Dünya ruj günü ne zaman 2020

Bugün 29 Temmuz Dünya Ruj Günü olarak kutlanıyor. Pek çok marka bugüne özel ruj kampanyaları yapıyor. Biz de bugüne özel ruj seçiminde dikkat edilmesi gereken püf noktaları derledik. Rujunuzu seçerken bu önerileri dikkate almanız dudaklarınızı güzel göstermeye yetecek.

Kadınlar için önemli bir konu olan makyajda en göze çarpan ürünlerden biri rujdur. Ruj seçimi yanlış yapıldığında dudakları olduğundan daha kötü göstermeniz mümkün. Ruj rengi ve yapısına göre değişmekle birlikte doğru bir ruj seçimi için öneriler derledik.

Ruj renginin seçimi ten rengiyle doğrudan ilişkilidir. Açık ten rengine sahip kişilerin daha çok canlı renklere yönelmesi gerekir. Mat ve aşırı soft renkler dudaklarınızı ölü gibi gösterebilir, bu da tüm güzelliğinizi bozar.

Koyu tene sahip kişilerde kırmızı ve bordo tonları güzel bir zıtlık oluşturacaktır. Sıcak renkler her zaman daha canlı gösterir, soğuk tonlar ise cildinizi solgun gösterecektir. Bu noktadan alacağınız ruju denemenizi tavsiye ederiz.

Dünya ruj gününe özel: Ruj seçimi nasıl olmalı?

Eğer önemli bir davet ya da toplantıya gidecekseniz tercihinizi daha koyu, hatta kırmızı tonlarından yana kullanabilirsiniz. Konser ya da akşam bir eğlenceye gidecekseniz metalik ve parlak tonlarda koyu renk rujları da seçebilirsiniz.

Dünya ruj gününe özel: Ruj seçimi nasıl olmalı?

Saç renginiz de ruj seçiminizi etkiler, saç ve kaş renginizle uyumlu olan ruj tonlarını tercih etmenizde fayda var. Saç renginizin sıcak ya da soğuk tonlarda olması ruj seçiminizle yakından ilişkili olmalıdır.

Ruj seçimi diğer makyaj ürünleriyle uyum içerisinde olmalıdır. Baskın bir göz makyajının altına kıpkırmızı bir ruj sürmek abartı bir görünüme yol açacaktır.

Eğer dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız göz makyajınızı hafif tutmalısınız. Tam tersi durumda ise soft renklerde bir göz makyajı yaparak ya da sadece rimel kullanarak dudaklarınıza daha yoğun bir ruj uygulayabilirsiniz.

Yazar: kacgun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.