Anasayfa SOSYAL GÜNLER Almanya’da babalar günü ne zaman kutlanır

Almanya’da babalar günü ne zaman kutlanır

by kacgun
babalar gunu sozleri babalar gunu mesajlari sporxran

Almanya’da babalar günü ne zaman?

Tanınan Babalar Günü Almanya’da 26 Mayıs 2022 tarihinde kutlanilir. Bu özel gün, Hıristiyan tatil’i “Mesih’in Yükseliş”, Paskalya’dan sonra 40. gününde kutlanir. Babalar Günü, tıpkı vakitte Erkekler Günü olarak ya Rabbin Günü olarak bilinir. Almanya’da babalar günü ne vakit?

ALMANYA’DA BABALAR GÜNÜ NE VAKİT?

Tanınan Babalar Günü Almanya’da 26 Mayıs 2022 tarihinde kutlanilir. Bu özel gün, Hıristiyan tatil’i “Mesih’in Yükseliş”, Paskalya’dan sonra 40. gününde kutlanir. Babalar Günü, tıpkı vakitte Erkekler Günü olarak ya Rabbin Günü olarak bilinir. 1936 yılından bu yana, Mesih’in Yükselisi Almanya’da resmi tatil olarak kabul edilmistir.

Almanya’da babalar günü ne zaman?

Popüler Babalar Günü Almanya’da 26 Mayıs 2022 tarihinde kutlanilir. Bu özel gün, Hıristiyan tatil’i “Mesih’in Yükseliş”, Paskalya’dan sonra 40. gününde kutlanir. Babalar Günü, aynı zamanda Erkekler Günü olarak ya Rabbin Günü olarak bilinir. Almanya’da babalar günü ne zaman?

ALMANYA’DA BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN?

Popüler Babalar Günü Almanya’da 26 Mayıs 2022 tarihinde kutlanilir. Bu özel gün, Hıristiyan tatil’i “Mesih’in Yükseliş”, Paskalya’dan sonra 40. gününde kutlanir. Babalar Günü, aynı zamanda Erkekler Günü olarak ya Rabbin Günü olarak bilinir. 1936 yılından bu yana, Mesih’in Yükselisi Almanya’da resmi tatil olarak kabul edilmistir.

Almanya’da Babalar Günü Nasıl Kutlanır?

Almanya’daki erkekler için bisiklet sürmek, bira içmek ve erkek gibi davranmak için bir gün.

Almanya’da çocuksuz bir Amerikalı çift olarak, kocam ve ben Babalar Günü’nün birkaç yıl öncesine kadar nasıl kutlandığını fark etmedik. Bazen, bira bardağıyla seyahat eden ya da Berlin barlarında kürek çeken bir grup vahşi adamı görüyorsun, ama sadece şehrin içinden geçen sıradan bir bekar parti olduğunu anladım. Männertag’dan ( “Erkek Günü”) bahsetmişken, bu gürültülü olayları bir tatile bağladığımızı duymamıştık.

Almanya’daki babalar günü, erkeklerin erkek gibi davranma şansı, bira maaşının (litre) sarhoş olması ve tatil yapma sorumluluğudur.

Almanya’da Babalar Günü ne zaman?

Almanya’nın Vatertag ( Männertag veya Herrentag olarak da bilinir) Yükseliş Günü ( Christi Himmelfahrt ) ile çakışır ve Mayıs ayında Perşembe günü yapılır. Bu ülke çapında ulusal bir tatil ve Cuma günü genellikle bir gün izin, bir sarhoş gün dışarı yapmak ve dört gün hafta sonu olarak bilinen kurtarmak için üç gün yapmak.

Almanya’nın Babalar Gününün Kökeni

Tatil, Orta Çağ’da Gott, den Vater’ı (Tanrı, baba) onurlandıran bir tören olarak asil başlangıçlara sahiptir. 1700’lere doğru gün, Vatertag’a , babaları onurlandıran bir aile gününe dönüştü. Sonunda, popülerlikten düştü, ancak 19. yüzyılda bir “erkek çocuk günü” olarak Männertag , ya da “beyefendilerin partileri” nin daha nazik bir örtüşmesiyle geri dönüş yaptı.

Almanya’da Männertag nasıl kutlanır

Kutlamalar sadece erkekler olsa da, Männlichkeitswahn (machismo) ile herhangi bir erkeğe ve mağara adamı tarafında şımartılma arzusuna açıktır.

Popüler aktiviteler

Männertag’ta Güvenlik

Günün getirdiği her ne olursa olsun, alkol de dahil olabilir. Männertag’ın bir Sauftag (“içme günü”) olarak ününü kamuoyunun bazı kesimleri arasında popüler ve – anlaşılır bir şekilde – Polizei (polis) ile.

UDV’ye göre (Alman sigorta şirketleri kaza araştırma enstitüsü) Männertag’da üç kat fazla alkolle ilgili trafik kazası var . Bild de Yükseliş Günü, “Kaza Günü” olarak adlandırdı.

Bazı şehirler kamusal içki yasaklarını yasaklayarak kargaşaya engel olmaya çalışmış, ancak bu önlemler mahkemeler tarafından azaltılmıştır. Rostock’da polis, alkolik olmayan alkollü içecekleri sınırlı bir başarı ile değiştirmeye çalışan deneysel deneyler yaptı.

Davranışı resmen engelleme şansı çok azdır, bu nedenle gün sizi nereye götürürse – bu sizin sorumluluğunuzdur. Tüm yasa ve düzenlemelere uyun ve yetkililere saygılı olun. Männertag yılda sadece bir gün; Diğer 364 için ödemek istemiyorsun.

Kutlamalar dışında kalmak isteyenler için, bir gün izin hala güzel havalarda (preslenmiş parmak) zevk şansı sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Son Eklenenler

Çok Okunanlar

Takvim 2024 – KaçGün