Anasayfa Genel Doğal el kremi yapımı çok kolay!

Doğal el kremi yapımı çok kolay!

by kacgun
dogal el kremi yapimi cok kolay

Doğal-bitkisel  el kreminin resimli yapılışı;

Evde kendi el kreminizi kendiniz yapmaya ne dersiniz?

Kozmetik ürünlere bol bol para harcamak istemiyorsanız ya da evde çok boş vaktiniz varsa, canınız sıkılıyorsa ve bu zamanı faydalı bir şeyler yaparak değerlendirmek istiyorsanız bitkisel el kremi yapmak iyi bir alternatif olabilir.

Peki doğal el kremi nasıl yapılır nasıl hazırlanır?

Ellerin yaşlanmasını engelleyen, derinlemesine nemlendiren kremlere her zaman ihtiyacımız vardır. Marketlerde satılan birçok krem, içerisinde paraben ve türevlerini barındırıyor. Son zamanlarda bazı ürünlerin üzerinde parabensiz ibareleri görülse de, hem ekonomik olması hem de içerisinde bulunan malzemelerden haberdar olabilmek için el kreminizi kendiniz hazırlayabilirsiniz.

2 kaşık vazelin
2 kaşık gliserin
2 kaşık limon suyu
1 tatlı kaşığı da sızma zeytinyağı

Eklenir ve birbirine karıştırılarak, boş bir krem kutusuna koyulur. Günde birkaç defa rahatlıkla kullanabileceğiniz doğal el kremi, ellerinize rahatlık verecektir. Gliserin, nem verir; limon suyu, C vitamini sayesinde cildi besler; zeytinyağı ise, E vitamini barındırarak kırışıklıkları önler.

Ellerimiz soğuğa, güneşe ve deterjanlara maruz kalarak çok çabuk yıpranır. Kuruyan, çatlayan ve nemsiz kalan el ise, kırışmaya çok müsaittir. Yaşlanma belirtileri başladıktan sonra geri dönmek zordur; bu nedenle zamanında önlemini alıp, bakımını yapmak gerekir. İlk bakışta göze çarpan ve yaşı belli eden uzuvlardan biri de ellerdir. İyi bir bakım yaparak ve sık sık nemlendirerek onları olduğundan daha iyi hale getirebilirsiniz.

Yorumlar

Son Eklenenler

Çok Okunanlar

Takvim 2024 – KaçGün