Anasayfa » erkek » Erkekler ilişkide nelerden korkar? İşte aşkta erkek korkuları ve endişeleri

Erkekler ilişkide nelerden korkar? İşte aşkta erkek korkuları ve endişeleri

Erkeklerin de korkuları var

Sevgililerin derdi tasası bitmez! Kadın erkek ilişkilerinde her iki taraf genellikle birbirini anlamaktan acizdir. Kadınlar sürekli olaylara kendi bakış açılarından bakıp erkeklerin penceresinden şeylerin nasıl göründüğünü düşünmezler. Bu da erkekleri anlayamamalarına ve onlara karşı kendi önyargılarıyla davranmalarına neden olur. Ve böylece ilişkide sorunlar baş gösterebilir.

Aşk yaşayan bir çiftten kadınların sorunları ve korkuları olabileceği gibi erkekler de kendilerine göre bir takım korku ve endişelere sahiptir. Peki bunlar nelerdir?

Bağlanma korkusu

Birçok erkek bundan ölümüne korkar. Bağlantı güçlü bir duygudur. Onlar sadece kadınlara değil birçok şeylere bağlanmaktan korkarlar. Örneğin; çiçeğe, evcil hayvanına… Bağlantı sözü erkek leksikomunda ‘dehşet’ sözüne eş anlamlı sayılır.

İlişki öncesi korku

Onları doğru anlayın. Onlar cinselliğin kendisinden korkmuyorlar, bunu iyi yapamamaktan korkuyorlar. Sizin onunla geçirdiğiniz vakitten zevk almamanızdan korkuyorlar. Ondan önceki partnerinizi dile getirmenizden çekiniyorlar. Bu da onlar için psikolojik bir baskı yaratıyor.

‘Başka bir erkek’ korkusu

Kadınlar da bundan korkarlar, diğer kadınların olmasından. Düşünün ki, sevgilinizle birlikte eğlencedesiniz. İçeri çok güzel bir kadın giriyor. O dakika kendinizi çok rahatsız hissediyorsunuz. Elbette sevgiliniz ona ilgi göstermeyebilir. Ama bu kadının varlığı bile sevgilinize sizden daha güzel bir kadının var olduğunu gösteriyor. Böylece bu fikir bile sizi rahatsız ediyor. Sizce erkek ne rahatsız olur mu?

Yalnızlık korkusu

Erkekler yalnız oturmaktan, tek kahvaltı yapmaktan, tek televizyona bakmaktan, tek yaşamaktan çabuk yoruluyorlar ve çok korkuyorlar.

Birlikte olma korkusu

Birlikte yaşamanın da bir çok sorumlulukları olabilir. Mesala erkek çok düzenli, kadın ise çok tembel. Bu durum tam aksinede olabilir. Erkeklerin en büyük korkularından birisi de budur. Birlikteyken uyuşamamazlık.

Annesini üzme korkusu

Erkeklerin bir çoğu annelerinin kalbini kırmaktan korkuyorlar. Bu yüzden birlikte oldukları her kızı anneleriyle tanıştıramıyorlar.

Korkak görünme korkusu

Bir şeyden korktuğunu anlaştırmaktan çok korkuyorlar. Çünkü onlar için bu zavallılıktır.

Sıradan biri olma korkusu

Erkeklerin en çok korktuğu şeylerden biridir. Onlar kendilerini Karayip denizi korsanı gibi görmek isterler. Eğer onlara farklı biri olduğunu hissettiren bir kadın bulurlarsa ondan asla ayrılamazlar.

Yorum Yaz