Anasayfa » Okullar kaç gün sonra kapanacak

Okullar kaç gün sonra kapanacak

en guzel karne tebrik mesajlari haber

Okullar ne zaman kapanıyor, yaz tatiline kaç gün kaldı? MEB açıkladı: 2022 karneler hangi tarihte verilecek?

Okulların kapanmasına kaç gün kaldı? 2022 ve 2023 Eğitim öğretim yılı takvimi

okulların kapanmasına geri sayım son 1 yil, 260 gün önce

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK 2022?

İkinci dönem, 07 Şubat 2022 Pazartesi günü başladı ve 17 Haziran 2022 Cuma günü sona erdi. Öğrenciler bu tarihten itibaren yaz tatiline girecekler.

İkinci dönem ara tatili, 11 Nisan 2022 Pazartesi günü başladı ve 15 Nisan 2022 Cuma günü sona erdi.

2022 karne günü ne zaman? Yaz tatiline kaç gün kaldı? 👨‍🎓Okullar ne zaman kapanacak 2022? Karne notu sorgulama ekranı!

Adımlar eksiksiz doldurulduktan sonra, sisteme giriş yapabilir ve öğrencinin tüm not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık tarihlerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca sistemde öğrencinin okuduğu kitaplar, yazılı ortalamaları ve daha birçok bilgiye ulaşmak mümkün.

TAKDİR TEŞEKKÜR ve KARNE NOTU HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Takdir belgesi ve teşekkür belgesi alabilmek için gerekli şartlar, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde belirlenmiştir.

Yönetmeliğe göre;

Derslerinde üstün başarı gösterip tüm derslerinde başarılı olan ve dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 puandan aşağıda olmayan öğrenciler ile davranış puanı 100 olan öğrenciler içerisinden, öğrenci ödül ve disiplin kurulunca belge alacaklar belirlenir.

ÖSYM YKS Sınav Tarihlerini Yayınladı!

Öğrenciler için bir diğer önem arz eden konulardan biriside önümüzdeki yıl yapılacak sınavların tarihleri oluyor. ÖSYM 2022 yılı sınav ve başvuru takvimini yayınladı. Üniversite sınavı olarak bilinen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Toplam 3(üç) oturumdan oluşan sınavın tarihlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Temel Yeterlilik Testi :18 Haziran

Alan Yeterlilik Testi :19 Haziran

Yabancı Dil Testi:19 Haziran

Henüz Ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavının tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmadı. Geçtiğimiz sene sınav 6 Haziran’da gerçekleştirilmişti. Yeni sınav tarihinin Ocak ayında Bakanlık tarafından duyurulması beklenirken, sınavın benzer şekilde Haziran ayının ilk haftasında düzenlenmesi öngörülüyor.

Okullar 17 Haziran 2022’de Kapanacak!

Bakanlık tarafından açıklanan 2021-2022 çalışma takvimine göre okullar yarıyıl tatili, ikinci ara tatilin ardından yaz tatiline girecek. Yaz tatili önümüzdeki sene okullar açılana kadar devam edecek. MEB Bakanlığı 2022 yılının çalışma takvimini henüz paylaşmadığı için tatilin kaç gün süreceği tam olarak bilinmiyor. Bu yıl okullar 17 Haziran Cuma günü kapanacak.

Yorum Yaz