Anasayfa SOSYAL GÜNLER Sevgiliye hitap edilecek en anlamlı kelimeler

Sevgiliye hitap edilecek en anlamlı kelimeler

İlişkinize özel, anlamlı ve yaratıcı sevgiliye hitap şekilleri arayışınızda size yardımcı oluyoruz. En romantik, sevimli ve şirin hitap örnekleriyle onu kalbinden vurun.

Sevgiliye Birbirinden Anlamlı Hitap Şekilleri, Aşk Cümleleri

Sevgiliye Hitap Şekilleri

Marjinal hitap şekilleri, sevgiliye hitap şekilleri, kız sevgiliye en güzel hitaplar, erkek sevgiliye hitap şekli, cool hitap şekilleri, flörte hitap kelimeleri ve daha fazlası değerli okurlarımıza özel hazırlandı.

İşte sevgiliye veya flörte anlamlı 10 hitap şekli;

  1. Tatlım

2. Kış güneşim

  1. Canım

4. Kalbimin sahibi

  1. Şekerim

6. Yüreklim

  1. Şekerparem

8. Deniz gözlüm

  1. Kalbimin çiçeği

10. Nefesim

Hitap Etme Şekilleri

Bitanecik aşkım

Nur yüzlüm

Rüyam

Tatlı yanaklım

Aşkım

Lokumum

Nar tanem

Okyanusum

Birtanem

Ay tenlim

Parlayan yıldızım

Yol arkadaşım

Karanfil kokulum

Eşsizim

Uğur böceğim

Ballı lokmam

Yarim

Böceğim

Hazinem

Minyonum

Hayatımın tadı

Bal gözlüm

Dünyam

Meleğim

Altın kalplim

Balım

Bayram şekerim

Badem gözlüm

İncim

Sırma saçlım

İki gözümün çiçeği

Hayat ışığım

Aşk bahçem

Güzel suratlım

Sevgi böceğim

Gülen yüzüm

Cennet kokulum

Güzel gözlüm

Nur tanem

Sevdiceğim

Mutluluğum

Keman kaşlım

Cennet bahçem

Sevdam

Duman gözlüm

Kurabiyem

Güzel yüreklim

Kalbim

Kar tanem

Sevdalım

İlk aşkım

Hayatım

Işığım

Nehir gözlüm

Sunam

Ela gözlüm

Kara güzelim

Bal yanaklım

Sevgilim

Teni beyazım

Aşk

Kiraz dudaklım

Sol yanım

Bal peteğim

Kıymetlim

Minik gözlüm

Huzurum

Kara sevdam

Değerlim

Sevdiğim

Bal böceğim

Güneşim

Şansım

Gökkuşağım

Çikolatam

Tutkum

Ruhum

Ruh eşim

Gözümün nuru

Başımın tacı

Gün ışığım

Ay yüzlüm

Güzel yüzlüm

Sevgiliye Aşk Cümleleri

Uzaktan seviyorum seni. Sesini duymadan kokunu almadan boynuna sarılamadan ve hatta seni sarmadan sarmalamadan… Olsun öylesine seviyorum işte…

Senin güldüğün benim de defalarca öldüğüm bir fotoğrafın var bende. Hep yanımdasın aşkım…

Aşkım? Benim için okşar mısın saçının her telini?

papatyam, duam, yanıma yakışanım, sevdası çocuk yarim, canımın şiiri, umudum, nar tanem, hayatım, vazgeçilmezim, sol yanım, can şenliğim, sevgilim, gül tanem, geleceğim, ömrüm, yarim, aşkım, kalbimin sahibi, günaydınım, sevdiğim, güzel gözlüm, nefesim, canımın canı, sevdiceğim, cennetim, sabahım, dünyam, hayatımın anlamı, sabah uykum, canım, aşk…

Gülüşünü seversin sesini seversin sohbetini seversin. Sevmek için illa ki yüzünü görmek şart değil; Yüreğinde duruşunu seversin.

Ah benim güzel gülüşlü sevgilim birkaç yaranın birçok izisin sen…

Ey canımın sahibi Yar! Sen benimle olduktan sonra kaybettiklerimin ne önemi var. – Mevlana

İnsan ancak değerini bilenin yanında kıymetlidir derler. Öyle ya sen hep düşümde sen hep yanımdasın biricik aşkım benim!

Zaman sen olmayınca geçmiyor ama gel gör ki sen olunca da yet-mi-yor!

Ne güzel bir şeydir birisini koşulsuz kuralsız amasız fakatsız olduğu gibi kabullenmek ve ona ‘iyi ki varsın’ demek. İyi ki varsın aşkım…

Her gece uyumadan önce en son konuştuğum kişinin sen olması beni dünya mutlusu bir insan yapıyor aşkım iyi ki hayatımdasın…

Üşüdüysen eğer söyle sevgilim seni bir kat daha severim üşenmem inan…

Hep yanımda hem aklımda ol ve tek bir dileğim var Allahımdan o ellerini benden başkası tutmasın sevgilim…

Boynun diyorum. Kimse boynunu benden daha iyi değerlendiremez…

Nerede olsam nerede duysam adını kalbim sıkışıyor…

Benim kalbim zaten atıyordu ama sen hayatıma girdiğinden beri ritmi değişti artık çılgınlar gibi atıyor! Aşkım benim…

Gülüşünü görse şairler en güzel şiirlerini henüz yazmadıklarının farkına varırlardı aşkım…

Seni düşünürken düşlerken inan saç diplerim bile terliyor aşkım!

Sevgiliye 2 kelimelik aşk sözleri ve farklı hitaplar: Papatya kalplim En güzel şiirim Huzur yuvam İllegal yarim Sevgi Çiçeğim Mutluluk Ağacım Kitap kokum En güzel manzaram Ezbere bildiğim adam İlk göz ağrım Gülüşümün sebebi Sıfatını ısırdığım

Mutlu veya mutsuz olmak umrumda değil sen yanımda ol ellerin ellerimde olsun yeter aşkım…

Sevgiliye Hitap Şekilleri

İlişki içerisinde herkes birbirinden farklıdır. Kişilerin partnerlerine olan tavırları başkalarına olduğundan çok daha farklı olabilir. Çünkü çiftlerin arasında yalnızca kendilerinin anladığı bir dil vardır. Kimi zaman hiç konuşmadan, sadece birbirlerine bakarak anlarlar ne demek istediklerini. Farklı hitap sözcükleri ise ilişkinin olmazsa olmazıdır. Hatta birçok çift birbirlerine o kadar isimleri ile hitap etmez ki bunu kırgın veya kızgın olduklarını vurgulamak istediklerinde tercih ederek yalnızca o zamanlarda birbirlerine isimleri ile seslenirler.

Bu yazıda sevgilinize kendisini özel hissettirecek hitap şekillerini ve kendinize özel hitaplar keşfederken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için derledik. Romantik veya esprili hitap stilleri içerisinden size en uygun olanları seçebilirsiniz.

Sevgiliye Hitap Ederken Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikle bu hitaplar her ne kadar ikiniz arasında olsa da başkalarının da duyabileceğini unutmamalısınız. Ağız alışkanlığı olan hitap şekilleri yanınızda başkaları varken de ağzınızdan dökülebilir ya da cep telefonunuza kaydetmeniz halinde başkaları tarafından görülebilir. Bunda bir mahsur yok ancak partnerinizi utandıracak bir hitap seçmemelisiniz.

Sevgilinize hitap ederken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da onun kendisi ile alakalı hoşlanmadığı bir özelliğinin vurgulanmasıdır. Fiziksel veya duygusal bir özelliğinin yüzüne vurulması partnerinizi rahatsız edecektir. Elbette Nur yüzlüm, Ay yüzlüm, Ela gözlüm, Kara gözlüm veya Yakışıklım gibi hitaplardan bahsetmiyoruz. Ama tombul, sıska, bodur gibi kelimelerin yer aldığı hitaplar kırıcı ve gereksiz bir ortam oluşturur.

Tüm bunların anlamı kendinizi bir kalıba koyun, çok dikkatli olun demek değil elbette. Takma adlar ve özel hitaplar kişiler arasında derin bir güven ve yakınlık anlamına gelir.

Sevgiliye Nasıl Hitap Edilir?

En çok tercih edilen hitaplar içerisinde elbette aşkım, hayatım, birtanem gibi hepimizin bildiği kelimeler yer alıyor. Ayrıca tatlı isimleri sevgililer arasında sıklıkla hitap olarak tercih edilir. Tatlım başta olmak üzere;

Onun parlaklığını vurgulayan hitapları tercih edebilirsiniz. Parlak, eşsiz ve sizin için ne kadar özel olduğunu vurgulayan hitaplar seçebilirsiniz. Örnekler:

Romantizmi hissettiren, anlamı hayati ve geniş çaplı olan çeşitli sözcükler de sevgilinize hitap olarak tercih edebilecekleriniz içerisinde yer alıyor. Bunun en güzel örnekleri:

Sevimli hayvan isimleri, hitap olarak sıkça tercih edilir. Anck burada bir çizgi olduğunu belirtmekte fayda var. Tüm hayvanlar sevgililerin birbirlerine olan hitap etmeleri için uygun değildir. Hatta çoğu zaman isim önüne bir sıfat getirilerek hitap çeşitlendirilir. En çok tercih edilen hayvan isimli hitaplar:

Süper kahraman isimleri, birlikte izlenilen ve sevilen filmlerden karakter isimleri ve kitap kahramanları da de sevgililer arasında birbirlerine hitap etmek için kullanılabilir. Seçtiğiniz hitabet ne olursa olsun kalbinizden gelerek söylediğiniz an anlam kazanır. Onu ne kadar önemsediğinizi, ne kadar çok sevdiğinizi her anınızda hisstettirebilmeniz için seçtiğiniz o kelime, sevgilinizin kalbine sarılmanıza yardımcı olur.

Yorum Yaz