Anasayfa » aşk » Hangi karakter yapısına sahipsiniz

Hangi karakter yapısına sahipsiniz

Hepimiz farklı karakter ve davranışlar sergileriz. Önemli olan nasıl davrandığımız konusunda kendimizi yargılamak değil, hareketlerimizi değiştirmeye çalışmaktır. İşte, karakter yapıları ;

tembel

Tembeller. Hayat enerjileri aslında yüksek olan fakat hiç bir şey yapmak istemeyen tiplerdir. Eğlence, vakit geçirme ve aşk dediğinizde hepsi ayaktadır ama iş dediğinizde hiçbiri ortalarda gözükmez. Yapılacak işler hep yarım ya da yapılmamıştır. İstemedikçe hiçbir iş yaptıramazsınız. Tembel insanlar, hayatta bir şeyleri kaçıran ve ne yazık ki mutluluğu da yakalayamayanlardır.

kıskanç

Kıskançlar. Yapılan araştırmalarda aşırı kıskanç olan insanların hayatları daha kısa olduğu ortaya çıkmıştır.  Kıskançlığı sadece aşk ve sevgide düşünmemek gereklidir. Yakın arkadaşların başarısı, iş hayatında sizin önünüzdeki insanları kıskanmak, para kıskançlığı olarak da türleri vardır. Bu duygu kişiyi çok yormakta ve zarar vermektedir. Aslında öz güven problemi olan insanlarda sıklıkla görülür. Kıskanç olduğunuzu kabul edin ve altındaki nedenleri araştırın.

merak

Meraklılar. Çevrenizdeki her şeyden haberdar olmak istiyor, sürekli soru soruyor, her ortamı dinliyorsanız siz meraklısınızdır. Her şeyi bilmek zorunda değilsiniz bu nedenle de sürekli problem yaşarsınız. Ne demişler, cahillik, mutluluktur. Bırakın, insanlar istediklerini söylesin ve istedikleri gibi yaşasınlar. Kendinizi rahat bırakın ve soru sorma alışkanlığını bırakın. Böylece, siz de mutlu olursunuz.

sav

Savurganlar. Eline geçen her kuruşu harcayan insanlara savurgan denilir. Bunun dışında, arkadaşlıklarında, aşkta ve iyilikte bile savurgan olabilirsiniz. Az ile yetinmeyi bilmeyen insanlar hep mutsuz olmuşlardır. Bu nedenle, az ile yetinmeye çalışın, paranızı, duygularınızı savurmayın yoksa çoğaltamazsınız.

kibir

Kibirliler. Kibir bir insanın kendini diğer insanlardan daha zeki, güzel ve üstün görmesidir. Hatta bütün semavi dinlerde kibir en büyük günahlara arasındadır. Alt yapısında keskin bir ego vardır. Sevgiyi paylaşıp, mutlu olmak yerine hayatı kendilerine zehir eden ve yalnız insanların özelliğidir.

Yorum Yaz