Anasayfa TELEVİZYON Tozkoparan Dizisi Nerede Çekiliyor Manzaralı Orman Neresi?

Tozkoparan Dizisi Nerede Çekiliyor Manzaralı Orman Neresi?

by kacgun
tozkoparan dizisi nerede cekiliyor manzarali orman neresi gundem kulisor

Trt1 de ekrana gelen Tozkoparan Dizisi Nerede Çekiliyor, Hangi İl İlçe Manzaralı Yer Orman Neresi?  Tozkoparan dizisinde genel olarak çocuk oyuncular yer alıyor. Bu yüzden de hem çocuk hem de büyük izleyicilere hitap eden bir dizi olacak.

Tozkoparan Dizisinde çocukların gittiği okul ve orman neresi nasıl gidilir? Öncelikle belirtelim ki Tozkoparan Dizisi İstanbul ilimizde Beykoz‘da çekiliyor. Tozkoparan Dizisinde çocukların gittiği ormanda Beykoz yakınlarında bulunan ormandır. Gizemli Yabaninin de bulunduğu orman sahneleri de Beykoz’da bulunan ormanlarda çekildi. Yine Beykoz belediyesinin ve milli eğitim müdürlüğünün izni ile okulda da çekimlere izin verildi. Yani Sonuç olarak Tozkoparan İstanbul’da Beykoz ilçesinde çekiliyor..
Tozkoparan dizisinin çekildiği okul neresi nerede: Mete ve ailesinin de yeşillikler içindeki bu resmini sizlerle paylaşmazsak olmaz: Tozkoparan İstanbul şehrimizde Beykoz ilçesinde çekiliyor..

Tozkoparan dizisinin çekildiği köy kasaba neresi sorusuna bu manzarayı ve güzel görünümü paylaşarak yanıt verelim: Tozkoparan İstanbul’da Beykoz ilçesinde çekiliyor..
Tozkoparan dizisi pazar günü yayınlanmaya başlıyor. Tozkoparan dizisinde çocukların Salih’le (Yaban lakabını verdiler çocuklar) tanıştıkları orman ve okçuluk çalıştıkları orman nerededir? Adı nedir? Tozkoparan dizisi nerede çekiliyor? Bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz. Tozkoparan İstanbul’da Beykoz ilçesindeçekiliyor.. Mekanlar ve orman manzaralı yerler Beykoz ilçemizin üst kısımlarında bulunan  ormanlık alandır..
Tozkoparan dizisi konusu bilgileri; Mete akciğer hastalığı olan ve İstanbul’da yaşayan bir çocuktur. Onun tedavisi için ailesi küçük bir kasabaya taşınırlar.Mete içine kapanık zeki bir çocuktur ancak astım hastasıdır. Mete okçuluğa karşı ayrı bir ilgi duymaktadır. Hastalığı onun bu sporu yapmasına engel olmaktadır. Mete’de okçu olmanın hayaliyle yaşar.
Mete’nin annesi de hastalığından dolayı sürekli Mete’nin üzerine titrer. Mete’nin hastalığı yaşadıkları İstanbul’da ki hava kirliliğinden dolayı daha da ağırlaşır. Bu yüzden ailesi ani bir kararla il değiştirip Mete’nin sağlığı için yeşili bol bir kasabaya taşınırlar. Tüm aile ilk başlarda çok zorlanırlar. Hem okullarından arkadaşlarından doğup büyüdükleri ortamdan uzak kalırlar. Bu yüzden ablası Mete’yi suçlar bu durumdan dolayı.
Mete okula başlar ve okulunda okçuluk eğitiminin verildiği öğrenir. Okçuluk üzerine iki takım vardır Kara Yel ve Mavi ay. Bu iki okçuluk takımı hem maddi manevi hem kişilik olarak birbirine zıt çocuklardan oluşmaktadır. Bu yüzden sürekli rekabet içerisindedirler. Hocaları da onları yıl sonu müsabakalarına sokmak için çalıştırmaktadır.
Mete’nin babası okul müdürü olduğu için Kara Yel takımına katılır ancak bu takımla anlaşamaz. Mavi Ay takımına katılır. Burada sever ve sevilir.Mete istediği takımı ve okçuluk sporunu bulmuştur. Burası Mete’ye iyi gelir. Zamanla hastalığı da iyileşecektir. İstediği sporla da uğraşmaktadır.
Mete’nin hayatı ormanda yaşayan eski bir okçu olan ve insanlardan uzak kalan Salih’le tanışınca değişir. Salih çocukların ısrarı üzerine onları çalıştırmayı kabul eder. Salih amcaları sayesinde hem kişilik ahlak yönünden olgunlaşırlar hem de sporu pekiştirirler. Mavi Ay ve Karayel takımı arasında savaş devam eder. Mete yeni hayatına alışmaya çalışmaktadır.
Tozkoparan dizisi pazar günü yayınlanmaya başlıyor. Tozkoparan dizisinde çocukların Salih’le (Yaban lakabını verdiler çocuklar) tanıştıkları orman ve okçuluk çalıştıkları orman nerededir? Adı nedir? Tozkoparan dizisi nerede çekiliyor? Bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

İlginizi Çekebilir

2 comments

yusuf sabri 30 Ağustos 2019 - 09:56

ben çok seviyorum hatta rüyamda metenin takımıyla ok attığımı görüyorum ben ok atmayı biliyorum ben bursada yaşıyorum inşallah allahım istanbul beykozada gitmeyi nasip eder. eğer buyorumu mete yada arkadaşları görür se nolur benim için yorum yazsınlar

Reply
METEYİ ÇOKK SEVEN BİRİ 20 Temmuz 2019 - 13:19

BEN METEYİ ÇOKK SEVİYORUM RESMEN AŞIK OLDUM DİYEBİLİRİM. <3
İNŞALLAH BENİM YAŞADIĞIM YEREDE GELİRLER. <3
( İNŞALLAH )<3
<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3< <3 <3 <<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

Reply

Yorumlar

Kaçıncı aydayız 04 ve 23 Nisan ne günü, bugün dünya ne günü: Şansını Dene Günü (Take a Chance Day), İmkansız Astronot (Doctor Who) Günü (Impossible Astronaut Day), Aşıklar Günü (Lover’s Day),

Son Eklenenler

Çok Okunanlar

Takvim 2024 – KaçGün