Ad kavmi neden helak oldu?

Hz Hud’un peygamber olarak gönderildiği kavimdir. Hz Nuh’un oğullarından Sam’ın torunlarından Ad’ın nesli olan kavimdir.Ad kavminin yaşadığı yer Yemen’de Aden ile Umman arasında bulanan Ahkaf diyadır. Bu bölgeye Şihr adı da verilmiştir.

Ad kavminin yaşamış olduğu bölgenin toprağı çok verimli, yağmuru boldu. Bölge çok güzel ve gösterilşi bir görünüme sahipti. Ne var ki bölge halkı dejenere bir hayat sürüyordu. Peygamberlerinin kendilerine yaptıkları hatırlatmalara yüz çevirdiler, güzel ahlakı yaşamaya davet edildiklerinde halde Allah’a ortak koşmaya  ve zalimliklerine devam ettiler. Bunun üzerine Allah’ın helakı ile karşılaştılar ve yüksek sütunlarla inşaa edilmiş şehirleri kum fırtınası sonucunda helak oldu.ad kavmi neden helak oldu

Ad Kavmi kimdir? Ad Kavmi nerede yaşamıştır/ Ad Kavminin yaşadığı bölgeye verilen isim nedir? Ad Kavmi ile ilgili detaylı bilgi.

Hz Hud’un peygamber olarak gönderildiği kavimdir. Hz Nuh’un oğullarından Sam’ın torunlarından Ad’ın nesli olan kavimdir.Ad kavminin yaşadığı yer Yemen’de Aden ile Umman arasında bulanan Ahkaf diyadır. Bu bölgeye Şihr adı da verilmiştir.

AD KAVMİ NEDEN HELAK OLDU

Ad kavminin yaşamış olduğu bölgenin toprağı çok verimli, yağmuru boldu. Bölge çok güzel ve gösterilşi bir görünüme sahipti. Ne var ki bölge halkı dejenere bir hayat sürüyordu. Peygamberlerinin kendilerine yaptıkları hatırlatmalara yüz çevirdiler, güzel ahlakı yaşamaya davet edildiklerinde halde Allah’a ortak koşmaya  ve zalimliklerine devam ettiler. Bunun üzerine Allah’ın helakı ile karşılaştılar ve yüksek sütunlarla inşaa edilmiş şehirleri kum fırtınası sonucunda helak oldu. ad kavmi insanlarının boyları

AD KAVMİ DEV İNSANLAR


Medya’ya sızan resimlerin sahte olmadığı, bulunan iskeletin yaklaşık 12 metre uzunluğunda olduğu uzmanlarca doğrulandı… bu dev insanların bazı kaynaklara göre, yüz binlerce yıl onceleri yaşayan “Aad” kavmine ait olduğu sanılıyor’The New Nation’ isimli haber sitesinde yer alan ve görenleri şaşırtan fotoğraftaki iskeletin bir insana ait olduğu öne sürüldü.

İddialara göre, Suudi Arabistan’da petrol araştırmaları yapan ARAMCO şirketi çalışanları tarafından bu dev iskeleti buldu.

ad kavmi insanları Mühendisler durumu yetkililere bildirince bölgeye giriş çıkışları yasaklanıp araştırmalara başlandı. Birçok Müslüman ülkenin gazetelerine de konu olan haberlerde iskeletin helikopterden çekildiği belirtilen bir fotoğrafı da yer aldı.

Bangladeş’teki internet sitesi ise, “Bu iskelet Kuranı Kerim’de belirtilen ve irilikleriyle tanımlanan Ad kavminden birine mi ait?” sorusunu ortaya attı.

Yok edilen kavim: Ad

Kuran-ı Kerim’deki bilgilere göre Ad Kavmi’nin mensupları çok iri yapılı ve güçlüydü. Ancak bu kavim peygamberleri Hud’u dinlemedikleri için cezalandırılarak tamamen yok edildi.

Kemikler Suudi Arabistan din ulemaları tarafından da incelendi. Ulemalar kemiklerin Ad kavmine inandıklarını açıkladılar.

Yazar: kacgun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.