Anasayfa TELEVİZYON Asgari ücrete temmuz zammı var mı

Asgari ücrete temmuz zammı var mı

 

SON DAKİKA: ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASI Başkan Erdoğan’dan geldi! Asgari ücrete zam gelecek mi, ne zaman? 2022 Asgari ücrete ara zam ne kadar, kaç TL olacak? – Yaşam Haberleri

ASGARİ ÜCRET OCAK 2022 NET HESABI (TL/AY)

ASGARİ ÜCRET 5.004,00

SGK PRİMİ %14 700,56

İŞSİZLİK SİG. PRİMİ %1 50,04

KESİNTİLER TOPLAMI 750,60

NET ASGARİ ÜCRET 4.253,40

Asgari ücret zammı SON DAKİKA! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni açıklama: 2022 Asgari ücrete zam gelecek mi, ne zaman gelir? Temmuz asgari ücrete ara zam yapılacak mı, ne kadar, olacak?

2022 asgari ücret temmuz zammı olacak mı? Asgari ücrete ara zam ne zaman?

Asgari ücrette ara zam beklentisi sonrası geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan oldukça önemli bir açıklama gelmişti. Açıklama sonrasında “asgari ücret temmuz zammı olacak mı?” sorusunun yanıtı merak konusu oldu. Peki, 2022 asgari ücrete zam ne zaman?

3600 ek gösterge çalışmasının tamamlanmasının ardından gözler iki önemli habere daha çevrilecek. İlki geçtiğimiz günlerde artış sinyali verilen asgari ücret ikincisi ise emeklilikte yaşa takılanlar meselesi olacak. Peki, asgari ücrete ilişkin yapılan açıklamalar ne yönde? İşte detaylar…

ASGARİ ÜCRET TEMMUZ ZAMMI OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında “Değerli kardeşlerim, petrol fiyatlarının 2-3 kat arttığı bir dönemde, dünyada neyin nereye geldiğini takip ediyorsunuz. Ücretliler başta olmak üzere her kesimden vatandaşımızın gelirlerini artırarak aradaki farkı kapatacak programları hazırlıyoruz.” dedi.

Bu kapsamda asgari ücrette ara zam beklentisi oluştu. Kabine toplantısı sonrasında asgari ücret ile ilgili yeni bir açıklama yapılmadı.

ASGARİ ÜCRETE ZAM NE ZAMAN?

Olası ara zam gerçekleşirse emekli ve memur zamlarında olduğu gibi asgari ücret zammı da temmuz maaşlarına yansıyacak. Ancak ara zam gerçekleşmezse geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yılbaşında yeni asgari ücret belirlenecek.

 

Yorum Yaz