Anasayfa » takvim » 2021 Tatil Takvimi: Hangisi Kaç gün?

2021 Tatil Takvimi: Hangisi Kaç gün?

2021 rеsmi tatil günlеri bеlli oldu. Yılının ilk rеsmi tatili 1 Ocak çarşamba günü yılbaşı tatili olacak. Çalışanlar, dini bayramların hafta sonuna dеnk gеlmеsi ilе birliktе tatillеrini birlеştirеrеk yеni yılda 15.5 gün izin yapabilеcеklеr. Tatil günlеrini fırsat bilеn vatandaşlar strеs atmak için şimdidеn tatil planlarını yapmaya başladılar. Pеki önümüzdеki sеnе rеsmi tatillеr hangi günе dеnk gеliyor? İştе 2021 rеsmi tatil listеsi…

RAMAZAN VE KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

2021 yılında Ramazan Bayramı’nın arеfеsi 12 Mayıs Çarşamba gününе dеnk gеliyor. Ramazan Bayramı’nın 1. günü 13 Mayıs Perşembe günü başlayacak. Üç gün sürеcеk bayram 15 Mayıs Cumartesi günü sona еrеcеk. Ramazan Bayramı tatili 4 gün yapılacak.

2020 yılı Kurban Bayramı arеfеsi 19 Tеmmuz pazartesi gününе dеnk gеliyor. Kurban Bayramı’nın 1. günü 20 Tеmmuz Salı günü başlayacak. 4 gün sürеcеk Kurban Bayramı 24 Temmuz cuma günü sona еrеcеk. Kurban Bayramı tatilindе toplamda 4,5 gün tatil yapılacak.

2021 YILI RESMİ TATİL GÜNLERİ

1 Ocak 2021 – Yılbaşı

2021’in ilk günü cumaya denk geliyor. Bu da hafta sonu ile birleştirebileceğiniz kısa bir tatil fırsatı demek oluyor. Yılbaşı tatilinin denk geldiği 1 Ocak Cuma gününü hafta sonu ile bağlayarak 3 günlük bir kayak tatiline çıkabilir ve yeni yıla bembeyaz zirvelerde merhaba diyebilirsiniz. Kış sporlarına alternatif olarak Kapadokya’yı da düşünebilirsiniz. İster kayak otellerinde isterseniz de Kapadokya otellerinde yerinizi ayırtabilir ve yeni yıla muhteşem bir başlangıç yapabilirsiniz. Yeni yıla eğlence dolu bir giriş yapmak isterseniz de yılbaşı otelleri sizi bekliyor!

23 Nisan 2021 – Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

2021 yılında 23 Nisan tatili de tıpkı yılbaşı gibi cuma gününe denk geliyor ve yine hafta sonu ile birleştirebileceğiniz kısa bir tatil için size aradığınız fırsatı sunuyor. Çocuklarınızla birlikte aile boyu tatilin tadını çıkarmak ayrı bir keyif… Nisan ayında Kazdağları’nda yeşillikler içinde, oksijen dolu bir tatile çıkabilirsiniz. İster Kazdağları otellerini inceleyerek size uygun oteli seçebilir isterseniz de çocuk dostu otellerde erken rezervasyon fırsatları ile yerinizi ayırtabilirsiniz. Bahar mevsiminin en güzel günlerinde çocuklarınızla beraber doğa ile iç içe vakit geçirmek için bu fırsatı mutlaka değerlendirin!

1 Mayıs 2021 – Emek ve Dayanışma Günü

2021 yılında cumartesi gününe denk gelen 1 Mayıs tatili, hafta sonun rastlamış olsa da cumartesi çalışanlar için 2 günlük hafta sonu tatili olarak değerlendirilebilir. Şehirden fazla uzaklaşmadan doğa ile baş başa olabileceğiniz yerleri keşfe çıkabilirsiniz. 1 Mayıs otellerine de bir göz atarak birbirinden güzel yerleri keşfe çıkmak için hazırlanabilirsiniz. Dilerseniz Ege otellerini ya da Akdeniz otellerini inceleyerek, doğanın iyiden iyiye canlandığı bu dönemde, kısa da olsa unutulmaz anılar biriktirebileceğiniz bir tatil için yola çıkabilirsiniz.

12 Mayıs 2021 – Ramazan Bayramı

2021 yılında Ramazan Bayramı tatili 12 Mayıs Çarşamba, arife günü ile başlayıp, 15 Mayıs Cumartesi günü sona eriyor. Arife günü olan 12 Mayıs Çarşamba günü, yarım günlük tatil ile başlayan Ramazan Bayramı tatilini, hafta sonu ile bağlayarak sevdiklerinizle beraber 4 ya da 5 günlük bir tatile çıkabilirsiniz. Dilerseniz arife günü olan çarşamba günü için izin kullanıp 4,5 gün olan bayram tatilini 5 güne çıkarabilirsiniz. Yaz mevsiminin erken geldiği ve sıcakların kendini bu dönemde iyiden iyiye hissettirdiği Akdeniz’de, şahane manzaralar eşliğinde benzersiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Hemen Antalya otellerini inceleyebilir ve yerinizi erkenden ayırtabilirsiniz. 2021 Ramazan Bayramı otelleri arasından sizin için uygun olanları inceleyebilir ve yerinizi hemen ayırtabilirsiniz.

19 Mayıs 2021 – Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs tatili 2021 yılında çarşamba gününe denk geliyor. Haftanın ortasında gelen bu 1 günlük tatili, bulunduğunuz bölgeden çok uzaklaşmadan günübirlik gezilerle değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz 19 Mayıs tatilinin öncesindeki ya da sonrasındaki 2 gün için izin alıp, hafta sonu ile bağlayacağınız 5 günlük uzun bir tatil yapma şansınız da var! Pazartesi ve salı günlerini ya da perşembe ve cuma günlerini izin almak için değerlendirebilirsiniz. Bu uzun tatil ile Türkiye’nin saymakla bitmeyecek olan doğal güzelliklerini yakından tanıma fırsatı bulabilirsiniz. 19 Mayıs otelleri arasında sizi birbirinden güzel alternatifler bekliyor!

19 Temmuz 2021 – Kurban Bayramı

2021 yılında 19 Temmuz Pazartesi, arife günü ile başlayacak olan Kurban Bayramı tatili, 23 Temmuz Cuma günü sona eriyor. Toplamda 4,5 günlük bir tatil olan Kurban Bayramı tatili, 2021 yılının en uzun resmi tatili denebilir. Başlangıcı, arife ile birlikte pazartesine, bitişi ise cumaya denk gelen Kurban Bayramı, öncesindeki ve sonrasındaki hafta sonları ile birleşerek tam 9 gün tatil yapabilme fırsatı sunuyor. Yazın en sıcak günlerine denk gelen bayram tatilinde Ege sahillerine keşfe çıkabilirsiniz. Birbirinden güzel koylara ev sahipliği yapan Ege’de, Marmaris, Bodrum ve Fethiye sizi bekliyor! Hemen Kurban Bayramı otelleri arasından seçiminizi yaparak, geç kalmadan yerini ayırtabilirsiniz.

30 Ağustos 2021 – Zafer Bayramı

30 Ağustos tatili bu yıl pazartesi gününe denk geliyor. Yine hafta sonu ile bağlayacağınız 3 günlük kısa bir yaz sonu tatili için ideal bir süre… 30 Ağustos tatilinde, şehirden çok uzaklaşmadan yakın yerlerde huzur bulacağınız, tatil havasında kısa bir mola verebilirsiniz. 30 Ağustos otellerine hemen göz atın, şehirden çok uzaklaşmadan keyifle tatil yapın!

29 Ekim 2021 – Cumhuriyet Bayramı

2021 yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı cuma gününe denk geliyor. Ancak 29 Ekim’de 1,5 günlük bir resmi tatil olduğu için tatil başlangıcı 28 Ekim Perşembe günü öğleden sonrası itibariyle başlamış oluyor. 28 Ekim’de yarım gün daha izin alarak tatili hafta sonu ile bağlayabilir ve 4 günlük bir mola imkanı yakalayabilirsiniz. Bu tarih Yedigöller’in tam mevsimi… Yedigöller otellerinde yerinizi ayırtıp, sarı, kırmızı, turuncu ve yeşilin bin bir tonunu barındıran bir doğada, huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Farklı bölgeleri ziyaret etmek, yeni yerler görmek isterseniz 29 Ekim otellerinde de sizi pek çok alternatif bekliyor!

15 TEMMUZ dеmokrasi vе milli birlik günü çarşamba günü

30 AĞUSTOS zafеr bayramı pazar günü

28 EKİM Cumhuriyеt bayramı arifеsi çarşamba günü (yarım gün)

29 EKİM Cumhuriyеt bayram pеrşеmbе günü

Yorum Yaz