Evde Mum Paketleme İşi Nasıl Yapılır Kazancı Ne Kadar?

Evde ek gelir elde etmek için yapılan işlerden birisi de mum paketleme işidir. Evde mum paketleme işi, zevkli olduğu kadar kazançlı bir iş olarak da gösterilebilir. Son dönemin oldukça popüler evde ek gelir yöntemlerinden birisi evde mum paketleme işidir. Bu yazımızda evde mum paketleme işi nasıl yapılırevde mum paketleme işi kazancı ne kadar gibi sorulara cevap vereceğiz.

Günümüzde birçok insan, evde yapılabilecek işleri ek gelir kaynağı olarak görmektedir. Gündüz işyerine giden kişiler, akşam oturdukları yerden yapacakları birçok paketleme işi ile kazançlarını artırmayı başarmaktadır. Evde ek gelir için yapılabilecek en kolay ve kazançlı iş, evde mum paketleme işi olarak gösterilebilmektedir.

EVDE MUM PAKETLEME İŞİ NASIL YAPILIR?

Evde yapılabilecek en eğlenceli ve kazançlı işlerin başında mum paketleme işi gelmektedir. Mum paketleme işi, hem çok kolay hem de hızlı yapılabilecek bir iştir. Rengarenk mumları alacak olan kişiler, bu mumları firmanın talebi doğrultusunda paketledikten sonra teslim edebilecektir. Evde mum paketleme işi için anlaşılan firmadan alınan mumlar, 50’lik ya da 100’lük paketlendikten sonra firmaya teslim edilmektedir.

İlginizi Çekebilir  2018-2019 sezonu ne zaman başlıyor? Süper Lig fikstür ne zaman çekilecek?

EVDE MUM PAKETLEME İŞİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER NELERDİR?

Evde mum paketleme işi için bazı malzemelere sahip olmak gerekmektedir. Evde mum paketleme malzemelerinin tamamı firma tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Bu işlem için herhangi bir ücret ödemek gerekmemektedir. Evde mum paketleme işi malzemeleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Farklı boyda, renkte, desende mumlar
 • Mumların konulacağı paketler
 • Paketlerin kapatılması için yapıştırıcı
 • Paketlenmiş mumların konulacağı kutular
 • Kutunun kapatılması için bant
 • Bandın kesilmesi için kesici bir alet

EVDE MUM PAKETLEME İŞİ NASIL TESLİM EDİLİR?

Evde mum paketleme işi yapmaya karar vermiş bir kişi, firmalar ile bağlantıya geçerek ürün temininde bulunabilecektir. Firma tarafından gönderilecek olan malzemeler, firmanın istediği şekilde paketlenmek zorundadır. Yanlış paketleme işlemi sonucunda hem firma hem de işi yapan kişi maddi zarara uğrayacaktır. Bu nedenle firmalar düzenli aralıklarla iş verdikleri kişileri ziyaret etmektedir.

Evde mum paketleme işi sonrasında hazırlanmış olan kutular, hem yurt içine hem de yurt dışına gönderilmektedir. Firmanın ismi ile gönderilen mumların bozuk ya da yanlış paketlenmesi, firmanın adını zedeleyeceği için paketleme aşamasında çok detaylı ve ince işçilik aranmaktadır.  Bir kişi evde mum paketleme işini ne kadar özenle yaparsa, işin verilme süresi o kadar daha uzun olacaktır.

İlginizi Çekebilir  Neden gözümüzü kırparken görme algısı kesintiye uğramaz?

EVDE MUM PAKETLEME İŞİ VEREN FİRMALAR NASIL BULUNUR?

Evde mum paketleme işi veren birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalar, internet üzerinden ilan yayınlayarak personel alımı yapmaktadır. Bu ilanlara başvuruda bulunduktan sonra geri dönüşler mail üzerinden gerçekleştirilecektir. Bunun yanı sıra mum paketleme işi yapan firmalara giderek direkt başvuru yapmak da mümkün olacaktır. Evde mum paketleme işinin en fazla verildiği iller şu şekildedir;

 • İstanbul
 • Ankara
 • Adana
 • İzmir
 • Trabzon
 • Antalya

EVDE MUM PAKETLEME İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Evde mum paketleme işi almış olan bir kişi, koli başı gelir elde edecektir. Hazırladığı koli sayısı kadar ek gelir elde etme şansına sahip olacak kişilere aylık ortalama 1500 – 2000 TL gibi bir ek gelir kapısı açılmış olacaktır. Genel olarak ilk işe başlayan ve acemi olanların aylık 1,500 TL kazandığı bilinmektedir. Tecrübeli kişilerin günlük 100 – 200 TL kazandığı bilinmektedir. Evde mum paketleme işinin ustası oldukça ve daha fazla mum paketleme yapıldıkça bu rakamın çok daha yükseltilmesi mümkün olacaktır.

Yazar: kacgun

46 thoughts on “Evde Mum Paketleme İşi Nasıl Yapılır Kazancı Ne Kadar?

  Ayça

  (9 Mart 2020 - 22:53)

  Ayça çakmakgil 37yaşındayım bulgurluda oturuyorum kiradayım işten çıkarıldım paketleme yapmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.