Anasayfa » film » En güzel intikam filmleri aşk aksiyon gerilim

En güzel intikam filmleri aşk aksiyon gerilim

Soluksuz İzleyeceğiniz En İyi İntikam Filmleri Listesi

Sinema tarihine damga vuran en iyi intikam filmlerini sizler iςin bu iςeriğimizde bir araya getirdik. Hem senaryosu hem de oyuncu kadrosuyla öne ςıkan en iyi intikam filmlerini IMDb puanlarına göre sıraladığımız listemizde tüm zamanların en ςok izlenen ve en popüler intikam filmleri yer almıştır. İşte aksiyon filmleri, gerilim filmleri ve korku filmleri türünde de listeleri süsleyen en iyi intikam filmleri…

İntikam Filmleri;

30. Bloodshot: Durdurulamaz Güς (2020) IMDb: 5.7

Öldürülen bir askerin Bloodshot adıyla tekrar hayata döndürülen bir askerin hayat hikayesini konu alan filmde Ray Garrison ve karısı öldürülür. Kimliklerini gizleyen bir grup bilim adamı nano teknolojiyle Ray’ı hayata geri döndürür. Bloodshot adıyla ortaya ςıkan Ray, damarlarındaki teknoloji sayesinde durdurulamaz bir hale gelmiştir. Şirket, zihnini kontrol ettiği iςin geςmişte ne olduğunu bilmeyen Ray yavaş yavaş geςmişini hatırlamaya başlar. Aksiyonun hiς eksilmediği yapım ile ilgili daha fazla detay ve izleyicilerin yorumları iςin “Bloodshot: Durdurulamaz Güς (2020) Filmi İncelemesi” iςeriği okuyabilirsiniz.

Tür: Aksiyon

Oyuncular: Vin Diesel, Eiza Gonzalez, Sam Heughan

Yönetmen Dave Wilson (II)

Fragman

Bloodshot: Durdurulamaz Güς Benzeri Filmler;

 • Bad Boys: Her Zaman Çılgın (2020) IMDb: 6.6
 • Jumanji: Yeni Seviye (2019) IMDb: 6.7
 • Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw (2019) IMDb: 6.4

29. Kaςış Planı 3 (2019) IMDb: 4.4

İntikam Filmleri

Hapishane filmleri türünde son derece sürükleyici bir yapım. Zaman dolmadan rehineleri kurtarmak ve düşmanlarla yüzleşmek iςin ölümcül bir kurtarma görevine giren Breslin ve ekibinin hikayesi anlatılmaktadır. Bir güvenlik şirketinin kızı kaςırılmış, fidye istenmiştir. Kızın sağ salim ulaştırılması iςin Breslin ve ekibine başvurulur. Ekip kaςırılma olayını araştırmaya başladıkςa suςluların eski düşmanlarından birinin acımasız oğlu olduğunu görür. Kaςırılan kız devasa büyüklükteki zorlu Letonya hapishanesinden kurtarılması gerekmektedir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Oyuncular: Sylvester Stallone, Dave Bautista, 50 Cent

Yönetmen John Herzfeld

Fragman

Kaςış Planı 3 Benzeri Filmler;

 • Kaςış Planı 2: Hades (2018) IMDb: 3.9
 • Cehennem Melekleri 3 (2014) IMDb: 6.1
 • Rambo: Son Kan (2019) IMDb: 6.1

28. Ma (2019) IMDb: 5.6

İntikam Filmleri

Sue Ann, yalnız başına yaşayan orta yaşlarda bir kadındır. Bir kasabaya taşınan Maggie ve arkadaşlarıyla tanışan Sue evinde büyük bir parti vermek istemektedir. Genςleri de arasına ςağıran Sue aslında takıntılı bir kadındır. Genςler kendi hallerinde partide eğlenirken zaman geςtikςe tuhaf şeyler yaşamaya başlarlar. Sue’nun yakınlığı onların kabusu olacaktır.

Tür: Gerilim, Korku

Oyuncular: Octavia Spencer, Diana Silvers, Juliette Lewis

Yönetmen Tate Taylor

Fragman

Ma Benzeri Filmler;

 • Greta (2018) IMDb: 6.0
 • Saklambaς I (2019) IMDb: 6.8
 • Biz II (2019) IMDb: 6.8

27. Halloween (2018) IMDb: 6.5

İntikam Filmleri

1978 yılında Cadılar Bayramı zamanında 4 genci öldüren Michael Myers ile ilgili araştırma yapan araştırmacılar onu hapishanede ziyaret etmeye karar verirler. Bu sırada da herkes Cadılar Bayramı’na hazırlanmaktadır. Cadılar bayramını bekleyen bir kişi daha vardır o da: Laurie Strode. 40 yıl önce kendisini öldürmek isteyen katil Micheal Myers ile yüzleşmek ve intikamını alabilmek iςin onun hapishaneden kaςmasını beklemektedir. Son yılların en iyi seri katil filmleri listesinde yer alan 2018 yılı yapımlı Hallowen’i mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Korku, Gerilim

Oyuncular: Jamie Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichak

Yönetmen David Gordon Green

Fragman

Halloween Benzeri Filmler;

 • Yabancı (1978) IMDb: 7.7
 • Halloween 4 (1988) IMDb: 5.9
 • Çığlık (1996) IMDb: 7.2

26. Aquaman (2018) IMDb: 6.9

İntikam Filmleri

Babasıyla birlikte normal bir hayat süren Arthur Curry okyanusların altına inşa edilmiş Atlantis krallığının gerςek varisidir. Hiςbir şekilde kral olmayı kabul etmeyen Arthur bir gün krallığı kardeşi Orm’dan almaya karar verir. Arthur diğer adıyla Aquaman kendisine kalan mirası kardeşinden almak iςin yola koyulur. Bu yolculukta Arthur, hem kendiyle yüzleşir hem de krallığa layık olup olmadığını sorgular.

Tür: Aksiyon, Fantastik

Oyuncular: Jason Momoa, Amber Heard, Willem Dafoe

Yönetmen James Wan

Fragman

Aquaman Benzeri Filmler;

 • Batman v Superman: Adaletin Şafağı (2016) IMDb: 6.4
 • Çelik Adam (2013) IMDb: 7.0
 • Justice League: Adalet Birliği (2017) IMDb: 6.3

25. 12 Savaşςı (2018) IMDb: 6.6

İntikam Filmleri

Mitch Nelson’ın oluşturduğu özel kuvvetler ekibi tehlikeli bir görev iςin Afganistan’a ayak basarlar. Afganistan’a ilk defa gelen Amerikan askerleri kayalıklarla dolu bir dağın iςinde, Afganistan Birleşik İslami Kurtuluş Cephesi Generali Dostum’u kendileriyle birlik olmaya ikna etmek zorundadırlar. Amerikan askerleri Afgan askerlerinin ilkel taktiklerine uyum sağlamakta zorlanırlar.

Tür: Savaş

Oyuncular: Chris Hemsworth, Michael Shannon, Michael Peña

Yönetmen Nicolai Fuglsig

Fragman

12 Savaşςı Benzeri Filmler;

 • Triple Frontier (2019) IMDb: 6.4
 • Extraction (2020) IMDb: 6.7
 • Deepwater Horizon: Büyük Felaket (2016) IMDb: 7.1

24. Terminal (2018) IMDb: 5.4

İntikam Filmleri

Her geςen gün büyüyen isimsiz bir şehirde geςen Terminal filmi, hain ve şeytani bir görevi yerine getiren iki suikastςıyı, gizemli bir hademeyi, iki farklı hayat süren garsonu ve ölümcül bir hastalıkla mücadele etmeye ςalışan öğretmeni konu almaktadır. Tüm kişiler bir araya gelerek, esrarengiz bir suςlu yüzünden mahvolmuş hayatlarını ondan intikam alarak toparlamak istemektedir.

Tür: Gerilim

Oyuncular: Margot Robbie, Simon Pegg, Mike Myers

Yönetmen Vaughn Stein

Fragman

Terminal Benzeri Filmler;

 • Australian Psycho (2016) IMDb: 6.5
 • Slaughterhouse Rulez (2018) IMDb: 5.3
 • Viski Tango Fokstrot (2016) IMDb: 6.6

23. Ölümcül Makineler (2018) IMDb: 6.1

İntikam Filmleri

Büyük bir yıkımdan kurtulan insanlar yeni düzende hayatta kalmaya ςalışmaktadır. İnsanlığı yok eden büyük felaketin ardından yıllar geςmiştir. Artık hiςbir şey eskisi gibi değildir. İnsanlar yeni bir yaşam şekli geliştirmiş, yeryüzünde hareket eden büyük şehirler yağmalanmaktadır. Tehlikeli kaςak Hester Shaw ve Tom Natsworthy hayatta kalmak iςin savaşmak zorundadırlar. Birbirleriyle ittifak kuran ikilinin ortaklığı dünyanın kaderini değiştirecektir.

Tür: Bilim kurgu, Macera, Aksiyon

Oyuncular: Hera Hilmar, Robert Sheehan, Hugo Weaving

Yönetmen Christian Rivers

Fragman

Ölümcül Makineler Benzeri Filmler;

 • Bumblebee I (2018) IMDb: 6.8
 • Aquaman (2018) IMDb: 6.9
 • Başlat (2018) IMDb: 7.5

22. Görevimiz Tehlike 6 (2018) IMDb: 7.7

İntikam Filmleri

Solomon Lane’in yakalanmasıyla örgütün ςökmesinin ardından Havariler adlı terörist grubu tekrardan birlik olmuşlardır. Sıkıntılı bir süreςten geςen Ethan Hunt ve IMF ekibi Berlindeki görevinin ters gitmesi sonucu CIA ile ters düşer. CIA’in kara listesine giren Ethan Hunt artık aranmaktadır. Ethan Hunt hem CIA’den kaςmalı hem de insanlığı tehdit eden Havariler örgütünü yok etmek iςin zamana karşı yarışmalıdır. Ajan filmleri arayanlar iςin Görevimiz Tehlike filmleri serisini mutlaka baştan sonra izlemelisiniz.

Tür: Aksiyon, Casusluk

Oyuncular: Tom Cruise, Henry Cavill, Rebecca Ferguson

Yönetmen Christopher McQuarrie

Fragman

Görevimiz Tehlike 6 Benzeri Filmler;

 • Görevimiz Tehlike 5 (2015) IMDb: 7.4
 • Görevimiz tehlike (1996) IMDb: 7.1
 • Jack Reacher (2012) IMDb: 7.0

21. The Perfection (2018) IMDb: 6.1

İntikam Filmleri

Ölümcül hastalığı olan Charlotte annesine bakabilmek iςin kendi hayatından vazgeςmiş bir kadındır. Charlotte ςello dâhisidir. Annesiyle ilgilenmesi gerekince büyük tutkusundan uzaklaşır. Geςen yıllar bu hevesinin daha da büyümesine sebep olur. Eski eğitmenleri Anton ve Paloma genς kadın Lizzie’yi eğitmeye karar verir. Bunu gören Charlotte Lizzie’yi takıntılı bir şekilde takip etmeye başlar. İlk başta arkadaşςa yaklaşarak Lizzie’ye yaklaşan Charlotte’un ςok farklı planları vardır.

Tür: Gerilim, Korku

Oyuncular: Allison Williams, Logan Browning, Alaina Huffman

Yönetmen Richard Shepard

Fragman

The Perfection Benzeri Filmler;

 • Cam (2018) IMDb: 5.9
 • The Invitation I (2015) IMDb: 6.6
 • The Ritual I (2017) IMDb: 6.3

20. The Foreigner (2017) – IMDb: 7.0

İntikam Filmleri

Jackie Chan ve Pierce Brosnan’ın başrolünde yer aldığı The Foreigner filmi terör saldırısında kızını kaybeden Quan’ın intikam iςin verdiği uğraşı anlatmaktadır. Küςük bir restoranın sahibi olan Quan mutlu bir hayat sürerken acı bir şekilde kızının öldüğünü öğrenir. Bu olayın faillerinin yargılanmasını isteyen Quan olayların üstünün bazı kişiler tarafından örtüldüğünü görür. İstediği adaleti devletten bulamayan Quan tek başına kızının intikamını alacaktır. Jackie Chan’in genςliğinden eser kalmadığını gördüğümüz filmde usta aktör yine de mükemmel bir oyunculuk performansı sunabilmiştir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen:Martin Campbell

Oyuncular: Jackie Chan, Pierce Brosnan, Orla Brady

Fragman

The Foreigner Benzeri Filmler;

 • Şangay Şövalyeleri (2003) IMDb: 6.2
 • Bitirim ikili (1998) IMDb: 7.0
 • Bitirim ikili 2 (2001) IMDb: 6.6

19. Desperado (1995) – IMDb: 7.2

intikam filmleri

Western türünün en iyi filmlerinden biri olan “Desperado” El Mariachi isimli bir adamın sevgilisinin uğradığı saldırı iςin ettiği intikam yeminini konu edinmiştir. Bucho isimli bir adam tarafından gitar ςaldığı parmakları kırılıp vahşice katledilen sevgilisinin ardından kin ve nefret dolan Desperado Meksika iςlerinde diyar diyar gezerek Bucho’yu aramaya koyulur. Bu sırada Desperado’ya yaverlik yapan Buscemi sayesinde de her gittikleri yerde efsaneleşen El Mariachi düşmanına adım adım yaklaşırken şans eseri karşılaştığı Carolina’ya aşık olur. Aşk, müzik, ihanet ve daha birςok suς unsuru bu intikam filminde bir arada sunulmuştur.

Tür: Western, Aksiyon

Yönetmen:Robert Rodriguez

Oyuncular:Antonio Banderas, Salma Hayek, Steve Buscemi

Fragman

Desperado Benzeri Filmler;

 • Gitarım ve silahım (1992) IMDb: 6.9
 • Günah şehri (2005) IMDb: 8.0
 • Ustura (2010) IMDb: 6.6

18. Ghajini (2008) – IMDb: 7.3

intikam filmleri

Bollywood sinemasının önde gelen yapımlarından biri olan Ghajini’nin başrolünde dünyaca ünlü aktör Aamir Khan rol almıştır. İntikam dolu senaryosuyla dikkat ςeken Ghajini filminin konusu zengin bir iş adamı olan Sanjay Singhania’nın sevdiği kadını Ghajini isimli bir mafya babasının gözleri önünde öldürmesiyle başlayan intikam hikayesini anlatmaktadır. Sevgilisinin öldürüldüğü olayda başına darbe alan Sanjay her 15 dakika da bir hafıza kaybı yaşamaktadır. İntikam duygusuyla yanıp tutuşan adam unuttuklarını hemen hatırlayabilmek iςin intikamını kendi vücuduna kazır ve düşmanlarının peşine düşer.

Tür: Gerilim, Aksiyon

Yönetmen:A.R. Murugadoss

Oyuncular: Aamir Khan

Fragman

Ghajini Benzeri Filmler;

 • Fanaa (2006) IMDb: 7.2
 • Dhoom: 3 (2013) IMDb: 5.4
 • Talaash (2012) IMDb: 7.2

17. John Wick (2014) – IMDb: 7.4

intikam filmleri

Matrix filmlerinden tanıdığımız ünlü aktör Keanu Reeves’in başrolünde yer aldığı aksiyon filminin konusu eski bir tetikςi olan John Wick’in köpeğini öldüren 3 gangsteri öldürmesiyle başlayan macerayı anlatmaktadır. Filmin yönetmenliğini David Leitch ve Chad Stahelski üstlenmiştir.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen:David Leitch, Chad Stahelski

Oyuncular: Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Alfie Allen

Fragman

John Wick Benzeri Filmler;

 • Kingsman: Gizli Servis (2014) IMDb: 7.7
 • Deadpool (2016) IMDb: 8.0
 • Tam Gaz (2017) IMDb: 7.6

16. Adalet Peşinde (2009) – IMDb: 7.4

intikam filmleri

Muhteşem senaryosu ve Gerard Butler, Jamie Foxx ikilisinin oyunculuk performansı sayesinde en iyi intikam filmlerinden biri olan Adalet Peşinde’nin yönetmeni “İtalyan İşi” filminin de yönetmenliğini yapan F. Gray Gray’dir. Filmin konusu evine giren hırsızların karısını ve ςocuğunu katletmesi sonrasında bir adamın adalet arayışını anlatmaktadır. Hırsızlardan birine iş birliği yapması karşılığında hafif bir ceza aldığını öğrenen Clyde Shelton (Gerard Butler) bu haksızlığa karşın adaleti kendi sağlamak ister ve o hırsızı öldürür. Bu sırada davaya bakan başarılı savcı Nick Rice’ye bu haksız adaleti düzeltmezse diğer suςluları da öldüreceğini söyler. Planlı suikastlerle suςluları tek tek öldüren Cylde şehirdeki insanları da bir hayli korkutmuştur. Bu sıralı cinayetleri durdurabilecek tek kişi ise savcı Nick Rice (Jamie Foxx) dur.

Tür: Aksiyon, Gerilim, Dram

Yönetmen: F. Gary Gray

Oyuncular: Gerard Butler, Jamie Foxx, Leslie Bibb

Fragman

Adalet Peşinde Benzeri Filmler;

 • Kod Adı: Olympus (2013) IMDb: 6.5
 • Oyuncu (2009) IMDb: 5.8
 • Ödül peşinde I (2010) IMDb: 5.6

15. Irreversible – Dönüş Yok (2002) – IMDb: 7.4

intikam filmleri

Ünlü yönetmen Gaspar Noe imzalı Irreversıble filminin konusu Paris’in arka sokaklarında yaşanan bir tecavüz olayı sonrasında intikamı iςim harekete geςen genς kadını ve yaptıklarını anlatmaktadır. Arkadaşlarıyla eğlenmek iςin bara giden genς kadın tek başına evine dönerken birinin onu takip ettiğini fark eder. Ancak kaςmak iςin zamanı kalmamıştır ve saldırıya uğrar. Başrolünde Monica Belluci’nin yer aldığı filmde Vincent Cassel ve Albert Dupontel’de ona eşlik etmişlerdir.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen:Gaspar Noé

Oyuncular:Monica Bellucci, Vincent Cassel, Albert Dupontel

Fragman

Irreversible Benzeri Filmler;

 • Enter the Void (2009) IMDb: 7.3
 • Deccal (2009) IMDb: 6.6
 • Herkese Karşı Tek Başına (1998) IMDb: 7.4

14. İςinde Yaşadığım Deri (2011) – IMDb: 7.6

intikam filmleri

Bir kaza sonucu yanmaktan son anda kurtardığı karısının yanış derisi iςin bir ςare arayan estetik cerrahı Robert Ledgard domuz ve insan kanından bir deri elde eder. Ancak karısı yanmış derisini görünce tüm ailenin önünde intihar eder. Tüm aileyi sarsan bu olayın üzerinden yıllar geςer ve bu sefer daha da trajedik bir olay yaşanır ve Robert Ledgard’ın küςük kızı tecavüze uğrar. Dr Ledgard ise kızının intikamını alabilmek iςin adeta Dr. Frankenstein’a dönüşür. Başrolünde Antonio Banderas’ın rol aldığı intikam filminin yönetmenliğini Pedro Almodovar yapmıştır.

Tür: Dram, Gerilim

Yönetmen:Pedro Almodóvar

Oyuncular: Antonio Banderas, Elena Anaya, Marisa Paredes

Fragman

İςinde Yaşadığım Deri Benzeri Filmler;

 • Dönüş I (2006) IMDb: 7.6
 • Annem Hakkında Her Şey (1999) IMDb: 7.8
 • Julieta (2016) IMDb: 7.1

13. Şeytanı Gördüm (2010) – IMDb: 7.8

intikam filmleri

Güney Kore sinemasının en iyi intikam filmlerinden biri olan Şeytanı Gördüm bir seri katilin ve onu yakalamaya ςalışan başarılı bir polisin hikayesini anlatmaktadır. Emekli bir polis memurunun kızını kaςıran katil Kyung-chul genς kızı hunharca katletmiştir. Ancak bu sefer kaςması imkansızdır ςünkü genς kızın nişanlısı olan gizli ajan Dae-hoon bu caniyi yakalamak iςin elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen:Jee-Woon Kim

Oyuncular: Lee Byung-Hun, Min-sik Choi, Oh San-ha

Fragman

Şeytanı Gördüm Benzeri Filmler;

 • Ölümcül takip (2008) IMDb: 7.8
 • Cinayet Günlüğü (2003) IMDb: 8.1
 • Kara Büyü (2016) IMDb: 7.5

12. Ajeossi (2010) – IMDb: 7.8

intikam filmleri

Özel ajanlık mesleğini bir kenara bırakıp sakin bir hayat yaşamaya başlayan CHA Tae-sik’in ςevresinde sevdiği kimse yoktur. Sadece komşusunun küςük kızı So-mi’yi kendi ςocuğu gibi gören Tae-sik küςük ςocuğun kaςırıldığını öğrenince yerinde duramaz ve harekete geςer. Küςük ςocuğun annesinin bir uyuşturucu ςetesine bulaştığını öğrenen Tae-sik ilk başta ςeteyle anlaşma yoluna gitse de bir sonuς alamayacaktır. Kore filmleri türünde harika bir intikam yapımı olan Mazisi Olmayan Adam’ın başrolünde Bin Won rol almıştır.

Tür: Gerilim, Suς, Aksiyon

Yönetmen: Jeong-beom Lee

Oyuncular: Won Bin, Sae-ron Kim, Tae-hoon Kim

Fragman

Ajeossi Benzeri Filmler;

 • Acı Tatlı Hayat (2005) IMDb: 7.6
 • Ölüm Denizi (2010) IMDb: 7.3
 • Ana (2009) IMDb: 7.8

11. Kanunsuz Josey Wales (1976) – IMDb: 7.9

intikam filmleri

Western türünün efsane ismi Clint Eastwood’un hem yönetmenlik hem de oyunculuk yaptığı efsanevi filmin oyuncu kadrosunda Bill Mckinney ve John Vernon’da yer almıştır. Filmin konusu ise ailesini vahşive öldürenlerden intikam alan Kanunsuz Wales’in bir grup katil tarafından takip edilmesini anlatmaktadır. Başarılı senaryosunun yanı sıra oyuncu kadrosuyla da dikkat ςeken yapım en iyi intikam filmlerinden biri olmuştur.

Tür: Western, Aksiyon

Yönetmen: Clint Eastwood

Oyuncular: Bill McKinney, Clint Eastwood, John Vernon

Fragman

Kanunsuz Josey Wales Benzeri Filmler;

 • Soluk Benizli Adam (1985) IMDb: 7.3
 • Kasabadaki yabancı (1973) IMDb: 7.5
 • Onları yükseğe as (1968) IMDb: 7.0

10. Revenant (2015) – IMDb: 8.0

intikam filmleri

Hollywood’un ünlü yıldızı Leonardo DiCaprio’nun sonunda Oscar ödülü kazandığı başarılı film 19. yy Amerika’sında avcılık ve kürkςülük yaparak yaşamaya ςalışan Hugh Glass’ın hayatta kalma mücadelesini ve intikamını konu edinmiştir. Etrafta kol gezen Fransız askerleri ve Kızılderililer arasında ava ςıkan bir grup adam av dönüşü ayı saldırısına uğrar bu saldırıda ağır yaralanan Hugh Glass yanındakiler tarafından ölüme terk edilir. Aynı zamanda yanında ςocuğu da olan Hugh gruptaki bir hainin ςocuğunu öldürdüğünü izler. Tüm zorlu şartlara rağmen hayatta kalmayı başaran Hugh kısa sürede iyileşip gücünü toplayınca intikamı iςin geriye döner.

Tür: Western, Macera

Yönetmen:Alejandro González Iñárritu

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Domhnall Gleeson

Fragman

Revenant Benzeri Filmler;

 • Eliza Graves (2014) IMDb: 6.8
 • Mermaid Down (2019) IMDb: 5.8
 • 30 gün gece (2007) IMDb:  6.6

9. Kill Bill: Vol. 1 (2003) – IMDb: 8.1

intikam filmleri

Quentin Tarantino’nun efsaneleşen film serisinin ilk yapımı olanKill Bill: Vol. 1 filmi başrolünde Uma Thurman rol almıştır. Ana karakter “Gelin” eskiden birlikte hareket ettiği takım arkadaşları ve Bill’den büyük bir intikam almak ister ςünkü düğün günü Bill ona birςok zarar vermiştir. Şimdi sıra Gelin’dedir ancak karşısında bir ordu insan durmaktadır.

Tür: Aksiyon, Gerilim

Yönetmen: Quentin Tarantino

Oyuncular:Uma Thurman, Sonny Chiba, Lucy Liu

Fragman

Kill Bill: Vol. 1 Benzeri Filmler;

 • Rezervuar Köpekleri (1992) IMDb: 8.3
 • Zincirsiz (2012) IMDb: 8.4
 • Soysuzlar Çetesi (2009) IMDb: 8.3

8. Braveheart (1995) – IMDb: 8.3

intikam filmleri

İskoς Halk Kahramanı olan William Wallace’nin İngilizlere karşı verdiği büyük savaşı konu edinen film kısa sürede mükemmel bir izleyici kitlesine sahip olmuş ve en iyi intikam filmlerinden biridir. Yıllar sonra memleketi İskoςya’ya geri dönen Wallece ςifςilikle uğraşmaya başlar. Bu sıralarda ςocukluk aşkı olan Murron’la karşılaşan William’ın duyguları yeniden ortaya ςıkar. Ancak birkaς İngiliz askerinin tecavüz etmek iςin saldırdığı Murron’u William kurtarsa da genς kadın ölümden kurtulamaz. Sevdiği kadının intikamını almak iςin söz veren William İngilizlere karşı büyük bir halk ayaklanması ve direniş başlatır.

Tür: Dram, Biyografi, Tarihi

Yönetmen:Mel Gibson

Oyuncular: Mel Gibson, Sophie Marceau, Catherine McCormack

Fragman

Braveheart Benzeri Filmler;

 • Gladyatör (2000) IMDb: 8.5
 • Er Ryan’ı Kurtarmak (1998) IMDb: 8.6
 • Amerikan Güzeli (1999) IMDb: 8.3

7. Inglourious Basterds (2009) – IMDb: 8.3

intikam filmleri

Quentin Tarantino’nun sinema dünyasına kazandırdığı savaş filmleri türünde bir baş yapıt. Soysuzlar Çetesi filmi, 2. Dünya Savaşı sırasında Nazi vahşetine karşı savaşan bir grup insanın mücadelesini anlatmaktadır. Svaşta ailesini kaybeden Alman aktrist Shosanna yeni bir hayat kurmak iςin Paris’e kaςar. Bu sırada Almanlara karşı örgütlenen bir grubun lideri olan Yahudi Teğmen Raine ile karşılaşan Shosana ailesinin intikamını almak iςin Teğmen ile birlikte olur. Muhteşem senaryosu ile dikkat ςeken efsanevi filmin başrollerinde Brad Pitt ve Diane Kruger rol almıştır.

Tür: Savaş, Aksiyon

Yönetmen:Quentin Tarantino

Oyuncular: Brad Pitt, Mélanie Laurent, Christoph Waltz

Fragman

Inglourious Basterds Benzeri Filmler;

 • Ucuz Roman (1994) IMDb: 8.9
 • Para Avcısı (2013) IMDb: 8.2
 • Dövüş Kulübü (1999) IMDb: 8.8

6. Oldboy (2003) – IMDb: 8.4

intikam filmleri

Bir gece ansızın kaςırılan ve hiςbir aςıklama yapılmadan 15 yıl boyunca hapis tutulan Oh Dear-soo uzun yılların ardından yine hiςbir şey söylenmeden serbest bırakılır. Bu işin başına neden geldiğini araştırmaya başlayan ve intikam duygusuyla yanıp tutuşan Oh Dear-Soo geςmişte yaşadığı büyük bir olayın sonucunda bu işlerin başına geldiğini öğrenecektir. Gerςeği bulmak amacıyla ςıktığı bu yol ona daha acı verecek şeyler yaşatacaktır.

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen:Park Chan-Wook

Oyuncular: Min-sik Choi, Yoo Ji-tae, Kang Hye-Jeong

Fragman

Oldboy Benzeri Filmler;

 • Cinnet (1980) IMDb: 8.4
 • Sevginin Gücü (1994) IMDb: 8.5
 • Tanrı Kent (2002) IMDb: 8.6

5. Django Unchained (2012) – IMDb: 8.4

intikam filmleri

Leonardo DiCaprio, Jamie Foxx ve Christopher Waltz’ın başrollerinde yer aldığı Zincirsiz filmi yine Quentin Tarantino’nun yönetmenliğinde ςekilmiş bir intikam filmidir. Köle Django ve ödül avcısı Dr. King Schultz’un yollarının kesişmesiyle başlayan hikaye Django’nun karısını köle ticareti iςin kaςıranlardan intikam almasına kadar uzanmaktadır. Birlikte bir ςok maceradan maceraya atılan Django ve Schultz ülkenin altını üstüne getiriler.

Tür: Western, Aksiyon

Yönetmen:Quentin Tarantino

Oyuncular:Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio

Fragman

Django Unchained Benzeri Filmler;

 • Yedi (1995) IMDb: 8.6
 • Başlangıς (2010) IMDb: 8.8
 • Forrest Gump (1994) IMDb: 8.8

4. Memento (2000) – IMDb: 8.4

intikam filmleri

Christopher Nolan’ın psikolojik gerilim türünde yapmış olduğuMemento filmi konusu kısa süreli hafıza kaybı yaşayan bir adamın karısını öldürenleri bulma ςabalarını anlatmaktadır. Tüm hayat tarzını değiştiren, şık giyinen ve Jaguar marka araς kullanan Leonard Shelby tüm bunları karısını öldüren kişiyi bulmak iςin yapmaktadır. Ancak geςmişine dair birςok şeyi hatırlamayan Leonard yaşadığı bu hafıza kayıpları sebebiyle intikam almakta oldukςa zorlanacaktır.

Tür: Gerilim, Psikolojik

Yönetmen:Christopher Nolan

Oyuncular:Guy Pearce, Carrie-Anne Moss, Joe Pantoliano

Fragman

Memento Benzeri Filmler;

 • Prestij (2006) IMDb: 8.5
 • Zindan Adası (2010) IMDb: 8.2
 • Kara Şövalye Yükseliyor (2012) IMDb: 8.4

3. Gladiator (2000) – IMDb: 8.5

intikam filmleri

Ünlü aktör Russel Crowe’nin en iyi filmlerinden biri olan Gladiator senaryosunda büyük bir intikam duygusunu barındırmaktadır. Babası Marcus Aurelius’u tahtından eden Commodus gücü eline aldıktan sonra general Maximus ve ailesini öldürme emri verir. Ancak saldırıdan kurtulan Maximus gladyatör olarak arenalarda savaşmaya başlar. Kısa sürede ünlü bir dövüşςü olan Maximus’un tek amacı Commodus’tan intikam almaktır.

Tür: Macera

Yönetmen:Ridley Scott

Oyuncular: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen

Fragman

Gladiator Benzeri Filmler;

 • Yeşil Yol (1999) IMDb: 8.6
 • Matrix (1999) IMDb: 8.7
 • Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü (2003) IMDb: 8.9

2. Leon: The Professional (1994) – IMDb: 8.5

intikam filmleri

Sinema dünyasına damga vuranLeon: Sevginin Gücü filmiişinde uzman olan bir tetikςi ile küςük bir kız ςocuğunun hikayesini anlatmaktadır. Üvey ailesinin yanında mutsuz bir yaşam geςiren Mathilda küςük kardeşine bir hayli düşkündür. Bir gün üvey babasının uyuşturucu şebekesiyle sorunlar yaşaması üzerine tüm ailesinin katledildiğini gören Mathilda yan komşusu olan tetikςinin yanına sığınır. Henüz daha küςük yaşlarda olan Mathilda’nın aklında ise tek bir şey vardır. O da kardeşini öldürenlerden intikam alabilmek iςin iyi bir tetikςi olmayı öğrenir.

Tür: Polisiye, Dram

Yönetmen:Luc Besson

Oyuncular: Jean Reno, Gary Oldman, Natalie Portman

Fragman

Leon: The Professional Benzeri Filmler;

 • Geςmişin Gölgesinde (1998) IMDb: 8.5
 • Kuzuların Sessizliği (1991) IMDb: 8.6
 • Olağan Şüpheliler (1995) IMDb: 8.5

1. Joker (2019) – IMDb: 8.6

intikam filmleri

Son yıllarınen iyi filmlerlistesinde üst sıralarda yer alan efsanevi bir yapım… Hayatın her zaman acı yüzüyle karşılaşan Arthur Fleck kendini yapayalnız hisseden bir adamdır. Bir zamanlar gündüzleri palyaςoluk yapan Arthur maruz kaldığı zorbalıklar onu git gide topluma aykırı ve psikopat bir karaktere büründürür. Artık etrafına korku salan biri olan Arthur Gotham şehrinde yaşayan insanlardan ve hayattan intikamını alacaktır.

Tür: Dram

Yönetmen: Todd Phillips

Oyuncular: Joaquin Phoenix, Zazie Beetz, Robert De Niro

Fragman

Joker Benzeri Filmler;

  • Parazit (2019) IMDb: 8.6
  • Yıldızlararası (2014) IMDb: 8.6
  • Avengers: Endgame (2019) IMDb: 8.4

 

Yorum Yaz