Anasayfa Genel 3 aralık dünya engelliler günü idari izin genelgesi

3 aralık dünya engelliler günü idari izin genelgesi


3 Aralık Dünya Engelliler Gününde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında kamu görevlisi memurlar idari izinli olacak. 3 Aralık Pazartesi günü idari izinli olacak kamu personeli memurlar için genelge ve detaylar haberimizde. Peki 2002/58 sayılı başbakanlık genelgesi resmi gazete nasıl ulaşılır tıkla
2002/58 sayılı genelge gereği tüm kamu, kurum ve kuruluşlarında görevli engelli kamu personeli memurlar 10-16 Mayıs Sakatlar Haftası ile 3 Aralık Dünya Engelliler gününde 1 gün idari izinli sayılmaktalar. Bu kapsamda 3 Aralık  günü de kamudaki engelli memurların tamamı idari izinli olacak.

Öte yandan genelgede geçen ibareye göre Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kam görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri de 3 Aralık 2018 tarihinde idari izinli sayılmaktalar. Öte yandan üniversiteler de 3 Aralık 2018 Pazartesi günü engelli personellerinin idari izinli sayılacağına dair açıklamalar yaptı.

Çalıştığınız kurum, dernek, vakıf, Kamu İktisadi Teşekkülü vb. özel kurumlara dair olarak gerek Personel İşleri birimini gerekse internet sitesinden kamu harici birimler için duyuru yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz.

2002/58 sayılı genelde idari izin hükmü: Ulusal düzeyde kabul edilen 10-16 Mayıs Sakatlar Haftasının ilk günü ile 3 Aralık Dünya Özürlüler Gününde, özürlülere yönelik faaliyet gösteren Konfederasyon, bağlı federasyonlar ve derneklerin kamu görevlisi olan yönetim kurulu üyeleri ile kamuda görev yapan tüm özürlüler idari izinli sayılacaktır.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle valiliklerce okulların tatil edilmesi halinde aynı bölgedeki kamu görevlisi özürlüler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır.

Yorum Yaz