Anasayfa Genel Böbrek satmak istiyorum? Yasal mı? Suç mu?

Böbrek satmak istiyorum? Yasal mı? Suç mu?

Ekonomik sıkıntılar insanların böbrek satmak düşüncesine kapılmalarına neden olmakta. 2019’da böbrek satmak isteyenlere bu fiilin yasal mı suç mu olduğunu detaylı olarak anlatıyoruz.

Böbreğimi satmak istiyorum diyenlerin bilmesi gereken şeyler bulunuyor. Maalesef maddi sıkıntılardan bir türlü kurtulamayan insanların aklına organlarını satma düşüncesi geliyor. İnternet ortamında bir çok organ mafyası olduğunu düşünemiyor ve bu kötü insanların ellerine düşebiliyorlar.

Böbrek satmak isteyenlerin böyle bir şeyin mantıksız ve sahtekarlık olduğunu anlamalarını gerektiği için bu yazımızı hazırladık. Eğer siz de böbreğinizi satmayı düşünüyorsanız mutlaka bu yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Bilgi: Böbrek satmak ve satın almak veya satın almaya teşebbüste bulunmak SUÇTUR!

Önemli bilgi: Böbreğe bir çok insanın ihtiyacı olabilir fakat böbrek nakli denilen bir işlem vardır. Yasal yol ile yapılmaktadır. Böbreğini bağışlayan insanların böbrekleri kullanılabilir. Böbreğe ihtiyacı olan hasta, böbrek nakli için sıraya koyulur ve gerekli nakil bulunduğunda işlem gerçekleşir. Ücretli şekilde böbrek alınıp nakip yaptırılamaz.

Böbrek Almak İsteyen Dolandırıcılar

İnternet ortamında veya dışarıda ”Böbreğimi satmak istiyorum” tarzında yaptığınız araştırmalar sonucunda ulaştığınız kişiler aslında birer dolandırıcıdır. Çoğu kendisini doktor olarak tanıtır ve bu işlemi yasal olarak belirtir. Böyle bir şey mümkün değildir. Bu işlem yasal değildir ve suçtur. Böyle bir şey söyleyen insan zaten yalan söylüyor ve sizi dolandırmak istiyor demektir.

İnternette bu şekilde karşılaştığınız insanlar ile sakın irtibat kurmayın. Sağlığınızdan önemli ne olabilir? Tamamen parasız kalsanız ve böyle bir işlemi yasal dışı yollar ile yapsanız ne olacak? Sonrasında zaten sağlıksız olacaksınız, parayı alsanız ne yapabileceksiniz?

Ne demişler: ”Dünyada en büyük zenginlik, sağlıktır.”

Böbrek Satın Almak İsteyen Zenginler Var mı?

Zengin olmayan birisi zaten böbrek satın alamaz. Zengin olan birisinin veya çevresinde böbreğe ihtiyaç olduğunda bu saçma yola başvururlar ve ücretli şekilde böbrek almaya çalışırlar.

Bizim ülkemizde bu tarz işlem yasak olduğundan dolayı ülkemizdeki zenginler böbrek alacağı zaman yurtdışına başvurabiliyor. Yurtdışında bazı ülkelerde bu tarz işlemler yasak değil. Fakat yine yurtdışından ücretli şekilde alıp ülkemize sokmanızın hukuki sonuçları olacaktır.

İnternette böyle bir araştırma yaparsanız sağda solda veya bir çok sitenin bu tür yazılarının yorum kısımlarında kendilerini zengin olarak ifade edip, böbrek almak istediklerini yazan kişilere sakın kanmayın.

Böbrek Fiyatları Saçmalığı

Yukarıda söz ettiğim gibi bir çok internet sitesi bu konu ile ilgili yazılar paylaşmaktadır. Aşağılarında ise yorumlarda bu dolandırıcılar böbrekleri satın almak istediği fiyatları yazarlar ve böyle bir düşüncesi olan insan ise bu fiyatları görüp hemen satmak ister.

Örneğin resimdeki gibi bir çok sitenin altında bu tarz yorumlar ile karşılaşabilirsiniz. Sakın inanmayın!

Bu tarzda yorum yapan insanlar tamamen dolandırıcılardır. Fakat çok zor durumda kalan insanlara bu tarz yorumlar bir umut olarak geliyor. Keşke kimse bu dereceye düşmese ve böyle şeyler araştırmasa.

Böbrek Satmak Yasal mı? Türkiye’deki Kanunlar Ne Diyor?

Organ ticareti olarak bilinen her türlü ticaretin büyük cezaları olmaktadır. Yinede insanın aklına ”Ben satmak istiyorsam kim karışabilir” tarzında bir düşünce gelebilir.

Kanunda şu şekilde maddeler ile bu konu açıklanmış:

Madde 91-

1- Hukuken geçerli rızaya dayalı olmaksızın, kişiden organ alan kimse, beş yıldan dokuz yıla kadar hapis
cezası ile cezalandırılır. Suçun konusunun doku olması halinde, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

2- Hukuka aykırı olarak, ölüden organ veya doku alan kimse, bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

3- Organ veya doku satın alan, satan, satılmasına aracılık eden kişi hakkında, birinci fıkrada belirtilen cezalara hükmolunur.

4- Bir ve üçüncü fıkralarda tanımlanan suçların bir örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde, sekiz yıldan on beş yıla kadar hapis ve on bin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur.

5- Hukuka aykırı yollarla elde edilmiş olan organ veya dokuyu saklayan, nakleden veya aşılayan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır

6- Belli bir çıkar karşılığında organ veya doku teminine yönelik olarak ilan veya reklam veren veya yayınlayan kişi, bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

7- Bu maddede tanımlanan suçların bir tüzel kişinin faaliyeti çerçevesinde işlenmesi halinde, tüzel kişi hakkında bunlara özgü güvenlik tedbirlerine hükmolunur.

8- Birinci fıkrada tanımlanan suçun işlenmesi sonucunda mağdurun ölmesi halinde, kasten öldürme suçuna ilişkin hükümler uygulanır.

Madde 92-

1- Organ veya dokularını satan kişinin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik koşullar göz önünde bulundurularak, hakkında verilecek cezada indirim yapılabileceği gibi, ceza vermekten de vazgeçilebilir.

Madde 93-

1- Organ veya dokularını satan kişi, resmi makamlar tarafından haber alınmadan önce durumu merciine
haber vererek suçluların yakalanmalarını kolaylaştırırsa, hakkında cezaya hükmolunmaz.

2- Bu suç haber alındıktan sonra, organ veya dokularını satan kişi, gönüllü olarak, suçun meydana çıkmasına ve diğer suçluların yakalanmasına hizmet ve yardım ederse; hakkında verilecek cezanın, yardımın niteliğine göre, dörtte birden yarısına kadarı indirilir. ”

Kaynak: Türk Ceza Kanunu
Kaynak: http://www.mevzuat.gov.tr

Akrabalar Arasında Böbrek Nakli Yapılabilir mi?

Çıkar amaçlı yapılan her türlü nakil işlemi yasak ve ağır cezalar ile cezalandırılmaktadır. Eğer aile bireyleri kendi aralarında çıkar ilişkisi olmaksızın ve bu tür işlemin gerekli olması ispatlanması halinde, nakil işlemleri yapılabilir.

Örneğin çocuğuna böbrek gerekiyorsa aile bireyleri bu böbreği nakil yoluyla çocuğuna verebilmektedir. Tek böbrek ile yaşamak mümkün olduğundan bu tür işlem serbest olmaktadır.

 

Yorum Yaz

101 comments

Prof. Dr Rajski Tadeusz 25 Haziran 2020 - 09:14

MERHABA
acilen iki böbreğe ihtiyaç var,
eğer böbreğinizi bugün hastaneme satmaya hazırsanız.
size böbrek için iyi bir miktar sunacak 250,000 00 $.

iletişim e-posta bağlantısı vardır:
(mayoclinichospital199@gmail.com) whatsapp numarası +2349061194090.

Sana yardım etmek için burada olduğum gibi endişelenme.

Selamlar
Prof. Dr Rajski Tyson.
Hospita

Yanıtla
Anonim 26 Ocak 2020 - 11:45

Merhaba, şimdi acil bağışçılara ihtiyacımız var. 250.000 dolara sperm, yumurta, böbrek, karaciğer satmaya hazırsanız, derhal hastaneye başvurun: willkirbysurgeryhome08@gmail.com veya whatsapp +2348106784605
  Burası böbrek satmak / satın almak ve bağışlamak için doğru yer Merhaba, şimdi acil bağışçılara ihtiyacımız var. Sperm, yumurta, böbrek, karaciğer satmaya 250.000 $ karşılığında hazırsanız, derhal hastaneye başvurun: willkirbysurgeryhome08@gmail.com
  Böbrek satmak / satın almak ve bağış yapmak için doğru yer

Yanıtla
Dr Benson Odia 16 Ocak 2020 - 22:43

Böbreğinizi para için satmak ister misiniz? Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakli ve diğer organ tedavileri konusunda uzmanlaşmıştır, acilen O + ve, A + ve ve B + ve böbrek donörlerine pasaportlu veya pasaportsuz ihtiyaç duyacaktır ve size 608.000,00 ABD Doları tutarında yakışıklı bir miktar sunacağız. Herhangi bir ilgilenen kişi e-posta yoluyla bizimle irtibata geçmelidir: ubth11@gmail.com veya WhatsApp +19012903596

Yanıtla
Dr Kate Adams 11 Ocak 2020 - 22:44

Herkese merhaba.

Benim adım Dr Kate Adams, University Hospitals Bristol NHS Foundation Trust’ta Phrenolog’um. Hastanemiz Böbrek Cerrahisinde uzmanlaşmıştır ve aynı zamanda yaşayan bir karşılık veren donör ile böbreklerin satın alınması ve nakli ile de ilgileniyoruz. Biz Dubai, Türkiye, ABD, Malezya bulunmaktadır. Böbrek satmak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin: kateadams946@hotmail.com

Saygılarımla

Dr. Kate Adams

Telefon Numarası: +2348146161694

Yanıtla
Dr Benson Odia 11 Ocak 2020 - 17:37

Böbreğinizi para için satmak ister misiniz? Hastanemiz Böbrek Cerrahisi / nakli ve diğer organ tedavileri konusunda uzmanlaşmıştır, acilen O + ve, A + ve ve B + ve böbrek donörlerine pasaportlu veya pasaportsuz ihtiyaç duyacaktır ve size 608.000,00US $ yakışıklı bir miktar sunacağız. Herhangi bir ilgilenen kişi e-posta yoluyla bizimle irtibata geçmelidir: ubth11@gmail.com veya WhatsApp +19012903596

Yanıtla
mustafa 2 Ocak 2020 - 21:36

22 yaşındayım acil bögregimi satıyorum özelden görüşelim

Yanıtla
Anonim 30 Aralık 2019 - 08:00

Böbrek satmak istiyor musunuz? Ddorenspecialistclinic@gmail.com adresinden hastaneye başvurun Fiyat: $ 650,000 usd Biz böbrek cerrahisinde uzmanlaşmış ve biz de satın almak ve böbrekleri aktarmak için ilgili donör var Biz Hindistan, Türkiye, ABD, Malezya ve Dubai bulunan ilgileniyorsanız veya böbrek satışı, e-posta yoluyla bizimle irtibata geçiniz. E-posta: ddorenspecialistclinic@gmail.com ve ayrıca Whatsapp Numaramız +1 9146279784
En iyi teklif.

Yanıtla
dr. david 24 Kasım 2019 - 11:38

Bu, kamuoyunu bilgilendirmek için, sağlıklı ve böbreklerini satmakta% 100 ciddi olan erkekler veya kadınlar acilen … e-posta: ucsfhealthcare@gmail.com ,, Şu anda böbrek nakline ihtiyaç duyan birçok hastamız olduğu için .. , böbreğinizi para için satma fırsatı arıyoruz çünkü finansal olarak parçalanacak ve böbreğinizi 800.000 Avro’ya böbrek için alacağız. bize şimdi bir e-posta gönder, E-MAIL ;; ucsfhealthcare@gmail.com

Yanıtla
ayhan 6 Ocak 2020 - 18:15

e postam yok size nasıl ulaşırım

Yanıtla
DOCTOR MARTEN 4 Kasım 2019 - 22:48

Böbrek almak mı istiyorsun, satmak mı istiyorsun?
böbrek? Sen
böbreğinizi paraya satma fırsatı aramak
Finansal çökme nedeniyle ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz.
yapın, sonra bugün bize ulaşın, size iyi teklif edelim
Böbrekiniz için 400.000 dolarlık bir miktar para. Benim adım DOKTOR MARTEN
MARTEN HASTANESİ’nde Nefrolog olarak çalışıyorum. Hastanemiz
Böbrek Cerrahisi konusunda uzmanlaşmış ve biz de anlaşma
yaşayan bir böbrek alımı ve nakli bir
ilgili donör.
Biz Hint, Türkiye, ABD, Malezya, Dubai bulunmaktadır
Böbreklerin alım satımıyla ilgileniyorsanız, lütfen yapmayın
e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
Email: martenhospital@gmail.com

Saygılarımla

DR MARTEN

Yanıtla
Mert 22 Eylül 2019 - 08:54

0 rh + mail belirtildi

Yanıtla
Yalçın 21 Eylül 2019 - 04:40

A RH(+) 31yaşında sağlıklıyım. Alkol kullanmıyorum, ciddi olanlar ulaşsın makul seviyede anlaşırız çok acil 05322014021

Yanıtla
Muhammed 13 Eylül 2019 - 00:11

Merhabalar 18 yaşındayım para ihtiyacım olduğu için böbreğimi satmak istiyorum kan grubum 0 Rh+ ciddi alıcılar mesaj atsın iyi günler sağlıcakla kalın (MG)

Yanıtla
Okan tunç 29 Eylül 2019 - 20:26

Merhaba görüşelim

Yanıtla
Sathya 4 Eylül 2019 - 16:01

Allah’ın huzuru ve merhameti hepinize olsun.
Finansal problemler nedeniyle Böbreklerinizi satma fırsatı mı arıyorsunuz, bugün bizimle iletişime geçin, Böbrek naklinde uzmanlaşmış ve aynı zamanda ilgili donör ile Böbrek alımı ve satımı konusunda uzmanız. Böbreklerin satışı veya alımıyla ilgileniyorsanız, lütfen e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin: sathyaspecialisthospital@onet.eu
Sorun Nedir: 00919902828861

Yanıtla
Sergen 1 Eylül 2019 - 09:02

Ciddi alıcı bekliyorum böbrek ve kemik iliği mi satıyorum 27 yaşındayım 0rh+ gan gurubu ciddi alıcılar ulaşsın
05301445516

Yanıtla
Anonim 15 Ağustos 2019 - 17:26

Bübreyimi satmak ve ailme mutlu bir hayat salamak istiyorum kan aeraşpozitif 05468700803

Yanıtla
Ümit 15 Ağustos 2019 - 03:55

Böbreğimi satmak istiyorum borclarim var acil
Kangrubum arh pozitif

Yanıtla
Hakan 13 Ağustos 2019 - 10:42

24 yaşındayım acilen böbregimi satmak istiyorum kan grubun 0+rh pozitif

Yanıtla
Hakan 13 Ağustos 2019 - 10:44

24 yaşındayım böbregimi satmak istiyorum kan grubum 0+rh pozitif ciddi olanlar arasın 05467341753

Yanıtla
Okan tunç 29 Eylül 2019 - 20:38 Yanıtla
Ehsan 10 Ağustos 2019 - 19:18

Selam bobregimi satmak istiyorum 35 yasindayem .+A kan
00989353921200

Yanıtla
Anonim 9 Ağustos 2019 - 17:27

Yaş 38
Kan grubu :0 Rh (-)
Böbreğimi bağışlamak istiyorum
mirsataksit@gmail.com

Yanıtla
Ali 5 Ağustos 2019 - 10:57

Maddi dolayi bobregimi satmak istiyorum 38 yasindayim alkol kullanmiyorum kan grubum 0 RH (-) ciddi alicilar alitinaz50@gmail.com

Yanıtla
MEHMET44 2 Ağustos 2019 - 22:32

ben 1987 dogumluyum malatya ve cıvarında brh pozıtıf kan grubum acılen bobregımı satmak ıstıyorum cok zor durumdayım 5514534331

Yanıtla
İsmail Öztürk 31 Temmuz 2019 - 02:52

24 YAŞIMDAYIM SPORCUYUM BÖBREĞİM ACİL SATILIK BOŞ BELEŞ MUHABBETE YAZMAYIN NAKİT PARA DALAVERE OLMADAN İHTİYAÇ SAHİBİNE SATILIK MAİL ATIN BAKARIM geredelim.lelom06@gmail.com

Yanıtla
Sathya Hospital 26 Temmuz 2019 - 15:24

Huzur ve Allah’ın rahmeti hepinizle olsun.
Finansal problemler nedeniyle Böbreklerinizi satma fırsatı mı arıyorsunuz, lütfen bugün bizimle iletişime geçin, Böbrekiniz için size çok iyi bir miktar teklif edeceğiz. Böbrek naklinde uzmanız ve aynı zamanda ilgili donörle Böbrek alım satımı yapmaktayız. Böbreklerin satışı veya alımıyla ilgileniyorsanız, lütfen e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin: sathyaspecialisthospital@onet.eu
WhatsApp: +917428564310

Yanıtla
Anonim 25 Temmuz 2019 - 00:54

24 yaşındayım böbreğimi satmak istiyorum ciddi alıcılar yazsın lütfen 0rh(-) 0538 054 37 33

Yanıtla
Anonim 23 Temmuz 2019 - 22:49

Acil böbrek satılır ciddi olanlar arasın istanbul da ikamet ediyorum 0 rh pozitif kan grubu ertan_gonel58@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz

Yanıtla
Yunus 23 Temmuz 2019 - 15:08

Satlık 4 böbrek

28 yaşında alkol kulanımı yok b rh pozitif

30 yaşında alkol var ama az b rh pozitif

25 yaşında alkol yok gayet sağlıklı ab rh pozitif

18 yaş tertemiz gayet kullanımlı ab rh negatif

05321637122

Yanıtla
Tuncay 22 Temmuz 2019 - 01:17

Bende böbreğimi bağışlamak istiyorum bana ulaşın çok kötü durumdayım b rh pozitif 05423559602

Yanıtla
Ertan 25 Temmuz 2019 - 15:17

Uygun fiyata satılık böbrek arayın 05398204058 0 rh pozitif kan

Yanıtla
Ahmet Haşim 20 Temmuz 2019 - 21:03

Borcumdan dolayı
Satmak istiyorum yaş 29
05537193399

Yanıtla
Yunuz 20 Temmuz 2019 - 19:05

Satlık böbrek paraya ihtiyacım var

18 yaşındayım

05321637122

Yanıtla
kazim 17 Temmuz 2019 - 02:24

Böbreğini satmak isteyenler 5438620??? e mesaj atsin

Yanıtla
atilla 14 Temmuz 2019 - 22:28

0 RH NEGATİF kan grubum sağlıklıyım.alkol ve sigara kullanmıyorum.40 yaşındayım. böbreğimi bağışlamak istiyorum. mail yoluyla iletişim kurabiliriz. sylmz345561@gmail.com

Yanıtla
MEHMET44 2 Ağustos 2019 - 22:33

ara benı 5514534331

Yanıtla
Ümit 15 Ağustos 2019 - 03:57

Böbreğimi satmak istiyorum borclarim var acil
Kangrubum arh pozitif
0535 023 53 54

Yanıtla
Calik 14 Temmuz 2019 - 22:23

Arh+organ bagislanir.
Calik.erden@gmail.com a yazin.

Yanıtla
Kuwanc 13 Temmuz 2019 - 23:58

Men bobrekimi satmak istiyorup memleket Turkmenistan yasim 29 paraya ihtiyajim war 300 bin lira satmak istiyorum

Yanıtla
süleyman dağcı 6 Temmuz 2019 - 15:21

çok çok çok acil böbreğimi satıyorum ARH + 5524634260

Yanıtla
Ferdi 3 Temmuz 2019 - 22:53

Merhaba böbreğimi satmak istiyorum sigara alkol vb hiç kullanmadım tertemiz 23yaşindayim Email =turanferdi99@gmail.com ulaşın

Yanıtla
Alpaslan demir 3 Temmuz 2019 - 18:23

Arkadaşlar bunlara itibar etmeyiniz bunlar sahtekar böbrek vermek yada satmak illegal . 054246788**numarayı böbrek alıcı olarak aramayın ben sadece uyarıyorum

Yanıtla
babak 30 Haziran 2019 - 15:39

böbreğimi satmak istiyorum 27 yaşindayim hiç bi hastalik yok alla çok şokur uygun fiyat 05348701537

Yanıtla
Abdullah 29 Haziran 2019 - 13:20

23 yaşındayım
İstanbul’da yaşıyorum
Böbreğimi satmak istiyorum
Alkol: kullanılmıyorum
Sigara : kullanıyorum
05550590637

Yanıtla
mert 24 Haziran 2019 - 23:28

Bir böregini satmak istiyorum 05468950327

Yanıtla
Deniz 24 Haziran 2019 - 16:42

Maddi skntilardan dolayi bobregimi satmak istiyorum 24 yasindayim alkol kullanmiyorum kan grubum 0 RH (-) ciddi alicilar alitinaz50@gmail.comadresinden ulasabilir.

Yanıtla
Yakup 24 Haziran 2019 - 16:29

Böbreğimi satıyorum acil 0rh+ uygun fiyat 05551042115

Yanıtla
cem 19 Haziran 2019 - 09:52

Ailem ve oğlumun gelecegi için mecburum çok borcum var yapabilecegim hic bisey kalmadi mecburum yasin 28 kan AB r negatif saglik sorunum yok herşeyi için hazirm oglumun gelecegi icin instg tprak444

Yanıtla
Caner 17 Haziran 2019 - 14:46

Maddi skntilardan dolayi bobregimi satmak istiyorum 24 yasindayim alkol kullanmiyorum kan grubum 0 RH (-) ciddi alicilar csbeatz54@gmail.com adresinden ulasabilir.

Yanıtla
Ömer 16 Haziran 2019 - 22:58

22 yaşındayım böbreğimi satmak istiyorum 5530970421

Yanıtla
Senayi 15 Haziran 2019 - 16:54

Böbreğimin tekini satmak istiyorum kan grubum b rh (+)dır ciddi olanlar 05372668358 no”arasın…

Yanıtla
Ömer 12 Haziran 2019 - 20:30

Merhabalar 26 yaşındayım hiçbir sorunum yok böbreğimi bağışlamak istiyorum 05550772815 whatsap yolu ile ulaşabilirsiniz

Yanıtla
berkay 11 Haziran 2019 - 07:41

Böbreğimi bağışlamak istiyorum ciddi olanlar mail adresime yazsın kan grubum (ARH -) vet.hek.atilgan@hotmail.com YAŞ/28_ ERKEK

Yanıtla
Metin 11 Haziran 2019 - 00:06

Her turlu organim satilikir. 41 yasindayim alkol yok . sigara kullaniyorum. Buraya mesaj birakin iletisime gecerim. En azindan parasi olanlar kurtulsun bize zaten hayat karanlik.

Yanıtla
Metin 11 Haziran 2019 - 00:03

Her turlu organim satilikir.

Yanıtla
Anonim 9 Haziran 2019 - 16:42

Merhabalar 24 yaşındayım ve böbreğimi bağışlamak istiyorum almak isteyenler mail adresi üzerinden ulaşabilir mzffer_kesici@hotmail.com

Yanıtla
Mustafa 9 Haziran 2019 - 04:59

B Rh+ acil ihtiyaçtan böbrek veya karaciğer bağışlayabilirim. Yaşım 26 gayet sağlıklı ve spor yapan biriyim. ilgilenen olursa e-mailden ulaşsın lütfen mambablack1905@hotmail.com

Yanıtla
muhammed 4 Haziran 2019 - 17:42

Ben böbreğimi satmak istiyorum A+ ( faruqm923@gmail.com )

Yanıtla
Deniz 3 Haziran 2019 - 10:53

Ben böbreğimi satmak istiyorum. Gönüllü donörüm. 38 yaşındayım. 0RH negatif acillllllll 0- böbrekım

Yanıtla
Hayri 25 Mayıs 2019 - 23:07

Acil satılık böbrek kizlarimi ameliyat ettirecem göz lerinde problem var 0544 446 94 95

Yanıtla
Menekşe 25 Mayıs 2019 - 13:56

Bende böbreğimi satmak istiyorum 0 rh+ kan gurubu

Yanıtla
Sathya 20 Mayıs 2019 - 19:51

Huzur ve Allah’ın rahmeti hepinizle olsun.
Finansal problemler nedeniyle Böbreklerinizi satma fırsatı mı arıyorsunuz, lütfen bugün bizimle iletişime geçin, Böbrekiniz için size çok iyi bir miktar teklif edeceğiz. Böbrek naklinde uzmanız ve aynı zamanda ilgili donörle Böbrek alım satımı yapmaktayız. Böbreklerin satışı veya alımıyla ilgileniyorsanız, lütfen e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin: sathyaspecialisthospital@onet.eu
WhatsApp: +919902828861

Yanıtla
Anonim 13 Mayıs 2019 - 09:22

Böbrek bagisliyorum ilgilenen beni arasın 545 959 19 72

Yanıtla
Anonim 12 Mayıs 2019 - 11:46

A rh pozitif ciddi böbrek bagisciyim herhangi bir hastalgim yok ihtiyacı olanlar özelden msj atabilirler 05330165852 aray bilirsiniz

Yanıtla
Uğur dd 3 Mayıs 2019 - 03:54

merhaba böbremi sat.ak istiyorum ilgilenen ilk önce msj atsin 05312279189

Yanıtla
Care+ 4 Mayıs 2019 - 19:27

Merhaba
Iyi bir maddi tazminat almak için böbregini sat. Daha fazla bilgi için asagidaki adrese yaziniz:
donorslist@live.com
Tesekkür ederim

Yanıtla
Suleyman 18 Nisan 2019 - 17:24

Bobregimi satmak istiyorum.05355011950

Yanıtla
Aydın 13 Nisan 2019 - 15:44

Böbrek satyorum

Yanıtla
Mesut haluk 26 Mart 2019 - 10:57

Biz iki arkadaş bobreyimizi satmak istiyoruz

Yanıtla
Muhammed 22 Mart 2019 - 02:24

Belirli ücret ve böbrek bağışı yapabilirim ab rh + kan grubum. Mail: yardimciolurum@yandex.com

Yanıtla
Nevzat 12 Mart 2019 - 22:09

Selam , Böbreğimin birini satmak istiyorum

Yanıtla
Nevzat 12 Mart 2019 - 22:00

Merhaba, böbreğimin tekini satmak istiyorum
Hiçbir sağlık sorunum yok . A rh +
Mail: nevzatdemirer11@gmail.com

Yanıtla
Dr Rajski Tadeusz 11 Mart 2019 - 15:33

MERHABA
acilen iki böbreğe ihtiyaç duyuyor
bugün böbreğinizi hastaneme satmaya hazırsanız.
Böbrekiniz için size iyi bir miktar sunacak 250.000 00 $.

iletişim e-posta linki:
mayoclinichospital199@gmail.com, size yardımcı olmak için burada olduğum için endişelenmeyin.

Selamlar
Dr, Dr Rajski Tadeusz
hastane

Yanıtla
Anonim 20 Mart 2019 - 20:10

maddi sıkıntılardan dolayı böbreğimi bağışlamak istiyorum ciddi olanlar özelden yazsın kan grubum (ARH +) mesaj yoluyla iletisim icin 05330165852

Yanıtla
hasan karayel 28 Şubat 2019 - 17:18

acil böbrek satıyorum,

hasankarayel88@gmail.com

Yanıtla
yusuf semiz 14 Şubat 2019 - 19:44

bankaya borcumu öderim devlet memuruyum

Yanıtla
Beşir 14 Şubat 2019 - 19:08

Borclarimdan dolayı böbreğimi satmak istiyorum almak istek varsa be parada anlasirsak satarim

Yanıtla
Dr. agarcia coartes 30 Ocak 2019 - 19:43

Böbreğini satmak ister misin? İçin bir fırsat mı arıyorsunuz
Böbreklerinizi parasal bozulma nedeniyle değil para için satıp
ne yapacağını bil, bugün bizimle iletişime geç, sana iyi bir teklif sunacağız.
Böbrekiniz için 400.000,00 USD tutarında. Bize bir e-posta gönderin: andrewoboh@mail.ru

Yanıtla
admin 26 Nisan 2019 - 19:33

böbremi satmak istiyoruz ciddi alıcıysanız bize ulaşın iki kişiyiz ikimizde satacaz 05436459941

Yanıtla
Dr Sunaj Edward 28 Ocak 2019 - 12:36

Merhaba, Hindistan, Kanada, İngiltere, Türkiye, ABD, Malezya, Güney Afrika, Portekiz’de bulunan böbrek donörlerini arıyoruz. Whatsapp: 917204719376
Dr Sunaj

Yanıtla
mukremin 7 Ocak 2019 - 16:01

böbrek bağışlamak istiyorum bulutmukremin@hotmail.com yaş 38 alkol yok tertemiz istanbul

Yanıtla
aylin 7 Ocak 2019 - 12:40

size yardımcı olabilir

Yanıtla
Dr Kate Adams 31 Aralık 2018 - 09:38

Herkese merhaba.

Benim adım Dr. Kate Adams, Üniversite Hastaneleri Bristol NHS Foundation Trust’ta Phrenologist. Hastanemiz Böbrek Cerrahisi konusunda uzmandır ve aynı zamanda yaşayan bir donörle birlikte böbrek alımı ve nakli ile de ilgileniriz. Biz Dubai, Türkiye, ABD, Malezya bulunmaktadır. Böbrekleri satmak veya almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: kateadams946@hotmail.com

Saygılarımla

Dr Kate Adams

Telefon Numarası: +2348146161694

Yanıtla
Anonim 9 Nisan 2019 - 02:32

maddi sıkıntılardan dolayı böbreğimi bağışlamak istiyorum ciddi olanlar özelden yazsın kan grubum (ARH +) mesaj yoluyla iletisim icin 05330165852

Yanıtla
kemal 9 Temmuz 2019 - 19:38

acil böbreğimi ve kara ciğerimi satıyorum
05050766284

Yanıtla
Erdem 24 Aralık 2018 - 17:40

Böbreğimi satmak istiyorum kan grubum B RH- e mail erdem_yuksel_99@hotmail.com

Yanıtla
Ali 3 Haziran 2019 - 13:17

maddi sıkıntılardan dolayı böbreğimi satmak istiyorum ciddi olanlar özelden yazsın kan grubum (0 rh negatif

Yanıtla
böbrek satiş 11 Aralık 2018 - 17:48

0rh + 25 yaşindayim alkol siğara kullanmadım ve sağlık durumum iyi ailevi borçlardan dolayi satmak istiyorum 0541 218 39 **arayin.

Yanıtla
Ali 23 Haziran 2019 - 16:55

maddi sıkıntılardan dolayı böbreğimi satmak istiyorum ciddi olanlar özelden yazsın kan grubum (0 rh negatif
Alitinaz50@gamil.com acilll

Yanıtla
Celal 4 Temmuz 2019 - 15:41

Yurt dışında yasiyorum 36 yasindayim alkol yok sadece sigara içiyorum Bobregimi bağısliyorum ilgilenen olursa imeil de bana ulasabilir

Yanıtla
Lutheran Hospital 10 Aralık 2018 - 21:59

Bir hayatı kurtarmak için bir böbrek satmak isteyen 18 yaşından büyük ciddi böbrek vericileri arıyoruz ve her bağışçı için iyi bir teklif ve diğer tazminatlarımız var.
Bizim sürecimiz hızlı ve güvenliğiniz garantilidir.
Lütfen bize ulaşın iowalutheranhospital@gmail.com
Ayrıca, 1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bize ulaşabilirsiniz.

Yanıtla
Alpaslan demir 27 Aralık 2018 - 04:45

Contact me if u are honost and serious. I need money to live

Yanıtla
Dr Kate Adams 7 Aralık 2018 - 23:59

Herkese merhaba.

Benim adım Dr Kate Adams, Üniversite Hastaneleri Bristol NHS Vakfı Vakfı’nda bir Phrenologistim. Hastanemiz, Böbrek Cerrahisi’nde uzmanlaşmıştır ve aynı zamanda, uygun bir donörle birlikte, böbreklerin satın alınması ve transplantasyonu ile de ilgilenmekteyiz. Biz Dubai, Türkiye, ABD, Malezya bulunmaktadır. Böbrek satın almak veya satın almakla ilgileniyorsanız, lütfen bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmekten çekinmeyin: kateadams946@hotmail.com

Saygılarımla

Dr Kate Adams

Telefon Numarası: +2348146161694

Yanıtla
Dr Brian Steven 7 Aralık 2018 - 23:42

NEFROLOJİ ÖZEL HASTANE acil olarak böbrek ihtiyacında% 100dür.
satın almak ve genel olarak bilgilendirmek için bu aracı ciddiye alıyoruz
kamuya, 18 yaş üstü için satışa sunmak için istekli olan
400.000 dolar tutarı

NEFHROLOGY SPECIALIST HASTANESİ’nde burada birçok hasta var.
böbrek nakli.
Not ::::;
Böbrek satın almak için 400.000 USD dolar sunuyoruz. Benim adım
Dr.Brian Steven, bir Nefrolog.
Hastanemiz transplantasyon ve böbrek tedavisinde uzmanlaşmıştır.
ve vücuttaki diğer organlar. Hindistan ve ABD’de bulunmaktadır. Eğer sen
ilgilenen, e-posta ve Whatsapp aracılığıyla bize bildirmekten çekinmeyin
iletişim beloow
Email: drbriansteven1@gmail.com
whatsapp +14052597342

Yanıtla
Alpaslan demir 27 Aralık 2018 - 04:42

054246788** ciddi ve dürüst iseniz iletişime geçelim

Yanıtla
muhammed 14 Mayıs 2019 - 22:38

hocam benim bobreigim satmak istiyrum
A+ kan gorupu 05376865531

Yanıtla
Mert d. 6 Aralık 2018 - 17:54

Ben böbreğimi satmak istiyorum. Gönüllü donörüm. 27 yaşındayım. 0RH+
Lokasyon: izmir / türkiye

E-mail: mrtdgdvrn9191@gmail.com

Yanıtla
Drella Brenton 6 Aralık 2018 - 12:50

Merhaba, şimdi acil donörlere ihtiyacımız var.
sperm, yumurta, böbrek, karaciğer donörü olmaya hazırsanız veya böbrek almak istiyorsanız hemen hastaneye başvurun: Drellahospital@gmail.com
Bu, satmak / satın almak ve böbrek bağışlamak için doğru yerdir

Yanıtla
Ali kemal 25 Haziran 2019 - 01:48

Hayatım boyunca en çok istediğim sadece birşey vardı ve bugün istediğim şey imkansıza girdi hayattan pek fazla beklentim kalamadı ama hayattan beklentisi olan ihtiyaç sahibi insanların olduğunu düşünüyorum bundan dolayı yasal yollar ile 1 böbreğimi bağışlamak istiyorum bana alikemaltoka@gmail.com dan ulaşın.

Yanıtla
Dr. Nosakhare Godwin 27 Kasım 2018 - 01:51

Merhaba,

Böbreğini acilen parayla satmak istiyor musun? Evet ise bu e-posta yoluyla daha fazla bilgi için bize geri dönün: ubth112@gmail.com

Yanıtla