Anasayfa » Neden doğru insanı bulamıyorum? Doğru kişiyi bulmak için ne yapmalı?

Neden doğru insanı bulamıyorum? Doğru kişiyi bulmak için ne yapmalı?

Sürekli Doğru İnsanı Aramanın Beş Para Etmediğine Dair 5 Kanıt

Hayatınız boyunca hep doğru insanın peşine düşmek ne kadar doğru?

Ayakları yere basan biri olarak hep doğru kişiyi beklemek ve bu uğurda hayalperest bir tavırla nice insanları harcamak akıllıca bir fikir mi? İşte yaşamı boyunca sürekli doğru kişinin peşine düşmenin aptalca olduğunun çok net kanıtları…

Hayaller başka, gerçekler başka

Gerçek aşkı bulmanın bir tık ötede olduğu bir kültürde yaşıyoruz. Sevgili bulma siteleri, programları ve benzer bütün uygulamalar, bu süreci kolaylaştırıyor.
Buna rağmen herkes üzgün, herkes yalnız. Peki ama neden?
Sürekli olarak arayışta olmak, gerçek kişiyi bulmamızı engelliyor mu? İşte nedenleri;

Süper süperi çeker

Sürekli olarak sevgili sevgili diye direteceğinize açın iki kitap okuyun. Derin, kültürlü ve iyi bir insan olmak başkaları tarafından eninde sonunda fark edilecektir. Fark etmeseler bile, çok havalı biri olacağınızdan sıkıntı yok.

Umutsuzluğun kokusunu alırlar

Umutsuzluk yapmayın. İnsanların ilişkileri beklentiler yüzünden bozulur. Siz arayışınızı evlilik üzerine kurarsanız bunun kokusunu alırlar. Sıfır beklenti ile çıkın ve arayışsız olun.

Sürekli birileriyle dışarı çıkmak vakit kaybı

Şimdiye kadar sevgili adayı diye kaç gereksiz insanla bir şeyler yaptınız, kaçıyla aranızdaki kimyayı ölçmek için öpüştünüz ve ne kadar pişman oldunuz? Artık bırakın bu işleri. Kendinizi düşünmeye başlayın, kendinize vakit ayırın, kendinizi öpün.

Siz gerçekten kimsiniz?

Siz kimsiniz? Tinder’daki tatlı çocuk mu? Sosyal medya profilinizdeki seksi kadın mı? Yoksa geceleri hassaslaşan, yalnız olmaktan korkan ve garip hobileri olan o ilginç kişi mi?

Sizi seven kişinin neyinizi sevdiğini biliyor musunuz? Öncelikle kendi hayatınızın kontrolünü elinize alın, sonra gerçek şeyler gelecektir.

Gelecekte yaşamak, anı görmenize engel olur

Nasıl bir gelecek istiyorsanız, bunu kurmak için şu andan başlamanız gerekiyor. Çevrenizdeki insanlara bakın, şimdinize bakın. Yeni şeylere başlayacağınıza öncelikle elinizde olan insan ilişkilerini iyi bir seviyeye çekin. Aşk zaten isteseniz de istemeseniz de olacak bir şey.

Kendiniz için doğru anları yaratın.

Yorum Yaz