Anasayfa » erkek » Hangi erkekler şişman kadınlardan hoşlanır

Hangi erkekler şişman kadınlardan hoşlanır

13851910830.02491500.jpg (620×315)

Normalden fazla kilolu kadınlar daha çok hangi erkeklerin hoşuna gider?

En çok hangi tip erkekler şişman diyebileceğimiz ya da daha çok balık etli tabirine uygun bayanları beğenir?

Fazla kilolu kadınlar genellikle bir sevgili yada eş bulmanın daha zor olacağını düşündükleri için  genellikle moralsiz ve üzgün olurlar. Şişman bayanlar kendilerini daha iyi hissetmek ve bir sevgili bulmak için hızlı diyet programları uygulayıp hemen zayıflamayı isterler. Fakat fazla kiloları bu kadar kafaya takmalarına hiç gerek yok. Neden mi? Çünkü her kadın tipinden hoşlanacak bir erkek tipi mutlaka bulunur. Bazıları şişman sever, bazıları zayıf sever, bazıları da balık etli hanımlardan hoşlanır.

En son yapılan bilimsel araştırmaların sonuçlarına göre ise stresli olan erkeklerin fazla kilolu kadınları daha çok beğendiği ortaya çıktı. İşte detaylar…

Westminster üniversitesi bilim adamlarından Viren Swami’nin başkanlığında  yürütülen ve sonuçları PLoS One’da yayımlanan araştırmada, Avrupa ülkelerinden  gelen denekler iki gruba ayrıldı.

Bir gruptan, stres ortamı oluşturabilmek için jüri önünde konuşma  yapmaları ve matematik soruları çözmeleri istendi. Kısa bir aradan sonra  deneklere zayıf ve kilolu kadınlara ait fotoğraflar gösterilerek, deneklerden  ideal vücudu, ayrıca en çekici kadın fotoğrafını seçmeleri talep edildi.

Kontrol grubuna ise fotoğraflar, stres ortamı olmadan gösterildi. Stres altındaki erkekler, diğer gruptan daha fazla, kilolu kadınları beğendiklerini belirtti. En çekici olarak da kiloluları seçti.

Deneklerin seçiminde rol oynayabilecek yaş, kilo, açlık gibi faktörleri  en aza indirgeyen bilim adamları, tercihte stres durumunun etkili olduğunu  bildirdi.

Bilim adamları, insanların stres altındayken güvende olma ihtiyacının  arttığını, kilolu kadınların yeterli gıdaya ulaşımı, sağlığı ve üremeyi sembolize  ettiği için tercih edildiğini belirtti.

Yorum Yaz