Anasayfa » Doğal Dalgalı Saç Yapımı Resimli Anlatım

Doğal Dalgalı Saç Yapımı Resimli Anlatım

Oldukça pratik ve kolay bir şekilde sizde Doğal dalgalı saçlara sahip olabilirisniz bayanlar..Yapmanız geekenler şunlar.Duştan çıktıktan sonra fazla suyu havluyla alın. Saçlar hafif nemli haldeyken yapacağınız örgüler daha uzun süre dayanır. Duştan sonra saçlarınıza sürdüğünüz bir nemlendirici varsa bu aşamada yarım yemek kaşığı kadar kullanabilirsiniz. Nemlendiriciyi sürdükten sonra geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayın. Artık saçlarınız doğal dalgalı modeli için yapacağınız örgülere hazır. İri dalgalı saç için büyük örgüler, daha sık dalgalar için küçük örgüler kullanabilirsiniz. 4-5 büyük örgü saçlarınıza iri dalgalar verecektir.Saç Örgülerini bitirdikten sonra saç kurutma makinesiyle kurutabilir veya 1-2 saat kurumasını bekleyebilirsiniz. Eğer gece örgülerle yatarsanız dalgalı saç modelini daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Doğal dalgalı ve hızlı saç nasıl yapılır ? resimli anlatımı / Doğal dalgalı saç yapım

Doğal dalgalı ve hızlı saç nasıl yapılır ? resimli anlatımı

İlk olarak saçınız nemli olmalı.
2 veya 4’e ayırabilirsiniz size kalmış. (Resimde 2’ye ayrılmış.)
Saçınızı ayırdıktan sonra içeri doğru büküyorsunuz.
Ve saçınız kuruyana kadar sık sık çeviriyorsunuz. Sıkı olmalı.
Resimde yok ama isterseniz düzleştirici ile saçınız içeri doğru bükülmüşken üzerinde tutabilirsiniz.
Saçınız kuruduktan sonra salıyorsunuz. İleri geri sallayın saçınızı ve işte bu kadar :)

sac masasi 1c0

Evde İri Dalgalı Perma Yapımı – Resimli Anlatım


Adım 1

Evde düzleştiriciyle veya acı veren bigudilerle dalgalı saç yapmaktan usanmışsanız, çok hoş ve ellerimiz yanmadan kolayca uygulayabileceğimiz bir model anlatıyoruz. Bize gerekli olan sadece 2 şey biri tarağımız birde minik lastik tokalarımız.Önce saçımızı nemli halde iken hafif spreyliyoruz ve tarıyoruz.

Adım 2

Daha sonra saçımızı dalgalarımızın sıklığına göre tutam tutam ayırıyoruz .Çok sık bir dalga istiyorsak az bir tutam saç, iri dalgalar istiyorsak saç tutamlarımızı fazlalaştırıyoruz.Ve ayırdığımız saçlarımızın uçlarından tutarak önce kendi etrafında buruyoruz sonra burgu küçüldükçe burgu etrafında saçı doluyoruz.

Adım 3

Bölümlere ayırıp önce kendi etrafında burduğumuz daha sonra burgunun etrafına doladığımız saçımıza minik saç lastiklerini doluyoruz.Ve en az 7-8 saat bekliyoruz,gece uyumadan önce uygularsak daha sağlam dalgalarımız olur.

Adım 4

Minik lastik tokalarımızı çözüyoruz.Ve saçımız yarım saat o şekilde bırakıyoruz böylece bir sonraki işlemi uyguladığımızda düzleşme oluşmasın.

Adım 5

Şimdi ise saçlarımızı alttan başlayarak burgularımızı dalga haline getirmeye başlıyoruz.Bu işlemi kesinlikle bir tarakla yapmayalık,ellerimizi tarak olarak kullanalım ve kuru olmalarına dikkat edelim.Elimizi biç kepçe gibi saç tutamlarının her birini aşağıdan yukarıya doğru çekelim,böylece burgularımız bir çok iri dalgaya dönüşmüş olacak.

Adım 6

En son işlem olarak saçımıza istediğimiz şekli verip spreylemek.Tabiki uzun süre bu kadar sık dalgalarınız kalmayacak bir kaç saat sonra biraz daha iri dalgalar oluşacak.Ve arasıra başınızı öne eğip biraz karıştırırsanız dalgalarınız su dalgası haline gelir bu şekilde de uygulayabilirsiniz.

Yorum Yaz