Anasayfa » AÇIKLANDI! BİLSEM | Sınav sonuçları belli oldu… Sonuç sorgulama ekranı

AÇIKLANDI! BİLSEM | Sınav sonuçları belli oldu… Sonuç sorgulama ekranı


BİLSEM sonuçları 2021 az öncе açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan BİLSEM sınavının sonuçları sorgulama еkranı yoğun ilgi görmеyе başladı. Sınava katılan vе başarı puanını sabırsızlıkla bеklеyеn öğrеncilеr, BİLSEM sonuçlarısorgulama linkinе habеrimizin içеriğindеn еrişim sağlayabilir.

BİLSEM SONUÇLARI 2021 AÇIKLANDI!

2021-2022 eğitim öğretim yılından itibaren bilim ve sanat merkezlerimizde (BİLSEM) eğitim alacak öğrencilerin yetenek alanlarına göre değerlendirmeleri tamamlanmıştır. Tüm sınıf düzeyleri için taban puan genel zihinsel yetenek alanında 130, resim yetenek alanında 90, müzik yetenek alanında ise 70 puan olarak belirlenmiştir.

BİLSEM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

BİLSEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanlarında yapılan değerlendirme sonuçlarına ilişkin itirazlar 26 Temmuz-6 Ağustos 2021 tarihleri arasında öğrenci velileri tarafından il millî eğitim müdürlüklerine yapılacaktır. Bilim ve sanat merkezlerine kayıt hakkı kazanan öğrenciler 23 Ağustos-10 Eylül 2021 tarihleri arasında, ikamet ettikleri il/ilçelerin sorumluluk alanında yer alan bilim ve sanat merkezlerine başvurarak kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

Yorum Yaz