Anasayfa » Silahsız güvenlik sertifikası kaç günde alınır

Silahsız güvenlik sertifikası kaç günde alınır

Özel Güvenlik Kursları Kaç Ay Sürer?

Güvenlik sertifikası kaç günde alınır Bu sorunun cevabı kurs alınan eğitim süresine bağlıdır. Silahlı eğitim için minimum eğitim süresi 17 gün iken, silahsız güvenlik için eğitim süresi en az 13,5 gün sürer. Kurs bitiminden sonra sertifika sınavına girmeniz gerekir. Bu sınavda belirli tarihlerde yapılmaktadır.

Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır ?

Özel güvenlik sayesinde okul, üniversite, hastane gibi alanlarda bulunan bireylerin can ve mal güvenliği sağlanmaktadır. Bu nedenden ötürü de günümüzde çok fazla tercih edilen meslek grubu içerisinde yer almaktadır. Bireyler istenilen şartları yerine getirmeleri halinde özel güvenlik görevlisi olabilmektedirler. Özel güvenlik sertifikası dahilinde güvenlik personeli olara çalışılabilmektedir.

Güvenlik personeli olmak isteyenlerin ise sertifika almak için kursa kayıt olmaları gerekmektedir. Kursa kayıt yaptıran bireyler silahlı özel güvenlik görevlisi ve silahsız özel güvenlik görevlisi olabilmektedirler. Kurs için gerekli belgeler ise aşağıda sıralanmaktadır.

Belgeleri eksiksiz olarak tamamlayan ve özel güvenlik görevlisi olmak için herhangi bir engeli bulunmayanlar kurslara sorunsuz bir şekilde kayıt yaptırabilmektedirler.

Temel özel güvenlik belgesi yani silahsız güvenlik belgesi almak isteyenler ise kayıt yaptırdıkları kurslarda 100 saat ( 15 iş günü ) eğitim almaktadırlar. Eğitimlerde ise devam zorunluluğu bulunmaktadır. Bireylerin en az 10 saat devamsızlık yapma hakları bulunmaktadır.

Silahlı özel güvenlik belgesi almak isteyenlerin eğitimi alacakları eğitim toplamda 120 saat sürmektedir. 100 saat temel dersler alındıktan sonra 20 saat silah eğitimi verilmektedir. Kurs toplamda 18 gün sürmektedir.

Güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin alması gereken dersler ise

olmaktadır. Gerekli eğitimler alındıktan sonra ise bireyler ÖGG tarafından gerçekleştirilen sınava girmektedirler. Bu yapılan sınavda ise en az 60 puan almak gerekmektedir. 60 puanı alanlar başarılı sayılmaktadırlar. Her bireyin ise 5 defa sınava girme hakları bulunmaktadır. Sınav ücreti yapıldıktan sonra başarısız olan her birey tekrardan sınava girmektedirler. Bulunan her oturumda başarısız olanlar ise tekrardan kursa kayıt yaptırarak sınava girmeye hak kazanmaktadırlar.

Özel Güvenlik Kursları Kaç Ay Sürer?

Özel güvenlik kursları kaç ay sürer veya özel güvenlik eğitimi ne kadar zaman alıyor gibi sorular, kursiyerlerimiz tarafından oldukça fazla sorulan sorulardan birisidir. Bu yazıyı hazırlamamızdaki neden ise kursiyerlerimizin bu konuda daha bilinçli olmasını sağlamak için hazırlanmıştır.

Özel Güvenlik Kursları Kaç Ay Sürer?

Özel güvenlik eğitimi aslında bir ay veya iki ay sürer gibi bir cevap veremeyiz. Özel güvenlik eğitimleri saat olarak hesaplanır. Dilerseniz alacağınız özel güvenlik eğitimlerinin kaç saat sürdüğü ile alakalı bilgiyi aşağıda görebilirsiniz.

Yukarıdaki eğitim saatleri zorunlu olarak görülmesi gerekir. Yani temel silahlı eğitim ne 119 saat olabilir nede 121 saat olabilir. Diğer bir konu ise bir özel güvenlik kursu sınıfına günde en fazla 8 saat ders verebilir. Ayrıca dersin başladığı günden itibaren haftada bir günde tatil eklemesi gerekir. Bunu da şöyle hesaplayabiliriz.

Gördüğünüz gibi silahlı bir temel kursiyerin toplam eğitimi 17 gün sürmektedir. Tabi bu gün sayısı en kısa zamanda alınan eğitimdir. Eğitim kurumu eğitmen ve yer müsaitliğine göre kursu daha da uzatabilir ve 2 günden fazla tatil günü de ekleyebilir.

Gelelim “özel güvenlik kursu kaç ay sürer” sorusunun cevabına yukarıdaki eğitim saati hesaplamasına göre hesaplandığında ve en kısa sürede kurs bitirme planlanırsa aşağıdaki cevaplar sizlere yeterli olacaktır.

Ancak tekrar tekrar belirtmemde fayda var ki, özel güvenlik eğitim kurumu bu günleri daha da uzatabilir. Bu durum tamamen eğitim kurumuna bağlı olup sınıflarının ve eğitmenlerinin müsait olma durumuna göre değişir.

Özel güvenlik eğitim kurumları genel olarak kurs sürelerini uzun zamana yaymak istemez. Bunun nedeni bir an önce sınıfın bitmesi ve diğer sınıflara yer açılması mantığı ile ilerler. Bu nedenle kayıt olacağınız bir temel silahlı sınıfın 17 günde bitmesi için ders programı yapar. Bu programda da haftada bir gün tatil günü vermesi zorunludur.

Örnek ders programında ders günleri pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma tatil, cumartesi, pazar gibi bir ders programı olabilir. Unutulmaması lazım ki, haftada bir gün tatil günü olur. Ancak bu tatil günü illaki cuma değil başka bir günde olabilir.

Özel Güvenlik Eğitimi Kaç Gün Sürer?

Özel Güvenlik Eğitimi Kaç Gün Sürer?

Özel güvenlik eğitimi kaç gün kaç saat sürer gibi sorular eğitim kurumumuza sıkça sorulan sorulardan bi tanesidir. Özel güvenlik eğitimi almak isteyen bir çok aday bu sorunun cevabını aramaktadır. Bu yazımızda sizlere özel güvenlik eğitiminin kaç gün süreceğiyle ilgili sizleri bilgilendireceğiz….

Özel Güvenlik Eğitimleri Süreleri

Özel güvenlik eğitim kurumumuzda farklı güvenlik eğitimleri verilmekte olup ayrı ayrı kaç gün süreceği ile tek tek açıklayalım. Yalnız saat olarak söylenen süreler 1 ders saati 40 dakikadır. Yani ders saatlerimiz 40’ar dakikadan oluşmaktadır. 60 dakika olarak değerlendirmeyin…

İlk Defa Güvenlik Eğitimi Alacaklar İçin Temel Silahlı Güvenlik Eğitimi Kaç Saat Sürüyor?

Enaz lise mezunu ve 21 yaşınızı bitirdiyseniz ilk defa özel güvenlik eğitimi alacaksanız temel silahlı güvenlik eğitimi için toplam 120 ders saati eğitim verilmektedir. Unutmayın ki ders saatlerimiz 40dakikadır. Temel silahlı güvenlik kursuna katılan kursiyer günde maksimum 8 ders saati eğitim alabilir. Bu da 15 güne denk gelmektedir. Yani silahlı özel güvenlik eğitiminizi 15 gün içinde tamamlamış olursunuz…

İlk Defa Güvenlik Eğitimi Alacaklar İçin Temel Silahsız Güvenlik Eğitimi Kaç Saat Sürüyor?

Enaz ortaokul mezunu ve 18 yaşınızı bitirdiyseniz ilk defa özel güvenlik eğitimi alacaksanız temel silahsız güvenlik eğitimi için toplam 100 ders saati sürmektedir. Unutmayın ki ders saatlerimiz 60 dakika değil 40 dakikadır. Temel silahsız güvenlik kursuna katılan kursiyerler günde 8 ders saati eğitim alabilir. Bu da 12 güne denk gelmektedir. Yani silahsız özel güvenlik eğitiminizi 12 gün içinde tamamlamış oluyorsunuz…

Silahlı Yenileme Güvenlik Eğitimi Kaç Saat Sürüyor?

Silahlı yenileme güvenlik eğitimi toplam 60 ders saati sürmektedir. Günde maksimum 8 ders saati eğitim verilir ve ders saatlerimiz 40’ar dakikadır.

Silahsız Yenileme Güvenlik Eğitimi Kaç Saat Sürüyor?

Silahsız yenileme güvenlik eğitimi toplam 50 ders saati sürmektedir. Günde maksimum 8 ders saati eğitim verilir ve ders saatlerimiz 40’ar dakikadır.

Silahsız KimliğiSertifikayı Silahlıya Çevirmek Kaç Saat Sürüyor?

Silahsız özel güvenlik kimlik kartını yada özel güvenlik sertifikasını silahlıya çevirmek için 20 ders saati eğitim verilir.

Yorum Yaz