Anasayfa Genel Flört sırasında vücut dili işaretleri ne anlama geliyor?

Flört sırasında vücut dili işaretleri ne anlama geliyor?

by kacgun
..jpg(×)

Flört ederken hangi beden dili hareketi neyi anlatıyor?

Flört esnasında çiftlerin bilinçsiz bir şekilde sergiledikleri vücut dili işaretleri aslında karşı tarafa sandığımızdan daha çok şey anlatıyor.

Beden dilini öğrenerek insanları adeta kitap gibi okumak mümkün. Mesela sevgilinizle çıktığınız ilk randevuda onun gerçekten sizden hoşlanıp hoşlanmadığını sadece vücut dili hareketlerine bakara anlamanız mümkün.

İşte size kılavuzluk edecek hareketler…

  1. Göz teması

Yeni tanıştığınız bir erkek sizinle çok sık göz teması kuruyorsa, gerçekten de sizden hoşlanıyor demektir. Siz de birinden hoşlandığınızda onunla göz kontağı kurmaya çalışırsınız. Bu durum erkekler için de aynıdır.
2. Gülümsemek

Gülümsemek vücut dilleri arasında durumun iyi olduğunu işaret eder. Eğer karşınızdaki erkek size gülümsüyorsa, büyük bir ihtimalle sizin çok tatlı olduğunuzu düşünüyordur.

  1. Karşılıklı sataşmalar

Erkek birinden hoşlanıyorsa ona sık sık sataşarak dikkatini çekmeye çalışır.

  1. Yanında durma

Hoşlandığınız erkek sürekli yanınızda duruyor ve ayrılmıyorsa bu sizden hoşlandığının göstergesidir.

  1. Başını eğerek dinleme

Eğer bir erkek sizi dinlemek için başını eğiyorsa bu bir erkeğin sizden hoşlandığını gösteren bir vücut dili işaretidir. Aynı zamanda bu hareket size gerçekten uyum sağladığını ve her söylediğinizle ilgilendiğini gösterir.

  1. Göz kaçırma

Gözlerini kaçırmak sadece kızların taktiği değildir. Erkeklerde bu taktiği uygular. Hoşlandığınız çocuk sizinle konuşurken gözlerini sizden kaçırıyorsa ama farklı zamanlarda onu size sık sık bakarken yakalıyorsanız, sizden gerçekten de hoşlanıyor demektir.

  1. Büyüyen göz bebekleri

Karşınızdaki erkek sizinle konuşurken göz bebekleri büyüyorsa bu onun sizden hoşlandığını gösterir.
8. Karşındakini yansıtmak

Hoşlandığınız kişinin her hareketinin aynısını yapıyor musunuz? Mesela o gülerken siz de mi gülüyorsunuz? Hoşlandığınız kişiyi yansıtmak son derece doğal bir harekettir ve eğer hoşlandığınız kişinin de bunu yaptığını fark ediyorsanız sizden hoşlandığına emin olabilirsiniz.

  1. Ellere dikkat

İnsanlar heyecanlanınca ellerini çok fazla hareket ettirirler. Bu aynı zamanda birinden hoşlandığınızda da olan bir durumdur.

  1. Ayak oyunları

Eğer hoşlandığınız erkekle, karşılıklı olarak birbirinizin ayağına basma oyunu oynuyorsanız bu onun sizden hoşlandığını gösterir. Kimse durduk yere çocuk oyunları oynamaz.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Son Eklenenler

Çok Okunanlar

Takvim 2024 – KaçGün