AÖL-AÖF Yanlış Yatırılan Ücretin İadesi Nasıl Yapılır!Tıkla Öğren!

 12 Şubat 2015 günü Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açıköğretim Lisesi tarafından yapılan duyuruda, Açıköğretim Lisesi hesabına yanlış yatırılan ücretlerin iade edileceği ile ilgili duyuru yayınlamıştır.

Açıköğretim Lisesinden yapılan duyuruda; kayıt dönemlerinde MEB (açık öğretim )hesabına yanlış yatırılan ücretler iade edilmektedir.

Bakanlığımız tarafından, Açık Öğretim hesabına yeni kayıt veya kayıt yenileme tarihlerinde öğrencimiz olmayan veya kayıt yaptırmayacak kişiler tarafından yanlış yatırılan ve işlem görmeyen ücretler her dönem sonunda iade edilmektedir.

2014/2015 eğitim öğretim yılı 1. Dönem Yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihlerinde yanlış yatırılan ücretlerin iadesi başlamıştır.

Yanlış ücret yatıran kişilerin ücretlerini iade alabilmeleri için resmi kimlikleriyle birlikte herhangi bir ziraat bankası şubesine “MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDAN ÜCRET İADEM VAR ” diye müracaat etmeleri gerekmektedir.

İade ücretlerini bankanın merkezi ödeme ekranından MEB ÜCRET İADE ekranı altında TC kimlik numarası ile sorgulama yaptırıp yanlış ve mükerrer yatırdıkları ücretlerini alabilirler.

Ücret iadesi için ayrıca dilekçe gönderilmesine gerek olmadığını, ücret iadesinde SORUN YAŞANMASI HALİNDE MEB Döner Sermaye İşletmesinin 0 312 4175070 telefonu aranabileceği açıklanmıştır.

Yazar: kacgun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.