Anasayfa YAŞAM Sevgiliye seni seviyorum diyemeyenler için farklı yollar dolaylı cümleler

Sevgiliye seni seviyorum diyemeyenler için farklı yollar dolaylı cümleler

Aşkını karşıdakine direk olarak seni seviyorum şeklinde söyleyemeyenler için bunu dolaylı yollarda anlatabilecekleri bir çok seçenek mevcut. Yani sadece seni ve seviyorum kelimelerine takılıp kalmak zorunda değilsiniz.

Aşkınıza onu sevdiğinizi anlatmak için oldukça ilgi çekici ve onun hoşuna gidecek bazı cümle kalıpları kullanabilirsiniz. Bu şekilde sevgilisine “seni seviyorum” derken utanıp sıkılıp çekinenler varsa bu eksikliğinin üstesinden bu şekilde kolayca gelebilir. Bunun dışında her gün seni seviyorum demek artık klişeleşmiş bir hal almışsa ve bundan sıkılmaya başladıysanız bu işe biraz renk katmak da güzel olur.

Peki sevgiliye seni seviyorum demenin değişik yolları nelerdir?

– Bazen kocamın kahvaltı tostuna bir aşk mesajı yazarım. Bunun için kurabiye kalıbımı kullanıyorum – özellikle de sevgililer gününde kullandığım kalpli kalıbı -. Ekmeğe bir kere basıyor ve ardından tost haline getiriyorum. Yerken yüzündeki gülümsemeyi görmek beni de mutlu ediyor.

– Her zaman yastığının altına onu ne kadar sevdiğimi anlatan bir kart bırakırım, uyumadan önce onu okuyarak uyur.

– Eşim işi gereği sık sık seyahat etmek zorunda kalıyor. Ben de evde olmadığı her gün için ona bir hediye alıyorum ve mutfak masasının üstüne, geldiğinde kendisinin bulması için diziyorum. Bu hediyeler onun en sevdiği parfüm, taze çiçekler ya da el yapımı bir takı olabilir. Onu şaşırtmaya bayılıyorum.

– Eşimin çekmecesine küçük aşk notları, karikatürler, şakalar ya da kısa alıntılar içeren notlar bırakırım. Ne zaman neyle karşılaşacağını hiçbir zaman bilemez. Görür görmez ilk yaptığı şey beni bulmaktır.

– Gece duş aldığımda buğulu aynaya not yazarım. Ertesi sabah işe gitmeden önce o duş aldığında buharlanan aynada benim notumu okur.

– Eşim her gece uyumadan önce dişlerimi fırçalamam için macunu diş fırçama koyup benim için hazırlar. Yeryüzündeki en tatlı koca!

– Eşimin en sevdiği spor programlarını ve filmleri kaçırmaması için hatırlatıcı ayarlıyorum. Haberi olmadığından aniden sevdiği bir şeyle karşılaşmak hoşuna gidiyor. Ayrıca o bunları izlerken ben de kendime zaman ayırmış oluyorum; manikür ve pedikürümü yapıyorum ve işte karşısındayım!

– Kocam her sabah işe gitmeden önce benim için kahvaltı masası hazırlayıp gider, reçelleri çıkarır, portakal suyu sıkar, servis de yapar. Bu çok önemli benim için, onun tek olduğunu düşünüyorum.

– Eşimin her sabah benimle erkenden kalkmasına aşığım! Onun işi benimkinden geç başlıyor, dolayısıyla ben kalktıktan sonra o uyumaya devam edebilir ama öyle yapmıyor. Ben işe gitmek için hazırlanırken o da üç çocuğumuzu okullarına göndermek için hazırlıyor, okul malzemelerini kontrol ediyor. Bu yaptığı beni ve bizi ne kadar sevdiğinin göstergesi!

Yorum Yaz