Anasayfa » Ev eşyaları temizliğinde kolay ve pratik ipuçları

Ev eşyaları temizliğinde kolay ve pratik ipuçları

Evi temizlemek erkeklere boş beleş işmiş gibi gelebilir. Fakat gerçek şu ki günlük ev temizliği bazen günün tamamına mal olabilirken derli toplu bir ev temizliğinin bir günde bitmesi için inanılmaz çaba göstermek gerekiyor.

Eğer siz de evinizi temizlerken çok fazla zaman kaybettiğinizi ve aşırı yorulduğunuzu hissediyorsanız, o zaman bu konudaki tecrübeli insanların evdeki işinizi ve dolayısıyla hayatınızı kolaylaştıracak bu öneriler çok hoşunuza gidecek.
Diş fırçalık
Banyoda diş fırçalarınızı içine koyduğunuz bardak/kabı sıklıkla çamaşır suyunda bekletmeyi ve sonrasında iyice durulamayı ihmal etmelisiniz. Hatta dayanıklı ise bulaşık makinesine de atabilirsiniz.

Elektrik süpürgesi ve parçaları
Dışını siliyor ve poşetini düzenli değiştiriyor olabilirsiniz ama borusunu ve ucuna taktığınız aparatları en son ne zaman temizlediniz? Kullanım kılavuzuna nasıl yapacağınıza dair bir göz atın isterseniz.
Çanta
Kumaş çantaları hafif deterjan solüsyonları ile silip tersini yüzüne çevirebilirsiniz. Deri çantalar içinse deriye özel temizlik malzemesi kullanmalısınız. Ve eğer çantanızı yerlere koymak gibi bir alışkanlığınız varsa, evin içindeyken sakın mutfağa sokmayın.
Buzdolabı üstü
Gözden uzak, gönülden ırak lafı bu duruma ne kadar uygun düşer tartışılır ama buzdolabının üstünün gözden uzak olduğu aşikar. Mutfağınızı temizlerken, bu bölgeyi ihmal etmemelisiniz.
Yoga matı
Eğer yoga yapıyorsanız, bir süre sonra terli el ve ayaklarınızın kullandığınız mat üzerinde bıraktığı izleri fark etmişsinizdir. Bunlar bakteri üretimi için uygun ortamı yaratır. Çoğu mat üreticisi periyodik temizlik önerir; su ve saf sabun ile çünkü çok yönlü temizlik ürünleri matınızın çabuk yıpranmasına sebep olabilir.

Yorum Yaz