Celil Yüksel boyu kaç kimdir?

Celil Yüksel kimdir, kaç yaşında? Cеlil Yüksеl aslеn nеrеli?

Galatasaray altyapısında futboa başlayan 20 yaşındaki Cеlil Yüksеl, sarı kırmızılı takımın çеşitli yaş gruplarında forma giydi. Sarı kırmızılı takımın tеknik dirеktörü Fatih Tеrim’in İsviçrе kampına götürdüğü Cеlil Yüksеl, idmandaki görüntüsüylе Xhеrdan Shaqiri’yе bеnzеtildi. Cеlil Yüksеl, Samsun doğumludur.

Celil Yüksel Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Celil Yüksel 2018 yılında Galatasaray A Takım kadrosuna yükselmiştir. Her geçen gün yükselen performansı ile gelecek dönemlerde Galatasaray’ın değişilmez futbolcuları arasına girmeye aday genç yıldızlardandır. Kaç yaşında? aslen nereli? futbol kariyeri ve kısaca hayatı hakkında merak edilenler.

1998 yılında dünyaya gelen genç futbolcu baba tarafından aslen Samsun’ludur. Futbol hayatına Galatasaray alt yapısında adım atmıştır.

İlk defa Galatasaray A Takım formasını 10 Kasım 2018 tarihinde Kayserispor takımına karşı giymiştir. Daha önce hazırlık karşılaşmalarında forma şansı bulmuştur.

Celil Yüksel Milli takım kariyeri;

26 Ağustos 20147 tarihinde Türkiye U17 Milli Takım kadrosuna seçilmiş 1 kez forma şansı bulmuştur. 12 Kasım 2015 tarihinde ise Türkiye U18 Milli Takım kadrosuna dahil olan Celil Yüksel toplam 3 karşılaşmada forma giymiştir. Orta sahanın ortasında ve ön libero mevkiilerinde görev almaktadır. Futbol otoriteleri ve hocaları ile birlikte taraflı tarafsız bir çok futbol sever tarafından dünyaca ünlü futbol yıldızı Modric’e benzetilmektedir.
Doğum tarihi/Yaş: 1 Oca 1998 (20)

Uyruğu: TürkiyeTürkiye

Boyu: 1,65 m

Mevki: Önlibero

Sözleşme bitiş tarihi:: 30.06.2020

Eski Milli oyuncu: TürkiyeTürkiye U18

CELİL YÜKSEL INSTAGRAM İÇİN TIKLAYIN >>

kaynak:https://www.futbolarena.com/galatasaray/celil-yuksel-kimdir-kac-yasinda-celil-yuksele-shaqiri-benzetmesi-353807h/

Yazar: kacgun