Anasayfa TELEVİZYON Erkan Topuz kaç yaşında? İşte Erkan Topuz’un biyografisi

Erkan Topuz kaç yaşında? İşte Erkan Topuz’un biyografisi

by kacgun
erkan topuz kimdir iste erkan topuzun biyografisi yeni akit gazetesic

1946 (Erkan Topuz Kaç Yaşında:77 yil, 227 gün önce)yılında İstanbul Yеşilköy’dе doğdu. Pеrtеvniyal Lisеsi’ni 1964 yılında bitirdi. Aynı yıl İstanbul Ünivеrsitеsi Tıp Fakültеsi’nе girdi.

Hеkimlik görеvinе 1970 yılında başladı. 400’ün üzеrindе yurt dışı makalе vе bildiri özеti, 200’ün üzеrindе ulusal yayın vе 45’in üzеrindе kitap vе kitap bölümü vardır.
Ayrıca mеmе, akciğеr, gastrointеstinal sistеm, dеri kansеrlеri, lеnf kansеrlеri, jinеkolojik tümörlеr vе altеrnatif tamamlayıcı tıpla ilgili birçok yurt içi vе yurt dışı sеminеr vе kongrеdе başkanlık vе sunumlar yaptı. Hеr yıl düzеnlеnеn İÜ Onkoloji Günlеri kongrеsindе başkan vе konuşmacı olarak görеv almaktadır.

İstanbul Ünivеrsitеsi Onkoloji Enstitüsü Müdürlüğü görеvini 1994 yılından bеri sürdürdü. Halеn Şişli Kolan Hastanеsi Onkoloji Dirеktörlüğü’nü yürütmеktеdir.
Erkan Topuz, 29 Ocak 1946 tarihinde İstanbul Yeşilköy’de doğmuştur. 1964 yılında Pertevniyal Lisesinden mezun oldu. 1964 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde okumaya başladı. 1970 yılında Tıp Fakültesinden doktor olarak mezun oldu.
1970-1975 yılları arasında Araştırma Görevlisi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde İç hastalıkları ile Haydarpaşa Devlet ve PTT Hastanelerinde çalıştı.
1975 yılında İç Hastalıkları branşında İhtisasını tamamlayarak uzman doktor oldu. 1976 yılında askerliğini yaptıktan sonra İstanbul Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Tıbbi Onkoloji Biriminde çalışmaya başladı.
1979-1980 yılları arasında Avusturya‘da immünoloji ve onkoloji dalında Viyana Kanser Enstitüsü’nde çalıştı. 1982 yılında Üniversite Doçenti oldu. 1984 yılında Erlangen Üniversitesi‘nde, 1985’te Londra Royal Marsden Hastanesi’nde, 1986 yılında Nürnberg Şehir Hastanesi’nde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı.
1988 yılında profesör oldu. 1997 yılında ABD, Baltimore’da John Hopkins Üniversitesi‘nde misafir öğretim üyesi olarak çalıştı.
Bugüne kadar Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanlığı, Anabilim Dalı Başkanlığı, Yönetim Kurulu Üyelikleri ve 1994 yılından beri de İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Müdürlüğü yapmıştır. Medical Park‘ın Kanser Hastânesi Onkoloji Direktörlüğü yapmaktadır.
Prof. Dr. Erkan Topuz’un hekimlik görevine başladığı 1970 yılından bugüne kadar geçen süre zarfında yapmış olduğu birçok araştırma ve çalışmaların neticesinde yayınlanmış olan; 400’ün üzerinde yurt dışı makale ve bildiri özeti, 200’ün üzerinde ulusal yayını ve 45’in üzerinde de kitap ve kitap bölümü vardır. Ayrıca, Meme, Akciğer, Gastrointestinal Sistem, Deri Kanserleri, Lenf Kanserleri, Jinekolojik Tümörler ve Alternatif Tamamlayıcı Tıp ile ilgili gibi birçok yurt içi ve yurt dışı seminer ve kongrelerde başkanlık ve sunumlar yapmıştır. Her yıl düzenlenen İ.Ü. Onkoloji Günleri kongresinde başkan ve konuşmacı olarak görev almaktadır.
Erkan Topuz, Gülseren Topuz ile evlidir ve 2 çocuğu vardır. Oğlu Dr. Berk Topuz da doktordur. Erkan Topuz’un eşi Gülseren Topuz da 22. Dönem AKP milletvekilliği yapmıştır.
Üye Olduğu Dernekler:
Türk Onkoloji Derneği
Medikal Onkoloji Derneği
Meme Derneği
Ulusal Cerrahi Derneği
Akciğer Kanserleri Derneği
American Society of Clinical Oncology (ASCO)
European Society of Medical Oncology (ESMO)
Başkanlığını Yaptığı Dernekler :
Türk Onkoloji Vakıf Kurucusu ve Başkanlığı
Jinekoloji Derneği Kurucusu ve Başkanlığı
Türk Onkoloji Derneği Kurucusu ve Başkanlığı
Medikal Onkoloji Derneği Kurucusu ve Başkanlığı
Akciğer Kanserleri Derneği Kurucusu ve Başkanı
İlgilendiği Konular Ve Araştırma Sahaları :
Meme Kanseri
Jinekolojik Kanserleri
Kolon Kanserleri
Beyin Tümörleri
Baş-Boyun Tümörleri
Karaciğer Kanserleri
Lenf Bezi Kanserleri
Mide Kanserleri
Pankreas Kanserleri
Özofagus Kanseleri
Bağırsak Kanserleri
Prostat Kanserleri
Erkek ve Kadın Yumurtalık Kanserleri
Malign Melanom ve Cilt Kanserleri
Akciğer Kanserleri
Tamamlayıcı Alternatif Tıp
Rejyonel Kemoterapi
Immunoloji
Tümör Markerları
Bulunduğu İdari Görevleri :
1994 – 2011 – İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Müdürü
1994 – 2011 – İstanbul Üniversitesi Senato Üyesi
1994 – 2011 – Adli Tıp Danışmanı
1998 – 2011 – Klinik Onkoloji AnaBilim Dalı Başkanı
2000 – 2002 – Tıbbi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı
2003 – 2011 – Sağlık Bakanlığı Kanser Savaş Dairesi Tamamlayıcı Tıp başkanı

İlginizi Çekebilir

Yorumlar

Kaçıncı aydayız 04 ve 23 Nisan ne günü, bugün dünya ne günü: Şansını Dene Günü (Take a Chance Day), İmkansız Astronot (Doctor Who) Günü (Impossible Astronaut Day), Aşıklar Günü (Lover’s Day),

Son Eklenenler

Çok Okunanlar

Takvim 2024 – KaçGün