Anasayfa » Dudak » Hayatı kolaylaştıran birkaç öneri

Hayatı kolaylaştıran birkaç öneri

Ev hanımlarına ev işleri için oldukça işlerine yarayacakları ve onları bir nebze rahatlatacak bazı pratik bilgiler sunuyoruz.

Bir evi idare etmek erkekler için uzaktan bakınca kolay görülebilir. Fakat ev işlerini görmek ve evi çekip çevirerek düzene sokmak oldukça yorucu ve sıkıntılı bir hal de alabiliyor. Bu nedenle aşağıdaki pratik ev işi ipuçlarının bayanlar için mutlaka bilinmesi gereken bilgiler olduğunu düşünüyorum.

Ütü tabanınız kararıp leke bırakmaya başladıysa düz bir beyaz kağıdın üzerine bol miktarda tuz dökün. Sonra çalışır haldeki ütüyü, içine su koymadan tuzun üzerinde 10 dakika kadar bekletin.

Yaptığınız buzların daha uzun süre katı halini koruması için dondurmadan hemen önce buz küplerine bir miktar maden suyu dökün. Hem içeceğinize lezzet katmış, hem de buzun erime ısısını yükseltmiş olursunuz.

Sıkışan fermuarı açabilmek için, fermuarın dişlerine boydan boya dudak kremi sürün.

Evde diş macunu bittiğinde bir kaşık karbonata macun kıvamına gelecek kadar su ekleyerek kendi diş macununuzu elde edebilirisniz.

Arı soktuğunda kesme şekeri hafif ıslatın sokulan kısmın üzerine hafifçe bastırın. Zehiri alır ve kaşınmayı şişmeyi önler.

Kapı ve çekmecelerinizi kapatırken zorlanıyorsanız, kapınızın, çekmecenizin sürten kısmına vazelin sürün.

Gözlük camlarınızı gliserinle silerseniz, buğulanmadığını göreceksiniz.

Haşladığınız yumurtanın suyunu saksıya dökün. Çiçekleriniz çok sevinecek!

Çoğunlukla bardak altlarının oluşturduğu ahşap sehpalardaki leke izleri için, sehpanızdaki lekeli bölgenin üzerine kolonya damlatın. Daha sonra çakmak ya da kibrit yardımıyla kolonyayı yakın, çıkan alevi birkaç saniye içinde üfleyerek söndürün. Sehpanızı bir bezle silin.

Yorum Yaz