Anasayfa » aşk » Gezegen Saatleri Nedir?

Gezegen Saatleri Nedir?

1 gün, 24 saatlik dönem içinde gezegenlerin Güneş ile çeşitli açıları sebebi ile etkilerinin daha yoğun ve baskın göründüğü saat dilimleridir. Günün mevsimsel konumuna göre 45 dakika ile 3 saatlik zaman dilimleri arasında gezegen saatleri geçerli olur. Örneğin, biz saat 11:00 derken eskiler buna Merkür saati derlerdi. Elbette her gün saat 11:00 ile başlayan dilim Merkür saati anlamına gelmez. Biz Güneş Ay takvimi kullanırız.
Modern insan miladi takvimden tutun yeni Çin takvimine kadar zamanın niteliğinden ziyade yalnızca akış hızı ile ilgilenmektedir. Gezegen saatleri, bir gün içindeki bu akış hızının niteliklerini inceleme sanatıdır. Örneğin Merkür saatinde iletişimleriniz ve haberleşmelerinizde problemleriniz daha az olurken, Venüs saati erotizm, aşk, sevgi ilişkileri, cinsellik, sanat ve çocuklar ile ilişkiler için uygundur. Mars saati, spor, fiziksel tüm aktivasyonlar ve dayanıklılık gerektiren uğraşlar için geçerlidir. Satürn saati dinlenmek, okumak ve bireysel entellektüel gelişimimizi sağlamak, Jüpiter saati eğlenmek, arkadaşlarla buluşmak, para ve finans ile ilgili işlerde başarı sağlamak için kullanılabilir.
Güneş saati kişiliğimizin çok güçlü olduğu, rahatlıkla sözümüzü dinletebileceğimiz, rekabete girebileceğimiz bir zaman dilimi olurken, Ay saati kadınlarda verimlilik, hamilelik, kişisel bakım, erkeklerde ise yakın sosyal ilişkiler, duygular ve para ile de ilişkilendirilebilir.
Gezegen saatlerinde Uranüs, Neptün ve Plüton gibi genel ve daha ziyade toplumsal nitelikleri ifade eden sembolizmler kullanılmamaktadır. Çin’de, yukarıda anlatılanlara benzeyen, Çin Astrolojisi temalı saatler hala kullanılmaktadır.

Yorum Yaz