Anasayfa Genel Balık Yağı Hapı Boy Uzatır Mı ?

Balık Yağı Hapı Boy Uzatır Mı ?

Balık yağı hapı boy uzatır mı?
Çoğu kişinin küçük yaşlarından beri başına bela olan ve istenilen duruma gelebilmek için bazı durumlarda çok fazla çaba sarf edilmesi gereken durumlardan biri boy uzatma işlemidir. Boy uzamasının gerçekleştirilmesi adına en çok başvurulan işlemler boy uzatıcı sporlarla uğraşmak ya da boy uzamasına yardımcı olacak besinlerle beslenmektir. Tabi bunu yaparken istikrarınızı yarıda bırakmak ya da yeterli miktarda çaba göstermemek, yaptığınız şeylerin hiç bir işe yaramamasına ve boyunuzun maalesef ki uzamamasına sebep olacaktır.

Özellikle boy uzatma işlemlerinde bir sporla uğraşmaktan ziyade sadece boy uzatıcı yiyeceklere ağırlık vererek beslenen kişilerin bu beslenme azimlerini yaklaşık 1-2 yıl kadar sabit tutmaları gerekmektedir çünkü yiyecek vasıtasıyla vücutta uzama durumu ancak bu süre zarflarında gerçekleşmektedir. Bunu göze alan ve bütün beslenme düzenini boy uzamasına göre ayarlayan kişilerin ilk yapmaları gereken şey; boy uzatıcı proteinleri, aminoasitleri ve mineralleri içeren besinlerle bol miktarda beslenmeye dikkat etmektir. Özellik balık eti, hatta bazı balıklarının etinin koyu kısımları insan boyunu uzatmak için birebir besinlerdir. Bu balıklardaki siyah et dediğimiz noktalar insanların boyunun uzamasına en hızlı etki eden besindir. Tabi balıkla birlikte doğal olarak doğal yollardan aldığımız balık yağları olan Omega-3 ve Omega-6 yağları, içeriklerinde bulunan yağ asitleri sayesinde metabolizmada direk boyun uzamasına etki göstermektedirler.

Uzmanların üstüne basa basa değindiği tek nokta, bahsedilen ihtiyaçları karşılamak için alacağınız besinlerin mümkün oldukça doğal kaynaklar olması. Çoğu kişinin düştüğü ilk yanlış, bu tür vitaminleri orijinal balıkla beslenerek almak yerine bir kapsül şeklinde kullanmak olmaktadır.

Aslında bakıldığında bu yöntem kesinlikle yanlış değildir, ancak anlatılmak istenen kesinlikle birinci önceliğin doğal kaynaklarla beslenilmesine verilmesi gerekliliğidir. Dahası, balık yemeyen kişilerin boy uzatma ihtiyaçlarını karşılamaları için balık yağı hapı kullanmaları da olağan bir durumdur.

Üstelik normal şartlarda balıkla beslenen ancak balık yağının kokusuna dayanamayan kişiler için piyasada özel olarak üretilmiş balık yağı drajeleri de mevcuttur. Ama bu ürünleri kullanırken mutlaka içeriğine dikkat edilmeli, ucuz ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır. Çünkü bu ürünler zaten içerik olarak yetersiz ve boy uzatacak kadar enzime sahip olmamakla birlikte aksine içeriğindeki zararlı demir vb. mineraller ayıklanmadığı için vücudunuza yarar yerine zarar sağlayabilmektedir.

Normal insan metabolizmasında doğumdan itibaren sıkıntılı bir ergenlik süreci geçirilmediği ya da yavaş gelişim problemleri yaşanmadığı taktirde 21 yaşına kadar gelişim devam etmektedir. Bu yaşa kadar devam eden boy uzama seviyesinden memnun olunmuyorsa, o yaştan sonra da boy uzatıcı egzersizler yaparak ve ona göre beslenerek şansınızı denemek mümkündür. Yoğun içerikli balık yağı haplarını bu süreç içerisinde tüketirken bir yandan da spor yaparak en az 3 santimlik bir uzama gerçekleşmesi gözlemlenebilmektedir.

Metabolizmaya yoğun içerikli balık yağı kapsüllerinin alınması, eklem ve kıkırdaklardaki aşınmaların tedavi edilmesini sağlar, kıkırdaklarda bu tip aşınmaların ve yıpranmaların oluşmasına sebep olan enzimlerin yok edilmesi sürecinde aktif rol alır ve enflamasyon dediğimiz duruma sebep olan tüm maddelerin üretim durumlarını engeller. Bunların hepsinin toplamında balık yağı kapsülünün boy uzaması için belirli desteklerle birlikte kullanılması mantıklı ve olumlu bir hareket olabilmektedir.

Yorum Yaz