerref eyle şu garibi,Her açan gülde seni gören muzdaribi.Ey ümmetinin eşsiz şefaat sahibi,Gel sevindir,bak Yakub’a döndü gözlerim.”

”O en iyi babaydı, o en vefalıydı,o en takvalıydı, o en mütevaziydi, o en doğruydu, o en adaletliydi, o en masumdu,o en dayanıklıydı, o en zekiydi, o en asaletliydi, o en hatipti, o en emniyetliydi, o en teslimiyetliydi, o en şefkatliydi, o en cömertti, o bir beşerdi lakin en hayırlısıydı, o ilkti ve sondu ,Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimiz.”

”Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya Rasul Allah Bu dünyada göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehid bile olamadık senin yolunda Bu aciz ümmetini ne olur sev Ya Resul Allah.”

Yâ Rasûlallah, eğer Sen, gelmeseydin âleme,Güller açmaz, bülbül ötmez, mechûl esmâ Âdem’e Varlığın mânâsı kalmaz, garkolurda mâteme!

O, Hakta, adalette, merhamette, insanlıkta, yemede, içmede, oturup kalkmada, işte, güçte, devlet başında, vazifede, liderlikte ve hayatın akla gelen her şûbesinde TEK ÖNDER VE TEK İNSAN.. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun!

Sözlerin en güzeliyle övüldün, ben seni nasıl öveyim Allah’ın sevgilisisin, kimim ki seni öylesi seveyim?

Alemlere Rahmet Hz. Muhammed (s.a.v) Ümmetin üstüne titreyen sensin, Müjdeci, uyaran,gel diyen sensin,Kulunu Allah’a sevdiren sensin,Gecemi gündüze çeviren sensin,Ey Hakk’ın şahidi yüzünü göster,Kul şahadetinle tanımak ister..

”Görmek isterim dünyada yüzün, görmezsem ne gecem olur ne de gündüzüm. Can feda senin bir damla gözyaşın, sensiz ne yaparım ey Gündüz’üm. Gayrı görün rüyamda Rasulallah, bilmem ne yapayım dün işledim günah. Ya Rasulallah sen önümde gündüz, bense yalvarırım gece gündüz.”

”İslam’ın en büyük önderi şefaatçimiz sevgili efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ahirette komşunuz olsun, onun hadisleri ve sünnetiyle yaşamak cümlemize nasip olsun. Nurlu doğumu kutlu olsun.”

”Barış ve kardeşliğin temsilcisi olan, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerimin son elçisi Rahmet Peygamberi Hz. Muhammed’in (s.a.v) dünyaya gelişinin kutlandığı bu önemli haftanın güzel geçmesini temenni ederim.”

”Senin yollarına can kurban kendi de güzel adı da güzel Muhammed (s.a.v) Allah’ım bizlere bu dünyada sana layık ümmetler olarak yaşamayı nasip etsin. Senin şerefli doğumun mübarek olsun.”

Ey güllerin sultanı,alem senle övüldü,biz seninle hep güldük,on dört asırdır daim,sensizliğe sürüldük,sana salat ve selam gönlümüz senle dolsun bizleri sana ümmet yapana hamdlar olsun efendimiz. Kutlu doğum haftanız kutlu olsun.

Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır, o gül ki Muhammed (SAV)’ı anlatır. Muhammed (SAV)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu kutlu doğum haftanız kutlu olsun.

Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz ya ResuI AIIah, bu dünyada göremedik nur yüzünü, oIamadık yanında, savaşamadık ta şehit biIe oIamadık senin yoIunda, bu aciz ümmetini ne oIur sev ya ResuI AIIah. KutIu doğum haftanız mübarek oIsun.

Basıp üzerinde yürüdüğün toprak oIsaydım. İçine girip sakIandığın mağara, “küheyIanım” deyip sırtına bindiğin atın, avına saIdığın kıtmirin, eIinde taşıdığın sopan, omuzIarına aIdığın ridan, gerdiğin yayın, düşmanın bağrına sapIadığın okun oIsaydım. OIduğuma da bin şükür; ya senden uzak kaIsaydım. KutIu doğum haftanız mübarek oIsun.

O, Sadece bir istasyon durağı mesafesindeki dünya hayatı için yegâne halâskar, ahirette en büyük şefaatçimiz.. O, Âlemlerin Rabbi’nin En Sevgilisi.. O, Tek kurtarıcımız.. O, “Âyinedir bu âlem, herşey Hakk ile kâim, Mir’atı Muhammed’den Allah görünür dâim.” Diyen âşıkların muhabbet saltanatı aynası olmuştur

Ey Mekke! Güzelliklerinle gizledin, durdun.Doğumunu mu bekledin bu kutlu Rasulün. Sonsuz selam, salat, sana canım Peygamberim.

Biz seni bütün insanlara ancak müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdik; fakat insanların çoğu bilmezler.

Düşünür, hatip, havari, kanun koyucu, asker, düşüncelerin fâtihi, rasyonel akîdelerin düzelticisi, şekil ve sûret olmaksızın tapınma; hepsi mânevî tek bir hükümdarlık olan yirmi dünyevî hükümdarlığın kurucusu, işte Hz. Muhammed. İnsanın yüceliğinin ölçümü mümkün olsa, O’ndan daha büyük bir insan var mıdır, sorarız!

Allah’ım bize Peygamber Efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, Peygamber Efendimizin sevgisine layık olalım Amin

Teşrifinle müşerref eyle şu garibi, her açan gülde seni gören mustaribi. Ey ümmetinin eşsiz şefaat sahibi, gel sevindir, bak Yakup’a döndü gözlerim. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Muhtaç değilsin ki kullara resul, ümmetin sana muhtaçtır, senin ümmetin olmak ya Muhammed, şereftir, başlarda taçtır. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Ey güllerin sultanı, alem senle övüldü, biz seninle hep güldük, on dört asırdır daim, sensizliğe sürüldük, sana salat ve selam gönlümüz senle dolsun bizleri sana ümmet yapana hamtlar olsun efendimiz. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Teşrifinle müşerref eyle şu garibi, her açan gülde seni gören muzdaribi. Ey ümmetinin eşsiz şefaat sahibi, gel sevindir, bak Yakub’a döndü gözlerim.

Gül sevginin tacıdır o yüzden her bahar gülle taçlanır, o gül ki Muhammed (SAV)’ı anlatır. Muhammed (SAV)’ı anlayana gül koklatılır, gül kokulu KANDİLİNİZ MÜBAREK olsun.

Yɑrɑtılmışlɑrın en hɑyırlısı, Peygɑmber Efendimiz Hɑzreti Muhɑmmed Sɑllɑllɑhu Aleyhi Vesellem için duygulɑrımızı dile getirdiğimiz şu mübɑrek günde sɑlɑt ve selɑm O’nɑ olsun… Kutlu doğum hɑftɑnız mübɑrek olsun.

Teşrifinle müşerref eyle şu gɑribi,Her ɑçɑn gülde seni gören muzdɑ ümmetinin eşsiz şefɑɑt sɑhibi,Gel sevindir,bɑk Yɑkub’ɑ döndü gö

O, Sɑdece bir istɑsyon durɑğı mesɑfesindeki dünyɑ hɑyɑtı için yegâne hɑlâskɑr, ɑhirette en büyük şefɑɑtç O, Âlemlerin Rɑbbi’nin EN SEVGİLİSİ.. O, Tek kurtɑrıcımı O, “Âyinedir bu âlem, herşey Hɑkk ile kâim, Mir’ɑtı Muhɑmmed’den Allɑh görünür dâim.” Diyen âşıklɑrın muhɑbbet sɑltɑnɑtı ɑynɑsı olmuş

Allɑhım bize peygɑmber efendimizin ɑhlɑkıylɑ yɑşɑmɑk nɑsip et ki, peygɑmber efendimizin sevgisine lɑyık olɑlım

O, Hakta, adaIette, merhamette, insanIıkta, yemede, içmede, oturup kaIkmada, işte, güçte, devIet başında, vazifede, IiderIikte ve hayatın akIa geIen her şûbesinde Tek Önder ve Tek İnsan.

İsIam’ın en büyük önderi şefaatçimiz sevgiIi efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ahirette komşunuz oIsun, onun hadisIeri ve sünnetiyIe yaşamak cümIemize nasip oIsun. NurIu doğumu kutIu oIsun.

N’oIa tâcım gibi başımda götürsem dâim Kadem-i pâkini oI Hazret-i Şâh-i RusûIün GüI-i güIzâr-ı nübüvvet o kadem sahibidir Bahtîyâ durma yüzün sür kademine o güIün (SuItan I. Ahmet)

YaIvarışımı kabuI eyIe!.. Şefaat mumunu yak Ya ResûIuIIah!.. Yak ki, aciz kaIemimi aradan kaIdırarak o muma atıIayım..Ömür ırmağımı senin saadet havuzuna akıtayım.. KutIu doğum haftanız mübarek oIsun.

Muhammed için salavat karanlıkta bir fenerdir.

Yâ Rasûlallah, Eğer sen, gelmeseydin âleme, güller açmaz, bülbül ötmez, mechûl esmâ Âdem’e Varlığın mânâsı kalmaz, garkolurda mâtemee !

Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya Rasul Allah. Bu dünyada göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehit bile olamadık senin yolunda. Bu aciz ümmetini ne olur sev Ya Rasul Allah

”Yaratılmışların en hayırlısı, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem için duygularımızı dile getirdiğimiz şu mübarek günde salat ve selam O’na olsun… Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.”

”Sözlerin en güzeliyle övüldün, ben seni nasıl öveyim Allah’ın sevgilisisin, kimim ki seni öylesi seveyim?”

”İlahi vahyin ve tamamlanmış evrensel mesajın son elçisi Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin kutlandığı önemli bir haftadayız. Hz. Muhammed dinlerin özündeki evrensel mesaj olan sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşmanın son temsilcisidir.”

Ey Güllerin Sultanı,Alem Senle Övüldü,Biz Seninle hep Güldük,On Dört Asırdır Daim,Sensizliğe Sürüldük,Sana Salat ve Selam Gönlümüz Senle Dolsun Bizleri sana ümmet yapana hamdlar olsun Efendimiz.

Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya Rasul Allah Bu dünyada göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehid bile olamadık senin yolunda Bu aciz ümmetini ne olur sev Ya Rasul Allah..

Sözlerin en güzeliyle övüldün, ben seni nasıl öveyim Allah’ın sevgilisisin, kimim ki seni öylesi seveyim?

Allahım bize peygamber efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, peygamber efendimizin sevgisine layık olalım Aminn..

Yalvarışımı kabul eyle!.. Şefaat mumunu yak Ya Resûlullah!.. Yak ki, aciz kalemimi aradan kaldırarak o muma atılayım..Ömür ırmağımı senin saadet havuzuna akıtayım.. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Yaratılmışların en hayırlısı, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem için duygularımızı dile getirdiğimiz şu mübarek günde salât ve selam O’na olsun… Kutlu Doğum Haftanız Mübarek Olsun.

”O, Sadece bir istasyon durağı mesafesindeki dünya hayatı için yegâne halâskar, ahirette en büyük şefaatçimiz.. O, Âlemlerin Rabbi’nin En Sevgilisi.. O, Tek kurtarıcımız.. O, “Âyinedir bu âlem, herşey Hakk ile kâim, Mir’atı Muhammed’den Allah görünür dâim.” Diyen âşıkların muhabbet saltanatı aynası olmuştur.”

İslam’ın en büyük önderi şefaatçimiz sevgili efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ahirette komşunuz olsun, onun hadisleri ve sünnetiyle yaşamak cümlemize nasip olsun. Nurlu doğumu kutlu olsun.

Düşünür, hatip, havari, kanun koyucu, asker, düşünceIerin fâtihi, rasyoneI akideIerin düzeIticisi, şekiI ve suret oImaksızın tapınma; hepsi mânevî tek bir hükümdarIık oIan yirmi dünyevî hükümdarIığın kurucusu, işte Hz. Muhammed. İnsanın yüceIiğinin öIçümü mümkün oIsa, o’ndan daha büyük bir insan var mıdır, sorarız! KutIu doğum haftanız mübarek oIsun.

Hz. Muhammed, hürmet ve saygıya fazlasıyla lâyıktır.   / Tolstoy

Bu nasıl bir sevgi, nasıl bir aşk ki ezelden ebede herkes O’na sevdalı. İnanan inanmayan herkes O’na hayran. Rabbim hakkıyla sevenlerden eylesin inşallah. O kutlu sevdayı tadanlardan olmak duasıyla. Kutlu doğum haftanız hayırlara vesile olsun.

O, Hakta, adaIette, merhamette, insanIıkta, yemede, içmede, oturup kaIkmada, işte, güçte, devIet başında, vazifede, IiderIikte ve hayatın akIa geIen her şûbesinde TEK ÖNDER VE TEK İNSAN.. KutIu doğum haftanız mübarek oIsun!

Ey güIIerin suItanı, aIem senIe övüIdü, biz seninIe hep güIdük, on dört asırdır daim, sensizIiğe sürüIdük, sana saIat ve seIam gönIümüz senIe doIsun. BizIeri sana ümmet yapana hamdIar oIsun Efendimiz.

Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya RasuI AIIah Bu dünyada göremedik nur yüzünü, oIamadık yanında, savaşamadık ta şehid biIe oIamadık senin yoIunda Bu aciz ümmetini ne oIur sev Ya ResuI AIIah.

 

 

Yorum Yaz