Anasayfa » Perşembe cuma bayram tatili mi

Perşembe cuma bayram tatili mi

5 Mayıs Perşembe 6 Mayıs Cuma günü tatil olur mu? 3 gün bayram tatili 9 gün mü olacak?

BAYRAM TATİLİ TARİHLERİ 2022 || Ramazan Bayramı ne zaman başlıyor ve bitiyor? Bayram tatili kaç gün, birleştirildi mi? İşte bayram tarihleri…

Ramazan Bayramı’na adım adım yaklaşılıyor. Bayram kısa süre kalırken gözler bayram tatiline çevrildi. Ramazan Bayramı’nda tatil yapacak olanlar tatil sürelerine göre tatil planlarını belirleyecekler. Ramazan Bayramı tarihleri açıklandı. Peki bayram tatili kaç gün, uzadı mı? İşte Ramazan Bayramı tatili tarihleri…

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı’nın 1.günü 2 Mayıs tarihine denk geliyor.

RAMAZAN BAYRAMI 1. GÜNÜ: 2 MAYIS 2022 PAZARTESİ

RAMAZAN BAYRAMI 2. GÜNÜ: 3 MAYIS 2022 SALI

RAMAZAN BAYRAMI 3. GÜNÜ: 4 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA

RAMAZAN BAYRAMI TATİLİ UZADI MI, 9 GÜN OLDU MU?

Ramazan Bayramı tatili 2-3-4 Mayıs tarihleri olarak geçiyor. Bayram haftasına denk gelen perşembe ve cuma günlerin tatil yapıldığı ile ilgili açıklanma bulunmuyor. Ondan dolayı şu an bayram tatili henüz 9 gün olmadı.

Resmi Tatiller

2022 Resmi Tatiller

2022 Resmi tatil günleri, hem kutlamalara ve anma günlerine katılmak hem de tatil fırsatlarını değerlendirmek için oldukça önemli. Dini, milli bayramlarda ve yılbaşında resmi tatil ilan ediliyor. Ayrıca öğrenciler ve aileleri için de bu sene ikinci defa yapılacak olan ara tatil dönemleri yeni rotaları keşfetmek için muhteşem fırsatlar veriyor. Kış tatili ve yaz tatili dönemlerini resmi tatiller ile birleştirmek isterseniz yukarıdaki tabloda bulunan ek izin sürelerini incelereyek uzun soluklu tatiller planlayabilirsiniz. Sevdikleriniz, aileniz ya da tek başınıza hem eğlenmek hem de yeni yerleri keşfetmenin heyecanı ile kusursuz bir tatil planı için tatilsepeti binlerce ürün çeşidi ve profesyonel ekibi ile yanınızda. Resmi tatiller çok önceden belli olduğu için tatilinizi planlayabilir, en iyi otellerde erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirerek uygun fiyatlı rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ani gelişen olumsuzluklara karşı iptal güvence paketiyle tatilinizi güvence altına da alabilirsiniz.

Resmi tatil günleri 2022 yılında geçen seneye oranla daha az. 2022 tatiller için ek izin kullarak tatil günlerinizi uzatabilir, hem yurtiçi hem de yurtdışı tatil rotalarını keşfedebilirsiniz. Bu yıl ek izin alarak Kurban Bayramı ve 15 Temmuz Bayramını birleştirebilir çok uzun soluklu tatiller planlayabilirsiniz.  2022 resmi tatiller hangi güne denk geliyor? diyenler ve yeni tatil fırsatları yakalamak isteyenler için listeledik!

2022 Resmi Tatil Günleri

Yılbaşı tatili 1 Ocak Cumartesi gününe denk geliyor. 2022 takvimi başında yer alan yılbaşı aynı zamanda yılın ilk resmi tatili anlamına da geliyor. Yılbaşı tatili kaç gün? diye merak edenler hafta sonu tatiliyle birleşen yılbaşı tatili 2022 yılında 2 gün süreyle yapılabilecek. Yılbaşı gecesinin olduğu akşam 31 Aralık resmi tatil mi? diye merak edenler için  maalesef resmi tatil olmadığını ve uzun soluklu tatil yapmak istiyorsanız ek izin almanız gerektiğini belirtmeliyiz. Yılbaşını farklı bir şehirde eğlenerek ya da dinlenerek geçirmek isterseniz yılbaşı otelleri muhteşem programları ve aktivite imkanları ile sizleri bekliyor. Uludağ, Abant, Kartepe gibi kış tatili rotaları yılbaşı eğlenceleri ile hem keyifli bir kış talili yapmanızı hem de yılbaşı eğlenceleri ile unutulmaz bir yeni yıl tatili yapmanızı sağlıyor. Ayrıca 2022 yılbaşı tatilinde de Kıbrıs otelleri, Antalya otelleri unutulmaz galalara ünlü sanatçılar eşliğinde imzasını atacak. Oteller aldıkları koronavirüs önlemleriyle sizlere güvenli bir tatil sunmayı da ihmal etmiyor. Siz de 2022 yılbaşı tatilini muhteşem yeni yıl eğlenceleri sunan yılbaşı otelleri ile geçirebilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2022’de Cumartesi günü kutlanacak. Hafta sonu tatiline denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı baharın gelişiyle kısa süreli hafta sonu tatil fırsatlarını doğuruyor. – Bu dönemde ilkbahar aylarının gelişiyle birlikte doğanın uyanışına şahit olmak için Abant, Ağva ve Şile gibi yakın destinasyonları tecih edebilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte bir tatil planlıyorsanız çocuk dostu oteller ve her şey dahil oteller de keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır. Tatilinizi hem 23 Nisan otelleri hem de günübirlik tur ve haftasonu tur avantajları ile değerlendirebilirsiniz. Resmi tatil günleri içerisinde bu yıl hafta sonu tatiliyle birlikte 2 günlük 23 Nisan tatili sizleri bekliyor.

24 Nisan 2022 pazar günü idari izin ilan edilmediği sürece resmi tatil değildir. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler tarafından idari izin ilan edilmektedir. idari izin sadece devlet kurumları, PTT, banka gibi kamu kurumları için geçerlidir. Pazar iş günü olarak çalışan özel kuruluş çalışanları yıllık izin kullanmadıkları sürece izinli sayılmayacaklardır.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü 2022 Pazar gününe denk geliyor. Hafta sonuna denk gelen 1 Mayıs’ta bu yıl ekstra bir tatil avantajı bulunmuyor. 1 Mayıs resmi tatil dönemini 2 günlük hafta sonu tatil fırsatıyla değerlendirmek istersen tatilsepeti haftasonu turları sayfasını inceleyebilir, Emek ve Dayanışma Günü’nde kutlamalara katılarak keyifli bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Bu yıl Ramazan Bayramı arefesi de 1 Mayıs Pazar günü başlıyor.

Bayramdan bir gün öncesi olarak belirlenen arefe günü bu yıl 1 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Tüm bayram hazırlıklarının bugün başladığı, ailelerin evlerini hazırladığı ve çocukların bayramlıklarını giymeyi heyecanla beklediği arefe gününün ardından 2 Mayıs Pazartesi Ramazan Bayramı’nın ilk günü olarak takvimlerde işaretlendi.

2022 Ramazan Bayramı tatili 1 Mayıs Pazar arefe günü ile başlıyor. Ramazan Bayramı hangi gün? diye merak edenler Pazartesi günü bayramın birinci günü. Resmi tatil günleri arasında yerini alan bayram tatili 2  Mayıs Pazartesi başlıyor, 3 Mayıs Salı bayramın ikinci günü olurken 4 Mayıs Çarşamba ise bayramın üçüncü ve son günü olarak takvimlerde işaretleniyor. Resmi tatilin başlangıç günü, 1 Mayıs Pazar yarım gün arefe tatili.  Ramazan Bayramı tatili kaç gün? diye merak edenler hafta sonu tatiliyle birleştirenler için bayram tatili 2022 yılında 5 gün olacak. 2 gün ek izin alarak 9 gün tatil yapma fırsatı elde etmeniz de mümkün. 9 gün bayram tatili fırsatı yakalayabileceğiniz bu dönemde Ramazan bayramı otelleri ekstra indirimler ile uygun fiyatlı tatilin de kapılarını aralıyor. Yurtdışı Ramazan Bayramı turları arasında tercih yapacaksanız bu dönemde İtalya’yı ve Amsterdam’ı mutlaka görmelisiniz! Erken rezervasyon döneminde yapacağınız tatil seçimleri ile %50’ye varan indirimlerden yararlanabilir, aileniz ve sevdiklerinizle tüm kışın yorgunluğunu atabileceğiniz tatil fırsatı yakalayabilirsiniz. Resmi tatiller arasında bulunan 2022 bayram tatili fırsatlarından haberdar olmak için e-bültene abone olmayı unutmayın!

2022 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı bu sene Perşembe gününe denk geliyor.  Haftanın son iş gününden bir gün önceye denk gelen 19 Mayıs resmi tatili ile 1 gün ekstra izin alarak haftasonu tatiliyle birleştirip  toplam 4 gün tatil planı yapabilirsiniz. Yaz tatili fırsatı yakalayabileceğiniz Mayıs ayında Akdeniz kıyıları ve Güney Ege sahilleri sıcacık havası ile sizleri bekliyor olacak. Kıbrıs, eğlenceli ve konforlu otelleri ile bu dönemde tatil yapmak için oldukça elverişli. Önceden yapacağınız rezervasyonlar ile uygun fiyatlı tatil fırsatları yakalamanız da mümkün. 4 günlük tatilde Karadeniz’in muhteşem yaylalarını keşfetmek ve Karadeniz kültürünü yakından görmek için turları tercih edebilirsiniz. 4 günlük tatil süresi boyunca yurtdışı turlarını değerlendirerek yeni yerler keşfedebilir, haftasonu tatili yapabileceğiniz gibi kutlamalara katılarak dolu dizgin bir bayram geçirebilirsiniz.

15 Temmuz 2022 Cuma günü Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak kutlanacak. Haftasonu tatili ile birleşen 15 Temmuz gününde, anma programlarına katılıp, tatil programı yapabilirsiniz. Dilerseniz bu yıl 2 gün ek izin alarak 15 Temmuz Milli Birlik Günü’nü Kurban Bayramı tatili ile birleştirerek uzun soluklu bir tatil yapabilirsiniz.  Çeşme, bu dönemde eğlenceli tatiller için en güzel rotalardan biri. Bodrum da her yıl olduğu gibi eğlenceli tatilin tartışılmaz adreslerinden biri olmaya devam ediyor. Son dakika fırsatlarını değerlendirerek Bodrum ve Çeşme gibi bölgelerde uygun fiyatlı tatil yapmanız mümkün.

2022 Kurban Bayramı 8 Temmuz Cumartesi arefe ile başlıyor. 9 Temmuz Cumartesi günü ise Kurban Bayramı’nın birinci günü olarak belirleniyor. Dört gün süren dini bayram 12 Temmuz Salı akşamı sona eriyor. Kurban Bayramı tatili kaç gün? sorusunun cevabı bu yıl geçen yıllar gibi uzun soluklu bir tatil maalesef yok. Kurban Bayramı tatilini 2 gün ek izin alarak Demokrasi ve Milli Birlik Günü tatiliyle birleştirerek 9 gün süren bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz. Resmi tatiller ve ek izinlerle 9 gün sürecek tatil boyunca Kurban Bayramı turlarına katılabilir, yurtiçindeki pek çok otelde muhteşem tatil fırsatı yakalayabilirsiniz. 9 gün sürecek olan Kurban Bayramı ve 15 Temmuz tatillerini yurt dışında değerlendirmek isteyenler içi pek çok şehri görebileceğiniz 5 günlük Balkan turları, Viyana-Prag-Budapeşte gibi bayram turları sizleri bekliyor. Eğer uzun soluklu tatil boyunca bir otelde konaklamak isterseniz Kurban bayramı otelleri arasından  seçim yaparak konforlu ve güvenli bir şekilde tatil yapabilirsiniz. Şehirlerarası seyahat için aşı gerekli mi? diyorsanız aşı olmadan seyahat edilebilir mi?  yazımızı inceleyebilirsiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramı 2022 yılında Salı gününe denk geliyor. İsterseniz Zafer Bayramı kutlamalarına katılabilir ya da 1 gün ek izin alarak haftasonu tatil fırsatını Ağva otelleri gibi yakın destinasyonlarda geçirebilirsiniz. Bu dönemde Ağva ve Şile gibi destinasyonlarda hem doğa tatili hem de deniz tatili yapmanız mümkün. 30 Ağustos resmi tatilini hafta sonu tatiliyle birleştirecekler için 4 günlük muhteşem bir tatil fırsatı doğuyor.

29 Ekim 2022’de cumhuriyetin ilanının 99. yılını kutlayacağız. Cumartesi gününe denk gelen resmi tatilde kutlamalara katılabilir ya da 28 Ekim Cuma  günü yarım gün tatil fırsatını değerlendirerek haftasonu tatili için yurt içi ve yurt dışı tatil destinasyonlarını değerlendirebilirsiniz.Yarım gün izin alarak 3 günlük bir sonbahar tatili planı yapabilirsiniz. 28 ekim yarım gün mü? diye merak edenler için sevindirici haber, her yıl olduğu gibi 2022 yılında da 28 Ekim Cuma yarım gün olacak ve yarım gün çalıştıktan sonra resmi tatil başlayacak. Sonbahar döneminde Abant gibi doğa tatilinin ilk adresleri yeşilin ve sarının her tonunu gözler önüne seriyor. Buradaki bungalov evler sonbahar tatiline uygun bir atmosferde tatil yapmanızı sağlıyor. 29 Ekim tatilinde Ankara turları da sizler için yeni keşif rotalarından olacaktır. Bu dönemde Ankara’ya düzenlenen turlarda anıtkabir, eski TBMM ve pek çok müzeyi gezme fırsatınız olacaktır. Siz de Cumhuriyet Bayramı tatilini keyifli bir rota ile değerlendirmek isterseniz tatilsepeti’nin sunduğu binlerce ürün arasından tercih yapabilir, 29 Ekim Tatil Önerileri yazımızı okuyarak rotanızı oluşturabilirsiniz.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım, hiçbir zaman resmi tatil olmamıştır. Bayrakların yarıya indiği 10 Kasım’da  saat 9:05’de saygıyla anma törenleri düzenlenmektedir. 10 Kasım resmi tatil olmadığı için tüm okullar, devlet kurumları, bankalar ve resmi kurumlar hizmet vermeye devam etmektedir.

1. dönem ara tatil Kasım 5’de başlıyor. 15 Kasım Pazartesi başlayan ilk ara tatil 19 Kasım Cuma gününe kadar devam edecek. Ara tatilde çocuklarınızla birlikte sonbaharın tadını çıkarabileceğiniz ve kışı karşılayabileceğiniz tatil rotalarını tercih edebilirsiniz. Abant, Uludağ, Bursa, Eskişehir gibi çeşitli destinasyoları ziyaret edebilir, haftasonu tatiliyle 9 gün sürecek olan ilk ara tatillin keyfini çıkarabilirsiniz.

MEB 2021-2022 eğitim takvimine göre Sömestir tatili 24 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında yapılacak.15 Tatil ne zaman başlıyor diye merak edenler ilk dönemin bitmesini heyecanla bekliyor. 6 Eylül tarihinde başlayan 2021-2022 eğitim öğretim yılı 15 tatille birlikte ilk dönemini tamamlayacak. Tüm çocukların heyecanla beklediği kış tatili fırsatını da beraberinde getiren 15 tatil, 21 Ocak Cuma günü başlıyor. İlk dönem karnelerini alacak olan çocuklarınıza hem karne hediyesi vermek hem de onlar kadar yorulmuş velilere keyifli bir dinlence sunmak için sömestir otelleri sizleri bekliyor. 7 Şubat Pazartesi gününe kadar devam edecek olan sömestir tatili takvime bakıldığında hafta sonlarıyla birlikte 16 günlük bir tatil fırsatına dönüşüyor. Bu uzun soluklu resmi tatiller fırsatlarını kış tatili rotaları ile değerlendirmek için Uludağ, Palandöken, Erciyes, Kars gibi şehirleri tercih edebilirsiniz. Çocuklar ve öğretmenler için resmi tatil günleri arasından sayılan sömestir tatilinde hem sizin hem de çocuklarınızın keyifli destinasyonları tatilsepeti’nin geniş ürün yelpazesiyle keşfedebilirsiniz.Yakın bölgelerde kısa soluklu bir kar tatili yapmak için Kartepe ve Abant otelleri  hem size hem de çocuklarınıza eğlenceli bir yarı yıl tatili geçirme fırsatı sunuyor. Kış dönemi tatili için tarihin gizemli sokaklarında dans etmek isteyenler için Göbeklitepe turları güzel bir alternatif olabilir.

2021-2022 MEB Eğitim Takvimine göre Nisan ara tatili  11-15 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Hafta sonu tatilleriyle birlikte 8 günlük bir tatil fırsatı da sizleri bekliyor. Çocuklar ve aileleri için bir haftalık tatil fırsatı 2. dönem ara tatili ile doğuyor. Öğrencilerin yıl ortasında heyecanla beklediği 2. dönem ara tatil  8 Nisan 2022 Cuma günü başlıyor. Eğitim öğretime bir hafta boyunca ara verilecek ve ders zili  18 Nisan Pazartesi günü yeniden çalacak. 2. dönem ara tatilini tatilsepeti ara tatil otelleri kampanyaları ile değerlendirebilirsiniz. Ara tatil otelleri bir haftalık tatil boyunca indirimli fiyatlarla hizmet verecek. Baharın gelişiyle huzurlu bir hafta geçirmek isterseniz Antalya, Kıbrıs gibi Akdeniz bölgelerini tercih edebilirsiniz. Yakın bölgeleri tercih etmek isterseniz Ormanya turları gibi günübirlik turlara katılabilirsiniz.

2022 Ocak ayından itibaren dini ve milli bayramlar resmi tatil günleri sayısı 17 gün olarak belirlendi. Ek izinler almanız durumunda 35 gün izin yapmanız mümkün. Resmi tatiller ve okulların kapalı olduğu dönemlerde birbirinden güzel ve eğlenceli tatil fırsatları sizleri bekliyor.

2022 öğretim yılında yaz tatili 17 Haziran 2022 Cuma günü başlıyor. 3 ay boyunca sürecek olan yaz tatili çocukların ve ailelerin tüm yılın yorgunluğu atmak için muhteşem bir fırsat. 3 ay tatil boyunca birbirinden güzel tatil fırsatları yakalayabilirsiniz. Yaz tatili döneminde ayrıca Kurban Bayramı resmi tatil günleri çocuklarınızla yeni rotalar keşfetmeniz için muhteşem bir fırsat. Resmi tatil günleri arasında size uygun tarihi belirleyerek tatilsepeti fırsatlarına hemen göz atın!

Çocuklar ve aileler 3 ay sürecek olan yaz tatili boyunca hem eğlenme hem de dinlenme fırsatı bulacak. 2022 okulların açılma tarihi 12 Eylül Pazartesi olarak takvimlere işaretlendi. Çocuklu ailelerin yaz tatili planlarını okulların açılacağı 12 Eylül tarihinden önce yapması gerekiyor. Yaz tatili döneminde uygun fiyatlı tatil yapmak isterseniz erken rezervasyon kampanyalarını sakın kaçırmayın! Çocuklu aile otelleri, aquapark oteller gibi yüzlerce otel tatilsepeti.com’da sizler için bir araya geldi!

Müslüman aleminin her yıl kutladığı iki dini  bayram bulunuyor. Bu dini günlerin tarihleri hicri ve miladi takvimin farklıllığından dolayı her yıl 10 gün öne geliyor. Dini bayramlarımız;

Ramazan Bayramı: Ramazan’ın ardından gelen ve 12 Mayıs Çarşamba günü arefe günüyle başlayan ve 3 gün sürecek olan dini bayramdır.

Kurban Bayramı: Bu yıl Temmuz ayına denk gelen Kurban Bayramı 19 Temmuz Pazartesi arefe günü ile başlayan ve 4 gün boyunca devam edecek olan dini bayramdır.

Tüm ulusun ortak bir sevinç ve coşkuyla kutladığı milli bayramlar, her yıl aynı tarihlerde kutlanıyor. Milli bayramlarımız;

Yorum Yaz