Anasayfa SOSYAL GÜNLER Diş hekimleri günü mesajları

Diş hekimleri günü mesajları

by kacgun

22 Kasım Diş Hekimleri Günü Kutlama Mesajları ve Sözleri

Bütün Diş Hekimlerinin 22 Kasım Diş Hekimleri Gününü Tebrik Ederim.

Diş Hekimlerimizin Diş Hekimleri Günü’nü ve tüm ağız ve diş sağlığı çalışanlarının Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nı kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.

22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü dolayısıyla tüm Diş Hekimlerinin gününü kutluyor, sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerim.

Dişlerin sağlığın en önemli göstergesidir.

Diş sağlığı çok önemlidir. Bu önemli vazifede bizlere yardımcı olan tüm Diş Hekimlerimize teşekkürü bir borç biliriz. Diş Hekimleri Günü kutlu olsun.

Gülüşümüzün bütün dişleri tamamdı da gençliğimizin üç dişi eksikti. -Barış Bıçakçı

22 Kasım Bilimsel Türk Diş Hekimleri Gününü en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Değerli ağız diş sağlığı çalışanlarımızın Ağız Diş Sağlığı Haftası’nı, diş hekimlerimizin de 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Türkiye’de bilimsel diş hekimliğinin temellerinin 22 Kasım 1908 tarihinde atıldığını ve 1996 yılından itibaren de her 22 Kasım gününün “Diş Hekimleri Günü” olarak kutlanmaktadır.

İnciler bile dişlerinin beyazlığından daha karanlıktır. -Bill Vaughan

Yumuşak huylu ol, fakat keskin dişli kurda cesaret verecek kadar değil. -Sadi Şirazi

Diş Hekimleri Günüyle İlgili Mesajlar

Dişime gelen, işime gelir. İşte ekseriyetin düsturu. – Cenap Şahabettin

Diş ağrısı çok fena şey enişte, dedi. Fakat yeri belli olan, ağrılardan korkmamalı. Derinlerden gelen bazı ağrılar var ki. -Reşat Nuri Güntekin

Ağız Diş Sağlığı Haftası kutlu olsun.

Evvela dişlerimiz döküldü. Sonra saçlarımız. Arkasından birer birer arkadaşlarımız. Şu canım 22 Kasım Diş hekimleri Günü Kutlama Mesajları dünyanın orta yerinde. Yalnız başına yapayalnız. Kırılmış kolumuz, kanadımız. Tatlı canımızdan usanmışız. -Bedri Rahmi Eyüboğlu

Diş ağrısı acı verir, ahmaklık acı vermez. Boş bir kafa hayatı sürdürürken boş bir diş kadar zorluk çıkarmaz. O sadece hasar vericidir, ama hiç kimse ahmaklıktan ölmez. -Aliya İzzetbegoviç

Toprağı işleyen, ekmeği dişler. -Türk Atasözü

Şans bana güldüğünde dişleri döküktü. -Ah Muhsin Ünlü

Özellikle çocukluk çağından itibaren verilecek eğitimlerle ağız ve diş sağlığının korunması alışkanlığını yeni nesillere kazandırmak, toplumsal bilincin oluşması ve geliştirilmesini sağlamak, diş hekimlerimiz ile ailelerin yanı sıra herkesin üzerine düşen önemli bir görevdir. Türk Diş Hekimleri Günü Kutlu Olsun.

Herkesin diş fırçası vardır ama dişlerini fırçalamaz bazıları. Akıl da böyle işte; hepimizde var ama kimi kullanmamakta ısrarlı. -C.Palahniuk

Gerek koruyucu hekimlik gerekse tedavi edici hekimlik açısından üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olan ve bu konuda özveriyle çalışan tüm hekimlerimizin Diş Hekimleri Haftasını kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu nice haftalar diliyorum.

Diş Hekimleri Günü Kutlu Olsun.

Sağlık ordumuzun vazgeçilmez bir parçası olan tüm diş hekimlerimizin Dünya Diş Hekimliği Günü’nü kutluyorum.

Hayat çok kısa dişlerin varken gülümse.

Canım Sevgilim, Diş Hekimleri Günü’nü kutlarım. Severek yaptığın Diş Hekimliği mesleğinde güzel anılar biriktirmeni diliyorum.

Unutulmamalıdır ki, dişler bireyin yaşadığı fizyolojik streslerin kronolojik göstergeleridir. -Sibel Özbudun

Ne tuhaf, insanın yüreği de meğerse dişleri gibi kamaşırmış. Refik Halid Karay

Ruhu paramparça eden hiçbir ıstırap şiddetli bir diş ağrısı, karın ağrısı ya da (sanırım) doğum sancısı kadar gerçek olamaz. -Fernando Pessoa

Oysa gülmeyi seven ağlamaya doğru yol alır; güzel dişler güzel gözleri mahveder. -Victor Hugo

Diş Hekimleri Günü Kutlama Mesajları | MUHTEŞEM SÖZLER

Diş Hekimleri Günü Kutlama Mesajları | MUHTEŞEM SÖZLER

Yazımız 21 Kasım 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Diş Hekimleri Günü Kutlama Mesajları…
22 Kasım 1908, Tıbbiye’de Muallimler Meclisinde ”Dişçi Mektebi” kurulması için müzakerelerin başladığı tarih olduğu için bugün Diş Hekimleri Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Dişçi Mektebi Eğitime ise 1909 tarihinde başlamıştır.

Ülkemizde 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü, içinde bulunduğumuz hafta ise Ağız Diş Sağlığı Haftası olarak kutlanıyor. Hayatınızı etkileyecek kötü sürprizlerle karşılaşmamak için ağız sağlığınızı ihmal etmeyin. Düzenli olarak bir diş hekimine muayene olun.

Bugünle ilgili kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık…

Diş Hekimleri Günü Kutlama Mesajları

Tüm Diş Hekimlerimizin gününü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Diş Hekimleri Günü Kutlama Mesajları

Sağlık camiasının değerli mensupları, güzel gülüşlerimizin mimarları diş hekimlerinin günü kutlu ve mutlu olsun

Gülüşümüzü güzelleştiren tüm Diş Hekimlerinin ve Diş Hekimi adaylarının“22 Kasım Diş Hekimleri Günü” kutlu olsun.

Gülümsemelerimizin ardındaki gizli kahramanlar olan tüm diş hekimlerimizin günü kutlu olsun.Meslek hayatınızda başarılar dilerim.

Ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşması ve korunması için canla başla çalışan değerli diş hekimlerimizin 22 Kasım Diş Hekimleri Günü kutlu olsun

Halk sağlığı, ağız ve diş sağlığının korunması için fedakarca mücadele eden kıymetli diş hekimlerimizin Diş Hekimleri Günü’nü kutluyoruz.

Hayatınızı etkileyecek kötü sürprizlerle karşılaşmamak için ağız sağlığınızı ihmal etmeyin. Düzenli olarak bir diş hekimine muayene olun.

Salgın sürecinde, gönüllü olarak filyasyon ekiplerinde görev yapan, fedakarlıkla çalışan tüm diş hekimlerinin 22 KASIM Dünya Diş Hekimleri Günü kutlu olsun.

Halkımızın ağız ve diş sağlığının korunmasında, her türlü bakım ve tedaviyi özverili çalışmalarla sağlayan Diş Hekimlerimizin; 22 KASIM DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜNÜ kutlar, çalışmalarında kolaylıklar dilerim.

22 Kasım Diş Hekimleri Günü kapsamında; sağlık sektörünün bu çok önemli dalında, özellikle içinde bulunduğumuz salgın hastalık sürecinde dahi fedakârca hizmet veren tüm diş hekimlerimize teşekkürlerimi sunuyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Sağlık ordumuzun en önemli neferlerinden olan, ağız ve diş sağlığımızın korunarak sağlıkla beslenebilmemiz ve sağlıkla gülebilmemiz için canla başla çalışan Diş Hekimlerimizin 22 Kasım Diş Hekimleri Günü kutlu olsun.

Diş fırçalama alışkanlığının eğitimle erken yaşlarda edinilmesi ileriki yaşlarda sağlığı olumlu etkileyen faktörlerin başında geliyor. Çocuklara diş hekiminden korkmamayı düzenli olarak diş muayenesine giderek öğretebiliriz. Diş Hekimleri Günü kutlu olsun

“Ağız ve diş sağlığının korunmasında ve geliştirilmesinde önemli rolleri olan, görevlerini gayret ve özveriyle yerine getiren diş hekimlerimizin 22 Kasım Diş Hekimliği Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, mesleklerinde başarılar diliyorum.”

Toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, bireylerin ağız ve diş sağlığının korunması, her türlü bakım ve tedavinin gerçekleştirilmesinde, özverili çalışmalar yürüten tüm diş hekimlerimizin Diş Hekimleri Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Dünya diş hekimleri günü mesajları ve sözleri!

Diş hekimleri, Dünya Diş Hekimleri Günü kapsamında icra ettikleri meslek dolayısıyla ihya edilmektedir. Dünya çapında kutlanan bu gün, Türkiye’de ilk diş hekimliği okulunun kurulduğu günde kutlanmaya başlamıştır. İşte en güzel Dünya diş hekimleri günü mesajları ve sözleri!

DÜNYA DİŞ HEKİMLERİ MESAJLARI!

Toplumumuzun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlendirilmesi, bireylerin ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesinde, her türlü bakım ve tedavinin gerçekleş

tirilmesinde, özverili çalışmalar yürüten tüm diş hekimlerimizin bu önemli gününü kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.

Gülüşümüzü güzelleştiren tüm Diş Hekimlerinin ve Diş Hekimi adaylarının ’22 Kasım Diş Hekimleri Günü’ kutlu olsun.

Gülümsemelerimizin ardındaki gizli kahramanlar olan tüm diş hekimlerimizin günü kutlu olsun.Meslek hayatınızda başarılar dilerim.

“Ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşması ve iyileştirilmesi için büyük bir özveriyle çalışan tüm diş hekimlerinin, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü kutluyor, sağlıklı günler diliyorum”

“Büyük fedakârlıklarla Ağız ve Diş Sağlığı bilincini oluşturmak ve iyileştirilmesini sağlamak için çalışan tüm diş hekimlerimizin “22 Kasım Diş Hekimleri Günü”nü kutluyor, sağlıklı günler diliyorum.”

Ağız ve diş sağlığı bilincinin oluşması ve iyileştirilmesi için büyük bir özveriyle çalışan tüm diş hekimlerinin, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü’nü kutluyor, sağlıklı günler diliyoruz.

22 Kasım Bilimsel Türk Diş Hekimleri Gününü en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Büyük fedakârlıklarla Ağız ve Diş Sağlığı bilincini oluşturmak ve iyileştirilmesini sağlamak için çalışan tüm diş hekimlerimizin “22 Kasım Diş Hekimleri Günü”nü kutluyor, sağlıklı günler diliyorum.

 

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Kaçıncı aydayız 04 ve 22 Nisan ne günü, bugün dünya ne günü: Fasulye Şeklinde Jelibon Günü (Jelly Bean Day),

Son Eklenenler

Çok Okunanlar

Takvim 2024 – KaçGün